28.8.2015
Kategorie: Společnost

GIBS a střelba v Brodu: Policisté chybovali, zákon ale neporušili … ?

Sdílejte článek:

RED 28|08|2015

Generální inspekce bezpečnostních sborů dlouho zkoumala a analyzovala chování policistů při masakru, kdy v brodské restauraci zemřelo rukou šíleného střelce osm lidí a nakonec i sám vrah. Nakonec vydala “zásadní” zprávu, ve které uvádí, že policisté se v souvislosti se zásahem při střelbě v Uherském Brodu nedopustili žádného trestného činu. Upozornila však na řadu nedostatků v celém zásahu, například na nekoordinovanou komunikaci nebo nedostatek ochranných pomůcek.

 .
Na sociální síti k tomu Roman Kříž glosuje:
.
Tak si to přeložme do lidské řeči:
.

Policista, který se na vás vysere, místo aby vás chránil (o pomoci už ani nemluvě), zákon neporuší, pouze chybuje. Sorry, stala se drobná chyba, rakev si zaplaťte sami.

Policisté chybovali, že o situaci pořádně nelhali médiím a dokonce se objevili i takoví blázni, kteří říkali, že by měl někdo do objektu jít a pachatele zneškodnit. Co kdyby si některý z policistů třeba při zákroku zatrhl nehet?

1730411

Doporučení GIBS pro příští obdobné situace – “před médii mlčet, mlžit, lhát” – je tajné, protože by se lidi mohli dozvědět, že drtivá většina policistů se na ně i příště vysere, protože je to větší riziko, než vybírat pokuty od řidičů za rychlost na přehledných místech s nulovým rizikem nehody. Nesmí se to dozvědět případní další pachatelé, protože by mohli zjistit, že jim nic nehrozí a není potřeba se po spáchání nějakého zvěrstva zastřelit.

Případ je možné využít ke zvýšení investic do vybavení policistů, na kterém si mohou přijít na své všichni zúčastnění. Předpokládám, že vybyde i na několik nových vozidel VW Passat s vybavením pro buzeraci řidičů.

Doufejme, že ti nejlepší policisté aspoň dostatečně chrání naše ústavní činitele. Ti by totiž mohli být všem ukradení.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 43 times, 9 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...