univerzitaanglie-1536x1024CERNOCH SKOLA
19.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Gramatika je elitářská a je příkladem bílé nadřazenosti, tvrdí britská univerzita

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V rámci tažení proti bělochům je třeba zavádět kvóty na černochy do všech možných oborů, dokonce i na místa ve vedeních firem. Jenže kde vzít dostatek černochů s patřičným vzděláním? Vždyť i to “vzdělání” lze uzpůsobit jejich běžným schopnostem. Už dřív se rozhodlo, že je zbytečná matematika a dokonce se už ani nepokládá za exaktní vědu (2+2 tak nemusí být podle progresivistů vždy 4). Ovšem nejen matematika, také gramatika, tedy angličtina, musí být patřičně uzpůsobena novým požadavkům, neboť gramatika je prostě podobně, jako matematika, příliš rasistická…

Některé britské univerzity v poslední době zcela podlehly progresivním snahám o zásadní revizi výuky s údajným cílem zajistit rovnost mezi studenty různého původu, a to i za cenu snížení jejich jazykových dovedností, znalostí hláskování a gramatiky.

Na Univerzitě v Hullu – ale nejen tam – dospěli akademici k závěru, že studenti by se neměli hodnotit z  gramatiky a hláskování, stejně jako by se neměla věnovat pozornost “technickým nedokonalostem” v anglicky psané řeči. V rámci snahy o “dekolonizaci učebních osnov” se nyní profesorům doporučuje, aby gramatice nedávali větší váhu, než je nutné, protože se jedná o elitářskou, bílou a mužskou formu projevu, jak  uvedl the Telegraph.

University of Hull v Anglii vysvětluje, že hodnocení “technické zdatnosti” studentů v písemné angličtině může znevýhodnit a odradit některé studenty, pro které angličtina není jejich mateřským jazykem, nebo pokud prostě pocházejí z méně kvalitních vzdělávacích institucí.

“Lze tvrdit, že vytvoření akademického hlasu znamená přijetí homogenního severoevropského, bílého, mužského, elitního způsobu projevu závislého na vysoké úrovni technických znalostí písemné a mluvené angličtiny, což je způsob vyjádření, který nebere ohledy na zvláštnost studentů,” stojí v zásadách v univerzitní politiky. “Naše vzdělávací komunita povzbudí studenty k tomu, aby si vyvinuli autentičtější akademický hlas; hlas, který dokáže komunikovat složité myšlenky s přísností a integritou, který oslavuje, spíše než zakrývá jejich konkrétní zázemí nebo vlastnosti,” přislíbila dále univerzita.

Podobný nový standard “inkluzivního hodnocení” zavádí Univerzita ve Worchesteru, která poznamenává, že je spravedlivější zaměřit se na kvalitu myšlenek a znalostí než na jejich pravopis a gramatiku. Univerzita umění v Londýně se ubírá podobnou cestou a říká akademikům, aby akceptovali pravopisné, gramatické nebo jiné jazykové chyby, pokud významně neznemožní komunikaci.

Univerzity nejen ve Spojeném království v poslední době čelí silnému progresivnímu tlaku, aby výrazně revidovaly své osnovy a zároveň zvýšily zastoupení studentů z různých národností, ras a sociálních skupin.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 442 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)