Minneapolis-riots
13.6.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Ghana zve protestující Afro-Američany, když se necítí ‚v USA vítáni,‘ aby se přestěhovali do Afriky

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Ghanské ministerstvo turistiky, umění a kultury vzhledem k současným protestům – Na černých životech záleží – rozšířilo pozvání pro všechny Afro-Američany, aby pokud se cítí být ve Spojených státech nechtěni, tak aby do této západoafrické země migrovali.

Ghanská vláda učinila tuto nabídku pro všechny Afro-Američany, kteří se „necítí být v USA vítáni.“

Podle My State Line ghanská ministryně turistiky, umění a kultury Barbara Oteng-Gyasi řekla: „Nadále máme otevřenou náruč pro všechny naše bratry a sestry a vítáme je domů. Vaším domovem je Ghana. Vaším domovem je Afrika.

„Máme doširoka otevřenou náruč a jsme připraveni vás doma přivítat. Využijte prosím této příležitosti, pojďte domů a vybudujte si život v Ghaně, nemusíte navždy zůstávat tam, kde vás nechtějí, vždyť máte na výběr a Afrika na vás čeká.“

NationalFile referuje:

K tomuto pozvání dochází, když všude po světě protestují tisíce příslušníků hnutí – Na černých životech záleží – aby vyjádřili svoji hořkost kvůli obviněním z institucionalizovaného rasismu ve všech Západních zemích.

Při memoriálu George Floyda Oteng-Gyasi řekla: „Rasismus je v Americe nadále smrtonosnou pandemií i teď po více než 400 letech, kdy naši bratři a sestry ve Spojených státech nadále prahnou po nápravě… Shromáždili jsme se tu v solidaritě s našimi bratry a sestrami, aby se tento stav změnil. Rasismus musí skončit. Modlíme se a doufáme, že smrt George Floyda nebude marná, nýbrž že skoncuje s předsudky a s rasovou diskriminací všude po světě.“

Loni napsala BBC článek o Afro-Američanovi, který se přestěhoval do Ghany, „aby utekl před americkým rasismem.“

Dr. Obadele Kamborn učinil ten odvážný krok a do Západní Afriky se odstěhoval poté, co byl, jak věří, na základě rasových motivů uvězněn.

Kambon byl v roce 2007 nesprávně v Chicagu postaven před soud poté, co ho policie obvinila, že měl pod sedačkou svého auta nabitou zbraň, ač ve skutečnosti bylo odhaleno, že jeho legálně držená střelná zbraň byla vybitá a v zavazadlovém prostoru jeho vozu.

Řekl k tomu: „Už nikdy nepřipustím, abych se nacházel v jurisdikci, kde mě zkorumpovaní bílí policajti a soudce odvlečou od rodiny, manželky a dětí jen tak z vrtochu.“

Kambon po tomto kroku prohlásil, že teď už není obětí rasového profilování. Kambon poznamenal: „Jé, to normálně zažíváte, jako kdybyste v Americe byli bělochem, co prostě může žít beze strachu, že ho něco takového potká.“

Ty protesty pokračují, aby zlořečily nespravedlnosti a údajnému rasismu Západní společnosti, ač miliony lidí ze zemí třetího světa touží se na Západ přesídlit. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 887 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)