Leila_Khaled
5.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Glorifikace teroristů? V JAR žádný problém

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

Sandton je část Johannesburgu, nejpočetnější aglomerace v JAR. Bývá nazýván “Africa’s Richest Square Mile” – nejbohatší africkou čtvereční mílí. Od nynějška má ještě jedno šokující unikum.

 

Luxusní čtvrtí prochází klíčová čtyřproudá dopravní komunikace SANDTON DRIVE. Ta se nyní stala nedobrovolnou součástí protiizraelské politiky, která v JAR doslova bují.

Radní v Johannesburgu usoudili, že je třeba vyjádřit solidaritu s „palestinským“ lidem v jeho boji proti izraelským „utlačovatelům“. Došli k názoru, že nejlepším způsobem bude přejmenovat ulici. Obětí se stala SANDTON DRIVE.

Původní nápad zněl: přejmenujeme ji po Ramalláhu, správním středisku Palestinskoarabské autonomie. Tedy na CITY OF RAMALLAH DRIVE. To ale nebylo to pravé ořechové. Kohosi napadlo, že by ulice měla být pojmenována po Leile Khaledové – a návrh prošel.

Pro byl Africký národní kongres (ANC) a ultralevicová, de facto komunistická partaj EFF (Economic Freedom Fighters). Obě mají v johannesburském zastupitelstvu většinu.

A tak spatří světlo světa LEILA KHALED DRIVE.

Zmíněná osoba představuje ovšem pro každého slušného člověka problém. Ano, je to ta žena, kterou zmínil nedávno český prezident při projevu v izraelském parlamentu. Připomeňme:

  • před Evropským parlamentem mluvila palestinská teroristka, která spoluorganizovala útok na civilní letadlo. Tvrdím, že je to ostuda Evropského parlamentu a ostuda také pro všechny Evropany.

Ačkoliv Miloš Zeman nikoho nejmenoval, víme, že měl na mysli právě Leilu Khaledovou. Arabskou teroristku, která byla zapojena do dvou únosů dopravních letadel: v roce 1969 unesla do Damašku stroj na lince TWA 840 mířící z Říma do Tel Avivu a o rok později byla účastna nedokonaného pokusu o únos letounu na lince EL AL 219, který mířil z Amsterdamu na letiště JFK v New Yorku. Izraelským „létajícím maršálům“ (bezpečnostním agentům) se podařilo komplice Khaledové zlikvidovat, ji samotnou zpacifikovat a stroj mohl bezpečné přistát na letišti Heathrow v Londýně.

Po přistání ji sice Britové zatkli, ale jak už to v našem podivném světě bývá, po čase byla propuštěna výměnou za jiná rukojmí; dnes žije v pohodě v Jordánsku, občas řeční v Evropském parlamentu i jinde – a v Jižní Africe po ní nyní pojmenovali důležitou dopravní tepnu.

Uvědomuje si vůbec levice na tamním zastupitelstvu, co činí? Jakým tím dává civilizovanému světu signál? Že tím zařadila svoji zemi mezi ty odporné režimy, které glorifikují teroristy (jako např. Írán)? Obávám se, že ano. Dělá to přece jménu vyšších politických ideálů. Hlavně, aby to bylo dost protiizraelské, potažmo protižidovské.

Je dobré mít to na paměti.

lubomir-stejskal46696083_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 105 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.