gottk
2.10.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Gott s vámi … aneb má mít Karel státní pohřeb?

Sdílejte článek:

COM/FB

Úmrtí Karla Gotta otřáslo českou společností a sociálními sítěmi. Vybrali jsme pro vás několik komentářů, které se dnes objevily, a které jsou sondou do nitra našich spoluobčanů:

Videl jsem tiskovku Babise k umrti Karla Gotta. Rikal jsem si co chce rici zrovna on lidem, kteri meli Gotta radi a drzi smutek. Videl jsem politika, ktery scela racionalne uchopil ceskou ikonu popu a pouzil ji ke svemu PR. Zadny smutek (jak on rikal) kamarada, emoce nebo naznak soustrasti rodine a pokory k umelci. Pouze plany ke svemu zviditelneni a zneuziti teto udalosti! Videl jsem odhaleneho sociopata.

71299359_510504443061836_7623715264210665472_n

A ta anticharta…ale o mrtvých jen dobře. Stejně nám vláda tají, že ho na příkaz EU utloukli migranti.

Státní pohřeb mistrovi otevře Pandořinu skříňku pro obdobné budoucí pohřby Svěrákovi, Hrušínskému či Holubové …

Karel Gott byl komunista. Tim to pro me dal nepokracuje.

Karla Gotta si vážím jako dobrého zpěváka popmusic, jeho věci ze 60. let miluji. Ale nesouhlasím, aby byl výstrojen státní pohřeb někomu, kdo podporoval bolševiky do poslední chvíle. P. S. Bude mít státní pohřeb třeba Jiří Suchý, který toho pro českou populární hudbu udělal daleko víc? Při vší účtě je Karel Gott totiž jen interpret. Každý má rád jiného umělce, proto podle mne státní pohřeb náleží jen těm, kteří za stát padnou.

70896925_2812556052101670_1570990060671598592_n

Odešel člověk nesmírně pracovitý,neuvěřitelně talentovaný a věkem a zkušenostmi obdařený i moudrostí. Nyní nad jeho rakví budou tlachat ti,kteří nemají ani jednu z těchto vlastností.

Ano, Gott byl vzorem pracovitosti, asi měl talent, ale pro mne byl symbolem toho nejhoršího, co se linulo z rádia a televize za normalizace (to nepočítám, že jako protěžovaný režimem si mohl jezdit kam chtěl a já si mohl zajít akorát do Tuzexu a neměl ani pas – nebylo v zájmu republiky). Nic zlého jsem mu nikdy nepřál, ale plakat za ním nebudu. Pro mnohé je symbolem doby, kdy baby měly pevné kozy a chlapi erekci, takže na něj i ní zavzpomínají se slzou v oku. Já si vždy vzpomenu na jeho pindy o “klidu na práci” a sladkobolný popík operetního tenorka, ze kterého mi bylo na blití. Odešel jeden ze symbolů normalizace, která mi dokonale a v mnoha ohledech, kurvila mládí.

Je mě hodně smutno, je mě neskutečně smutno, zlověstné a ničemné prázdno… Karla Gotta jsem miloval a měl jsem nesčetněkrát to štěstí, že jsem s ním směl strávit spousty hodin, mnoho dní… Jeho vyprávění, jeho vtipy, jeho zpěv i jeho smích si budu pamatovat a slyšet do smrti. Byl neskutečně inteligentní, měl obrovský přehled, byl velikánský gentleman a měl skvělý smysl pro humor. Nebrat se vážně a udělat si srandu sám ze sebe pro něj nebyl nejmenší problém, takže o tuhle dnes již legendární cestu na Slovensko se dnes s Vámi můžu – bohužel – podělit a dodržet svůj slib, který jsem mu před těmi několika lety při této cestě dal… Ale třeba se ještě někdy opět setkame, budu doufat…

Povaha i dílo Karla Gotta vysoce převyšují některé jeho vynucené chyby z období totality. Hoďte si kamenem, kdož jste bez viny.

Měl by mít Karel Gott státní pohřeb?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 859 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,57 out of 5)
Loading...
loading...
171 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.