jar4
5.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Genocida v JAR

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHOUR

V Jihoafrické republice denně umírají nevinní farmáři s bílou barvou kůže. Bez náhrad jim je zabavován majetek, spolu s rodinami jsou lynčováni a zabíjeni. Genocida ve 21. století. Asi jsme se nepoučili.

Před necelým rokem (konkrétně 1. března 2018) schválil parlament v Jihoafrické republice zákon o vyvlastňování půdy bílým farmářům. Umožnil tím genocidu páchánou na základě rasové segregace, podobnou jakou zažila Evropa během řádění nacistického Německa. Rodinám bílých farmářů je nejprve zabavena půda s majetkem a následně jsou brutálním způsobem likvidováni spolu s jejich rodinami. Spoléhat na bezpečnostní složky či policejní ochranu nemohou, rasistická politická reprezentace likvidaci farmářů schvaluje a aktivně k ní nabádá, zákony ji umožňují a dávají bílým farmářům nulovou právní a bezpečnostní ochranu. V rovině obecné, tito farmáři v delším časovém horizontu bojují tak nějak za to, aby měli elementární občanské a osobní svobody. Nyní již bojují jen za holé přežití svých rodin. Rasová nenávist v plné ráži, hnus.

Pokud někdo čekal, že civilizovaný svět vyzve Jihoafrickou republiku k zastavení genocidy, tvrdě odsoudí vraždy nevinných lidí, EU vydá prohlášení a uvalí sankce na JAR, tak se mýlil. Politici se zmohli maximálně na strohá vyjádření typu “odsuzuji násilnosti páchané v JAR”. Přitom se nám EU a celý západ snaží spasit svět. Tahají do Evropy miliony nelegálních imigrantů, kteří páchají genocidu západní kultury. Neutíkají k nám před hrůzami válek, ale za štědrým sociálním systémem. Lidé se ve vlastních zemích bojí vyslovit cokoli proti migrantům, bojí se vyjít za bílého dne na ulici, přizpůsobujeme se jejich způsobu života, zabíjíme Evropu. Máme tu tisíce časovaných bomb, o kterých ani bezpečnostní a zpravodajské služby nevědí nic. Jen se čeká, jestli udeří ve Švédsku, Belgii, Anglii či například Francii. Nabízíme pomoc dospělím chlapům, kteří žijí mimo válečné oblasti a nehrozí jim žádné politické stíhání či vražda. Taháme do Evropy miliony migrantů, o kterých nevíme nic, ale pomoc bílým farmářům, na kterých je páchána genocida, těm pomoci nedokážeme? S tím ať jdou s prominutím do haj*lu.

Mlčí nejen mainstreamová média a politici, ale i humanitní aktivisti, peroucí se za záchranu planety. S pěnou u úst nás poučují o tom, jak je každý druhý občan této země rasistou, že jsme národ xenofobů a že každý třetí je tady nácek. Nicméně fakt, že existuje i černý rasismus, způsobující genocidu nevinných bílých lidí, to už jim je tak nějak jedno. Nehodí se jim to do éteru. Například Amnesty International namísto tlaku na politickou reprezentaci k záchraně nevinných lidí věnuje plné úsilí k navrácení genderových studií na vysoké školy v Maďarsku. Poučujeme suverénní a demokratické státy, jak mají spravovat svoji vlastní zemi. Bojíme se o svobodu a demokracii v zemích, které nejedou v sebedestruktivní politice EU (Maďarsko, Polsko, Itálie), ale děláme, že se v JAR nic neděje? Pokrytectví.

Můžeme se ptát, proč všichni ti spasitelé lidstva a planety mlčí. Každý rasismus je špatný a stojí jen za to nejvyšší opovržení. Prostě jen někdo zřejmě rozděluje rasismus na ten, který nevadí a na ten, proti kterému musíme bojovat. A je děsivé, že nás historie nepoučila.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 423 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
45 komentářů