rusko517
4.12.2019
Kategorie: Historie

Geny nediskutují, vládnou

Loading...
Sdílejte článek:

K. MRZÍLEK

Gestern Drang nach 0sten.  Segodnja napravlenie na Zapad.

Červená nit se vine staletími v ruské povaze. Jde o zcela jiné vnímání reality a rozhodování nežli je tomu v jiných částech světa. Východní Slované nikdy neměli možnost ať dobrovolně nebo násilím seznámit se s vývojem civilizací v jiných částech světa včetně Evropy. Od samého počátku svého pozvolného příchodu do východní Evropy odněkud z Povolží či Podněstří měli co dělat s „civilizacemi“, dají-li se tak nazvat, protože neměly svá města, sídliště ani svoji zaznamenanou historii i když zde žili a vládli daleko před Kristem. Byly to divoké kmeny, které se pohybovaly podle ročních období po evropsko-asijské tabuli jako samovládci. Kam přišli považovali vše za své. Podobně jednali s kmeny, které svým odlišným naturelem, usazovat se a čekat na příští úrodu byly zcela novým prvkem v této nedozírné oblasti. Tehdejší divoké kmeny je přirozeně považovaly za své poddané, kořist, majetek.

Přešla staletí, přicházeli Mongolové. Čingischán, Zlatá horda,  jak víme  dostala se až na Moravu. V tomto nestálém, nejistém prostředí, prožívali generace slovanských kmenů svoji existenci, svůj vývoj. Není, že nárůstem obyvatelstva docházelo ke stále častějším střetům. Pozdější zeslábnutí vlivu mongolské civilizace, první slovanští carové se chovali podobně jako jejich předchůdci Chánové, Kaganové. Násilným přizpůsobováním vytvořil se u usedlé civilizace naturel zcela odlišný evropskému. První knížata i carové si zvali Mongoly ke zjednání pořádku, když z desítek prvních knížectví se některá bouřila.

Nechtějme dnes na současném ruském establishmentu, aby se choval podle nás, aby chápal náš způsob života, nebo sdílel svobodu slova nebo mírové soužití.

Také nechceme na neustálém mořskému příboji, aby přestal ničit pobřeží a naše stavby. Jenom betonová hráz dokáže zastavit jak příboj,  tak expanzivní povahu lidí, kteří po staletí byli nuceni být odlišní, zvyklí na poslušnost, násilí a hrbení se. I když se dnes považují za Evropany každou spojeneckou smlouvu kdykoliv podepíší, aby ji zanedlouho porušili, o čemž svědčí celé dvacáté století. Nebudeme-li mít tuto ruskou vlastnost NEUSTÁLE na vědomí, nebo dokonce se naivně domnívat, že trvalým dialogem změníme co staletí formovalo ruskou povahu, dočkáme se opět “osvobození k nesvobodě”, které zažili naši otcové a dědové a východní Evropa. Dočkáme se, bratrské obruče, kterou nazývají “sjednocení” a je jím zcela jedno zda-li k němu došlo násilím, nucením, falší nebo podvody.

Po vylodění spojenců na francouzském pobřeží v červnu 1944, o které Stalin Churchilla několikrát žádal, záludný Stalin prohlásil: „Churchill mě zamezil přístup k Atlantickému oceánu“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 050 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
90 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.