ghetto

Ghetta, multikulturalismus a krysař z Hamelinu

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

milan-radekJak se to rýmuje? Vic jak si myslíte, a dodnes se člověk nepoučil, hlavně ne v Evropě, leckde jinde ano.  On to nebyl vůbec krysař, on to byl takový středověký pašerák lidí, a také dělal pro vrchnost. Žil v době kdy – nejen – čeští králové potřebovali podanné, a tak je zvali z končin kde bylo lidí dost a obživy už  ne tak dost.


Naší dřívější králové to řešili dovozem Germánů, Německo jako takové ještě nebylo, a ty pak usazovali u hranic, kde to zelo prázdnotou, a užitek proto z toho  moc nebyl.  A zde se udělala první chyba, která z počátku nebyla viditelná, ale časem se z těchto končin stal stát ve státě, nevadilo že se Germáni neintegrují, stále mluví svým jazykem, a málokterý se časem cítil jako Čech, i když tento problém se stal problémem až po řadě generací,  z počátku to bylo s češstvím dost nejasné, když ale pak došlo na rozlišování národností, bylo pozdě, a v Sudetech začal klíčit velký průser. 

A tak je to všude po Evropě dnes. Chce se konat Dobro, nejen Romům, ale hlavně migrantům se poskytne levné bydlení, a máme ghetta. V nich  se nemohou integrovar ani ti co by chtěli. Nejde to. A tím vzniká půda pohnojená ztracenými iluzemi, zklamáním když si uvědomí že integrovat se je velmi těžké, a využijí toho extremisté. A je zase průser, i když z málokoho se stane terorista, jenže historie ukazuje jasně: až dojde na lámání chleba, i ti kterým se daří dobře budou táhnout se svou  smečkou, protože k té domáci se neintegrovali. 

Jak předejít průseru? V Evropě už nijak, protože by se musely zbořit základy sociální péče, a to nejde. V USA to donedávna fungovalo, ti co  chodili z Evropy si museli najít živobytí a střechu nad hlavou kde to šlo a museli se pak smíchat, a stali se Američany. Poslední dobou už je to také v kopru, ale i tak je to  100x lepší než v EU. 

Dnes to vidím v Mexiku, není to jedna etnická skupina jak by se zdálo, ale nemají žádné etnické nepokoje ani ghetta ( ghetto není chudinská čtvrť, ale místo kde žijí lidé jednoho  náboženství nebo rasy, a nemusí být chudé), a tudíž  jim aspoň tento průser nehrozí. Nejen se smíchali časem se Španěly, ale v 19. století přišlo do Mexika skoro půl milionu Číňanů, dílem z Kalifornie kde otročili, dílem z Činy odkud připlouvali na západní pobřeží. Já se divíval že jsou Mexičané moc podobní Asiatům, i oni  si to vysvětlují tak že před 12 000 lety přišli předci přes Beringův průliv, ale indiáni v USA tak nevypadají, oni se prostě smíchali, a málokterý Mexičan si pamatuje že někdo z rodiny byl Číňan, žadné Chinatowny v Mexiku nejsou. Prostě tavicí hrnec. 

Podotýkám že i cikání v Mexiku nemají špatnou pověst, nemají žádnou, všichni zde makají, hodně mají krámky, jen 10% jich dělá u kolotočů, a podotýkám že skoro všichni jsou Roma a ne Sinti. Diví se kdy jim říkám že v Evropě skoro nikdo z nich nepracuje, že prý z čeho by žili? A že žijou pohromadě, jak ty příbytky seženou? Zde jim bydlení, a nikomu, nepřidělí, na základě etnicity už vůbec ne.

Multikulti vypadá hezky, ale v proslovech politiků. Jinak je to  návod na velký průser. V národě se těžko snesou dva národy. Alespoň ne nadlouho. To co se vaří v Německu s Turkama a Afričanama je to samé co u nás bývalo v pohraničí, Sudety už nejsou bohužel jen vzpomínka, Benešovo dekrety padnou  a kromě mimoevropanů, kteří zákonitě v Česku budou, bude další průser ale tuplovaný.  Zbývá jen doufat že to v Německu praskne dřív než to zaplaví Česko, a je to i možné, Zelení a jejich voliči v Německu už na té další pohromě pracují. Příští volby vyhrají zelení, a to bude jízda pánové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 871 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.