weapon-2102396_1280
4.11.2019
Kategorie: Kultura a tipy

GLOCK subcompact je ideální zbraň pro sebeobranu

Loading...
Sdílejte článek:

Historie populárních pistolí, jež se proslavily nejen svým polymerovým rámem, se začala psát v roce 1963. Tehdy Rakušan, Gaston Glock, založil nedaleko Vídně zbrojovku, která se výrobou těchto zbraní proslavila.

Největší jméno si zbrojovka udělala ve chvíli, kdy dokázala rakouské armádě nabídnout náhradu pro do té doby používanou a již zastaralou pistoli ještě z druhé světové války. Požadavky na novou pistoli shrnula armáda do celkem 17 bodů. Požadovala především samonabíjecí pistoli s kapacitou alespoň 8 nábojů. Obsluha pistole musela být možná pouze za použití jedné ruky. Čištění pak proveditelné bez speciálních nástrojů. Zbraň musela být taktéž spolehlivou, a na 10 000 výstřelů nesmělo připadat více než 20 selhání. Pistole nesměla při pádu na železný podklad z výšky 2 metrů vystřelit. To je jen pár požadavků, které armáda na novou pistoli měla. A na základě těchto požadavků vznikl GLOCK 17, pistole, která se stala rakouskou armádní zbraní. A nejen její.

GLOCK má fanoušky po celém světě

Brzy se pistole začala s úspěchem šířit dál. Oblíbily si ji nejen bezpečnostní a obrané složky, ale i soukromé osoby pro sebeobranu. GLOCK 17 se stal armádní zbraní rovněž v Norsku a ve Švédsku. Zbraň je certifikovaná pro použití armádami NATO. Velkou oblibu má pak v Americe. Čísla nejsou přesně známá, ale předpokládá se, že GLOCK používá nadpoloviční většina agentů FBI. A je to i zbraň módní. Stala se kultovní zbraní rapperů, kteří o ní dokonce rappují ve svých písních. Zpívá o ní 50 Cent i Tupac Shakur.

Amerika GLOCK miluje. Je zde nejoblíbenější pistole vůbec a díky popularitě se obecně černým pistolím říká tímto jménem, i když to není vždy pravda. Pro účely sebeobrany se však používá častěji jiný typ této zbraně.

Jaké GLOCK pistole jsou nejprodávanější?

GLOCK standard je typ zbraně, jež se vyrábí od první generace těchto pistolí. Jde o univerzální větší zbraň, kterou nelze nosit skrytě, ale patří do pouzdra. Největší použití má zejména u bezpečnostních složek. Hodí se ale i pro sportovní účely a v domácnosti i k sebeobraně.

Pro skryté nošení se hodí GLOCK subcompact a GLOCK compact. Subcompact je nejmenší GLOCK pistolí. Je však mnohdy stejně široká jako běžný GLOCK. Existuje však i užší verze označována jako Subcompact slimline. GLOCK compact patří mezi lehčí a rovněž kratší pistole. Přesto pořád umožňují plný úchop zbraně. I když mají menší zásobník, dobře slouží nejen jako zbraně pro sebeobranu, ale i pro bezpečnostní složky.

Nakonec je dobré zmínit sportovní verzi GLOCK sport. Jde o závodní zbraň s dlouhou hlavní, která se používá pro sportovní účely a závodní střelbu. Zbraň charakterizuje i větší vzdálenost mezi mířidly.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 904 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.