Leila_Khaled
5.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Glorifikace teroristů? V JAR žádný problém

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

Sandton je část Johannesburgu, nejpočetnější aglomerace v JAR. Bývá nazýván “Africa’s Richest Square Mile” – nejbohatší africkou čtvereční mílí. Od nynějška má ještě jedno šokující unikum.

 

Luxusní čtvrtí prochází klíčová čtyřproudá dopravní komunikace SANDTON DRIVE. Ta se nyní stala nedobrovolnou součástí protiizraelské politiky, která v JAR doslova bují.

Radní v Johannesburgu usoudili, že je třeba vyjádřit solidaritu s „palestinským“ lidem v jeho boji proti izraelským „utlačovatelům“. Došli k názoru, že nejlepším způsobem bude přejmenovat ulici. Obětí se stala SANDTON DRIVE.

Původní nápad zněl: přejmenujeme ji po Ramalláhu, správním středisku Palestinskoarabské autonomie. Tedy na CITY OF RAMALLAH DRIVE. To ale nebylo to pravé ořechové. Kohosi napadlo, že by ulice měla být pojmenována po Leile Khaledové – a návrh prošel.

Pro byl Africký národní kongres (ANC) a ultralevicová, de facto komunistická partaj EFF (Economic Freedom Fighters). Obě mají v johannesburském zastupitelstvu většinu.

A tak spatří světlo světa LEILA KHALED DRIVE.

Zmíněná osoba představuje ovšem pro každého slušného člověka problém. Ano, je to ta žena, kterou zmínil nedávno český prezident při projevu v izraelském parlamentu. Připomeňme:

  • před Evropským parlamentem mluvila palestinská teroristka, která spoluorganizovala útok na civilní letadlo. Tvrdím, že je to ostuda Evropského parlamentu a ostuda také pro všechny Evropany.

Ačkoliv Miloš Zeman nikoho nejmenoval, víme, že měl na mysli právě Leilu Khaledovou. Arabskou teroristku, která byla zapojena do dvou únosů dopravních letadel: v roce 1969 unesla do Damašku stroj na lince TWA 840 mířící z Říma do Tel Avivu a o rok později byla účastna nedokonaného pokusu o únos letounu na lince EL AL 219, který mířil z Amsterdamu na letiště JFK v New Yorku. Izraelským „létajícím maršálům“ (bezpečnostním agentům) se podařilo komplice Khaledové zlikvidovat, ji samotnou zpacifikovat a stroj mohl bezpečné přistát na letišti Heathrow v Londýně.

Po přistání ji sice Britové zatkli, ale jak už to v našem podivném světě bývá, po čase byla propuštěna výměnou za jiná rukojmí; dnes žije v pohodě v Jordánsku, občas řeční v Evropském parlamentu i jinde – a v Jižní Africe po ní nyní pojmenovali důležitou dopravní tepnu.

Uvědomuje si vůbec levice na tamním zastupitelstvu, co činí? Jakým tím dává civilizovanému světu signál? Že tím zařadila svoji zemi mezi ty odporné režimy, které glorifikují teroristy (jako např. Írán)? Obávám se, že ano. Dělá to přece jménu vyšších politických ideálů. Hlavně, aby to bylo dost protiizraelské, potažmo protižidovské.

Je dobré mít to na paměti.

lubomir-stejskal46696083_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 138 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...