global
17.3.2018
Kategorie: Ekonomika

Globalizace a zastupitelská „přerozdělokracie“ nejsou nic než obchodní model „tuningu“ veřejných rozpočtů. Jaká bude či by měla být naše budoucnost, až to praskne?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Globální přerozdělokracie (pardon, zastupitelská demokracie) dneška má jediný cíl: vytvořit on-line celosvětovou “superkomunitu” lidí, kteří budou vyznávat stejné “demokratické” hodnoty typu bezcenné a na tuny tištěné peníze. Peníze, které – mimochodem – v dnešním monetárním systému nejsou, podobně jako státem organizované důchody, ničím než virtuální realitou či opiovým opojením chlápka, co nechápe, že jednou z toho opiového doupěte bude muset odejít a vystřízlivět.

 

Jediným smyslem a cílem tohoto ekonomického systému je přerozdělování (rozkrádání) veřejných rozpočtů, rozkrádání bez hranic, limitů a omezení. Kapitalizace zisků, socializace ztrát – nejpohodlnější byznys dějin, postavený na schopnosti lidí nechat se za koblihu 4 roky okrádat o dvě třetiny až tři čtvrtiny jejich celoživotního výdělku. Je to nepochopitelná slepota, která bude fungovat do doby, než si lidé tu hrůzu uvědomí na vlastní peněžence. Kde začít se změnou a jaká je, či by mohla být, naše budoucnost?

Budoucnost je zákaz deficitního hospodaření státu s výjimkou válečného stavu (ideálně ústavní – žít na úkor příštích generací je zločin proti lidskosti). Budoucnost je okamžité zrušení monopolu politických stran na účast ve volbách a vládě. Budoucnost je zrušení monopolu politiků a politických stran na přerozdělování prostředků ve veřejných rozpočtech. Budoucnost je také zrušení veškerých státních příspěvků na činnost politických stran. Budoucnost je narovnání síly hlasu občana ve volbách, dokud nějaké budou, podle jeho skutečného přínosu společnosti.

Budoucnost je důsledná decentralizace a naprosté minimum přerozdělování. Budoucnost je minimalizace státu a návrat adresnosti a principu odpovědnosti za život svůj i svých blízkých. Budoucnost je lokální a sdílená ekonomika, očištěná o nesmyslné ideologické přídomky a dotace, které pokřivují ekonomiku i lidi. Budoucnost je také zrušení současné formy monopolně státem organizovaného sociálního pojištění a dalších státem monopolně organizovaných služeb, kterým se musí dostat ihned konkurečního prostředí, aby se prokázala jejich skutečná efektivita a životaschopnost. Budoucnost je Konfigurovatelný stát jako konkrétní forma soužití lidí bez prostředníků.

Forma, v jejímž rámci si jako občané sami zvolíme služby, které chceme a které nechceme, aby pro nás stát zajišťoval, podobně jako se konfiguruje auto (povinná versus nepovinná výbava), havarijní pojištění nebo třeba tarif mobilního telefonu. Forma, v jejímž rámci se lidé ze svých přirozených komunit, společenství i sami o sobě vyjadřují k pro ně podstatným tématům.

Budoucnost je i postupný nástup konkurenčního prostředí (privátního, komerčního nebo sdíleného) vůči státním službám ve sféře zdravotní, školské a později i dalších sférách. A budoucnost – a zdravý rozum a spravedlnost k tomu – je samozřejmě také právo reklamace všech služeb státu za předpokladu, že jsou nám tyto služby poskytovány špatně, nekvalitně nebo deficitně (na úkor příštích generací), tedy právo Stexitu. Stát nemá být místem, kde se různé zájmové skupinky hádají o kus žvance z centrálního rozpočtu, ale naopak místem, které dává prostor každému jednotlivci a komunitě, aby se starala sama o sebe na svou vlastní odpovědnost.

Autor: Michal Hájek, Česko 2050

michal-hajek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.