jar
19.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Genocida bílých farmářů v Jižní Africe

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Správci jedné stránky na Facebooku si na svá bedra naložili nevděčnou úlohu monitoringu genocidy bílých farmářů v Jižní Africe. Problému, o kterém celý západní tisk až na světlé výjimky mlčí. Není jaksi politicky korektní kritizovat černošskou vládu Jižní Afriky za tichou toleranci vraždění farmářů a není v módě se postavit za rasovou menšinu, která nemá tu správnou barvu kůže.

Přitom to, co se v Jižní Africe dlouhodobě děje, genocida je. Dochází zde k systematickému vyvražďování bílé populace. Mnozí pochopili a z původního počtu 5,2 milionů bílých obyvatel jich již asi milion Jižní Afriku opustilo. Ale pro ostatní je odchod zatím nemyslitelný. Je to zem, ve které se narodili, kterou zvelebili, která kdysi díky jejich práci a píli byla jednou z nejvíce prosperujících zemí na světě. V zemi se většinou narodili i jejich rodiče a další příbuzní. Holandská kolonizace této tehdy v podstatě liduprázdné krajiny začala už v 17.století. A dnešní Búrové jsou potomky těchto kolonistů.

Od roku 1994, kdy v zemi v prvních všeobecných volbách zvítězil komunistický, převážně černošský Afrikánský národní kongres (ANC), přišli bílí o svá privilegia a v zemi proti nim začaly narůstat útoky, které se ostatně děly už předtím. Jen nyní to bylo s tichým posvěcením vlády. Jenže na rozdíl od předchozí doby, kdy celý svět Jižní Afriku bojkotoval a tisk řval pokaždé, když jihoafrická policie teroristy z ANC trochu zmáčkla, je nyní světový tisk zticha a o bojkotu svých vrahů si mohou jihoafričtí bílí farmáři nechat jen zdát.

Navíc vraždy farmářů svou brutalitou předčí vše, co si dovedeme představit. Není to tak, že by je někdo třeba jen zastřelil, nebo zabil nějakým jednoduchým způsobem. Vraždám vždy předchází mučení a těla bývají velmi zohavena. Vraždy bílých farmářů jsou perfektní definicí rasové nenávisti. Často staří lidé bývají zmasakrováni s takovou zuřivostí a ďábelskou vynalézavostí, že je hanbou celého světa, když o tom mlčí.

Většina fotografií z míst vražd je v tisku nepublikovatelná, proto zde sdílím jen odkaz na stránky. Na vlastní oči si můžete prohlédnout, co se v Jižní Africe našim evropským “příbuzným” děje. Sdílejte tento článek, ať o genocidě v Jižní Africe otevřete oči dalším lidem. Nesmíme mlčet.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.