nuoviTrendGreenDealEuropeogreendealzeleny
26.10.2021
Kategorie: Politika

Green Deal aneb zchudneme všichni společně

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

MICAEvropská unie už opravdu neví, co by. Táhne Evropu z krize do krize. Začalo to krizí eurozóny, pak to pokračovalo krizí migrační. Nyní se dostáváme do nové krize – krize energetické.

.
Rozhodla se Evropská unie zničit Evropu? Odpověď zní ano. Pokračující nekontrolovatelná migrace, spojená s epidemickou krizí a nově nastupující ekonomickou a energetickou krizí bude tak toxická kombinace, že to náš kontinent zahubí. Ano zahubí a myslím to naprosto vážně. Každý průměrně inteligentní člověk si dá dvě a dvě dohromady a vyjde mu, že nejnovější plán Evropské komise na radikální omezení uhlíkové stopy nemůže znamenat nic dobrého. Green Deal je prezentován jako něco revolučního a potřebného. Slovy předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové se zelený úděl dá označit za „evropskou událost rovnající se přistání člověka na Měsíci.“ K tomu bych jen řekl, že paní Leyenová z toho měsíce asi spadla. Přistání na měsíci znamenalo průlom ve zkoumání vesmíru. Green Deal bude jednoznačně znamenat zadušení evropské ekonomiky.

Pojďme se tedy blíže podívat na to, co daná dohoda bude znamenat. Evropská komise navrhuje, aby do roku 2030 členské státy snížily emise skleníkových plynů o 55 % oproti roku 1990. Stejně tak do roku 2030 bude povinnost pokrýt energetickou výrobu ze 40 % z obnovitelných zdrojů. Auta vyrobená po roce 2030 budou muset snížit své emise o 55 %, auta vyrobená po roce 2035 budou muset být 100 % bezemisní, tedy pouze elektroauta. Celý kontinent by do roku 2050 měl být klimaticky neutrální.

Co to všechno bude znamenat v praxi? Dojde ke zdražení aut se spalovacími motory. EU bude tlačit na elektromobilitu, ale při cenách elektroaut si je bude moct dovolit pouze „horních 10 000“. Zdraží se potraviny, ceny energií vyletěly skokově vzhůru už teď. Omezí se mobilita lidí. Létání letadlem bude silně omezeno, navíc ceny letenek vyletí raketově vzhůru. Pro Evropany se stane luxusem si doma vytvořit tepelnou pohodu v zimě, nakoupit si dostatek potravin. Exotické potraviny (banány, káva apod.) se stanou nedostupnými kvůli drahé dopravě. Dokonce bude vytvářen tlak na počet dětí, protože vyšší počet obyvatel zvyšuje uhlíkovou stopu. Vrátíme se do pozdní doby kamenné?

Pojďme se podívat na výčet některých ekopokrytců. Začneme největší hvězdou současnosti, kterou je Greta Thunbergová. Greta se už dva roky pasuje do role „ekologického spasitele“. Jezdí po celém světě a poučuje lidi, jak by měli žít. Nadává na valném shromáždění OSN, jak jí bylo zničeno dětství a jak tyranizujeme planetu. Mladá Švédka si neuvědomuje, jak velký dopad na klima má její chování. Cestuje vlakem, což je ekologicky náročné. Své potraviny konzumuje z plastových obalů, jejichž výroba je ekologicky náročná. Jí banány, které cestovaly do Skandinávie přes půlku zeměkoule atd. Má mnohem větší uhlíkovou stopu než průměrný Evropan. Sama se nechová příkladně, ale nám chce kázat.

Dalším ekopokrytcem je bývalý kandidát na prezidenta Spojených států Al Gore. Sám býval vášnivým ochráncem klimatu. Roku 2006 o tom natočil i dokument. Pak byla zveřejněna reportáž o spotřebě elektřiny v jeho domě o rozloze 935 m² (20 obytných místností, 8 koupelen, vyhřívaný bazén) a bylo po kázání.

Posledním příkladem ekopokrytce je jistý Pascal Husting, který řídil mezinárodní programy Greenpeace. Bylo zjištěno, že tento pán cestoval do práce z Lucemburku do Amsterdamu letadlem na vzdálenost 370 km. Pikantní na tom je, že to bylo v době, kdy jeho organizace bojovala proti létání s tím, že je to ekologicky náročné. Asi tolik k novodobým spasitelům.

Smutným faktem je, že se předvolební kampaň v České republice vedla v duchu Antibabiš. Evropská unie a s ní spojovaný Green Deal nebylo téma letošních voleb. Přitom je to téma naprosto stěžejní a dotýkající se úplně všech. Jsem moc zvědavý na právě vznikající vládu Petra Fialy, jak nás bude před tímto zeleným údělem chránit. S největší pravděpodobností nebude, protože se Petr Fiala před časem nechal slyšet, že o Green Dealu už se diskutovat nebude. To už je vlastně hotová věc. Nová vláda bude asociální a bude jí jedno, že Česká republika bude chudnout, a že nižší, ale i velká část střední třídy se dostane do finančních problémů. Představitelům vlády to bude jedno, se svými platy je to zase tolik neomezí. My ostatní máme prostě smůlu.

Největším paradoxem je, že klimatu ani přes všechny tyto příkazy a nařízení stejně nepomůžeme. Evropa produkuje asi 9 % všech světových emisí. Evropská auta vypouští asi 2 % oxidu uhličitého. Odhaduje se, že Čína v příštích pěti letech otevře tolik uhelných elektráren, že to překoná dané 2 % oxidu uhličitého z evropských aut. Proč se nikdo nezeptá evropských komisařů, k čemu to všechno děláme, když státy jako Čína a Indie odmítají omezit svá vypouštění skleníkových plynů a naše plány jsou jim k smíchu? Evropa se v následujících letech dále odsune na okraj celosvětového dění, zatímco Čína, Indie a jiné mimoevropské státy budou bohatnout.

Jak to vidím já, tak jsou pouze dvě možnosti, jak tomuto zelenému šílenství čelit. Buď se vytvoří široká koalice států střední Evropy, případně dalších států, které odmítají toto novodobé náboženství a začnou společně tlačit na Evropskou komisi, aby Green Deal stáhla, protože nemíní zchudnout ve jménu fantasmagorického blouznění. Druhou možností je vystoupit z Evropské unie. Buďto samostatně, lepší by však bylo s vícero státy vytvořit něco nového a v rámci tohoto společenství spolupracovat. Případně bychom se mohli stát součástí fungujícího Evropského sdružení volného obchodu (EFTA). Pokud jednu z těchto dvou možností v následujících letech neuděláme, tak dojde poprvé od průmyslové revoluce ke zchudnutí České republiky, kdy nastupující mladá generace na tom bude materiálně hůř než generace jejich rodičů.

Pokud budeme mít štěstí, tak se nově vznikající vláda do roka a do dne rozpadne, přijdou předčasné volby a k moci se dostane strana, nebo strany, které nás dokáží před zeleným údělem ochránit. Stát by se to mohlo, protože pokud se předčasné volby budou konat za nějaký rok a půl, tak mezitím už lidi na vlastní kůži pocítí dopady postupného zdražování zboží, cen energií a potravin. Pak zjistí, že odstranění Babiše je před těmito nepříznivými dopady nijak neuchránilo a že pětikoalice není schopná tomu účinně čelit, případně ani nechce. Lidé pak budou volit někoho, kdo jim slíbí, že proti tomuto zchudnutí je bude chránit a bude tvrdě hájit zájmy České republiky a jejich občanů.

V následujících letech se bude lámat chleba a volba je jasná: Česká republika pod diktátem Bruselu a jejich zeleného údělu pro Evropu, a nebo Česká republika jako suverénní a svrchovaný stát, který se nebojí bouchnout do stolu a říct, že zájmy naší země jsou přednější než zájmy bruselských elit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 113 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
82 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)