rusko517
4.12.2019
Kategorie: Historie

Geny nediskutují, vládnou

Sdílejte článek:

K. MRZÍLEK

Gestern Drang nach 0sten.  Segodnja napravlenie na Zapad.

Červená nit se vine staletími v ruské povaze. Jde o zcela jiné vnímání reality a rozhodování nežli je tomu v jiných částech světa. Východní Slované nikdy neměli možnost ať dobrovolně nebo násilím seznámit se s vývojem civilizací v jiných částech světa včetně Evropy. Od samého počátku svého pozvolného příchodu do východní Evropy odněkud z Povolží či Podněstří měli co dělat s „civilizacemi“, dají-li se tak nazvat, protože neměly svá města, sídliště ani svoji zaznamenanou historii i když zde žili a vládli daleko před Kristem. Byly to divoké kmeny, které se pohybovaly podle ročních období po evropsko-asijské tabuli jako samovládci. Kam přišli považovali vše za své. Podobně jednali s kmeny, které svým odlišným naturelem, usazovat se a čekat na příští úrodu byly zcela novým prvkem v této nedozírné oblasti. Tehdejší divoké kmeny je přirozeně považovaly za své poddané, kořist, majetek.

Přešla staletí, přicházeli Mongolové. Čingischán, Zlatá horda,  jak víme  dostala se až na Moravu. V tomto nestálém, nejistém prostředí, prožívali generace slovanských kmenů svoji existenci, svůj vývoj. Není, že nárůstem obyvatelstva docházelo ke stále častějším střetům. Pozdější zeslábnutí vlivu mongolské civilizace, první slovanští carové se chovali podobně jako jejich předchůdci Chánové, Kaganové. Násilným přizpůsobováním vytvořil se u usedlé civilizace naturel zcela odlišný evropskému. První knížata i carové si zvali Mongoly ke zjednání pořádku, když z desítek prvních knížectví se některá bouřila.

Nechtějme dnes na současném ruském establishmentu, aby se choval podle nás, aby chápal náš způsob života, nebo sdílel svobodu slova nebo mírové soužití.

Také nechceme na neustálém mořskému příboji, aby přestal ničit pobřeží a naše stavby. Jenom betonová hráz dokáže zastavit jak příboj,  tak expanzivní povahu lidí, kteří po staletí byli nuceni být odlišní, zvyklí na poslušnost, násilí a hrbení se. I když se dnes považují za Evropany každou spojeneckou smlouvu kdykoliv podepíší, aby ji zanedlouho porušili, o čemž svědčí celé dvacáté století. Nebudeme-li mít tuto ruskou vlastnost NEUSTÁLE na vědomí, nebo dokonce se naivně domnívat, že trvalým dialogem změníme co staletí formovalo ruskou povahu, dočkáme se opět “osvobození k nesvobodě”, které zažili naši otcové a dědové a východní Evropa. Dočkáme se, bratrské obruče, kterou nazývají “sjednocení” a je jím zcela jedno zda-li k němu došlo násilím, nucením, falší nebo podvody.

Po vylodění spojenců na francouzském pobřeží v červnu 1944, o které Stalin Churchilla několikrát žádal, záludný Stalin prohlásil: „Churchill mě zamezil přístup k Atlantickému oceánu“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 119 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
90 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.