ghetto

Ghetta, multikulturalismus a krysař z Hamelinu

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

milan-radekJak se to rýmuje? Vic jak si myslíte, a dodnes se člověk nepoučil, hlavně ne v Evropě, leckde jinde ano.  On to nebyl vůbec krysař, on to byl takový středověký pašerák lidí, a také dělal pro vrchnost. Žil v době kdy – nejen – čeští králové potřebovali podanné, a tak je zvali z končin kde bylo lidí dost a obživy už  ne tak dost.


Naší dřívější králové to řešili dovozem Germánů, Německo jako takové ještě nebylo, a ty pak usazovali u hranic, kde to zelo prázdnotou, a užitek proto z toho  moc nebyl.  A zde se udělala první chyba, která z počátku nebyla viditelná, ale časem se z těchto končin stal stát ve státě, nevadilo že se Germáni neintegrují, stále mluví svým jazykem, a málokterý se časem cítil jako Čech, i když tento problém se stal problémem až po řadě generací,  z počátku to bylo s češstvím dost nejasné, když ale pak došlo na rozlišování národností, bylo pozdě, a v Sudetech začal klíčit velký průser. 

A tak je to všude po Evropě dnes. Chce se konat Dobro, nejen Romům, ale hlavně migrantům se poskytne levné bydlení, a máme ghetta. V nich  se nemohou integrovar ani ti co by chtěli. Nejde to. A tím vzniká půda pohnojená ztracenými iluzemi, zklamáním když si uvědomí že integrovat se je velmi těžké, a využijí toho extremisté. A je zase průser, i když z málokoho se stane terorista, jenže historie ukazuje jasně: až dojde na lámání chleba, i ti kterým se daří dobře budou táhnout se svou  smečkou, protože k té domáci se neintegrovali. 

Jak předejít průseru? V Evropě už nijak, protože by se musely zbořit základy sociální péče, a to nejde. V USA to donedávna fungovalo, ti co  chodili z Evropy si museli najít živobytí a střechu nad hlavou kde to šlo a museli se pak smíchat, a stali se Američany. Poslední dobou už je to také v kopru, ale i tak je to  100x lepší než v EU. 

Dnes to vidím v Mexiku, není to jedna etnická skupina jak by se zdálo, ale nemají žádné etnické nepokoje ani ghetta ( ghetto není chudinská čtvrť, ale místo kde žijí lidé jednoho  náboženství nebo rasy, a nemusí být chudé), a tudíž  jim aspoň tento průser nehrozí. Nejen se smíchali časem se Španěly, ale v 19. století přišlo do Mexika skoro půl milionu Číňanů, dílem z Kalifornie kde otročili, dílem z Činy odkud připlouvali na západní pobřeží. Já se divíval že jsou Mexičané moc podobní Asiatům, i oni  si to vysvětlují tak že před 12 000 lety přišli předci přes Beringův průliv, ale indiáni v USA tak nevypadají, oni se prostě smíchali, a málokterý Mexičan si pamatuje že někdo z rodiny byl Číňan, žadné Chinatowny v Mexiku nejsou. Prostě tavicí hrnec. 

Podotýkám že i cikání v Mexiku nemají špatnou pověst, nemají žádnou, všichni zde makají, hodně mají krámky, jen 10% jich dělá u kolotočů, a podotýkám že skoro všichni jsou Roma a ne Sinti. Diví se kdy jim říkám že v Evropě skoro nikdo z nich nepracuje, že prý z čeho by žili? A že žijou pohromadě, jak ty příbytky seženou? Zde jim bydlení, a nikomu, nepřidělí, na základě etnicity už vůbec ne.

Multikulti vypadá hezky, ale v proslovech politiků. Jinak je to  návod na velký průser. V národě se těžko snesou dva národy. Alespoň ne nadlouho. To co se vaří v Německu s Turkama a Afričanama je to samé co u nás bývalo v pohraničí, Sudety už nejsou bohužel jen vzpomínka, Benešovo dekrety padnou  a kromě mimoevropanů, kteří zákonitě v Česku budou, bude další průser ale tuplovaný.  Zbývá jen doufat že to v Německu praskne dřív než to zaplaví Česko, a je to i možné, Zelení a jejich voliči v Německu už na té další pohromě pracují. Příští volby vyhrají zelení, a to bude jízda pánové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 720 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.