dopis
18.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Generální korespondence

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Slavný dopis francouzského generálstva ve výslužbě, který prezidentovi Macronovi připomněl, že realita z vojenské invalidovny vypadá jinak než z Elysejského paláce, zůstal zatím poněkud stranou našeho zájmu. V mezičase se na tento dopis nabalila další psaníčka a nejen z Francie, tož přišel čas prokydat i toto téma. Ono se to tak nějak hodí. Po včerejším nepovedeném článku, který měl poukázat především na to, že každá dobře míněná snaha mívá spoustu nezamýšlených důsledků, popovídáme si dnes právě o tom. Jak se dobře míněné snahy proměnily v noční můru a bude hůř. 

Podotýkám, že informace přinesla všechna naše velká média. Nebylo nutné se o věci dozvědět z Aeronetu nebo Nové republiky. Šlo tedy o slušnou bombu, která se nedala potichu ignorovat a doufat, že si jí průměrný mediální konzument nevšimne. 

Takže:  Řada francouzských generálů ve výslužbě prezidenta Macrona varovala před občanskou válkou, protože se podle nich ve Francii nachází celé oblasti, kde francouzské zákony neplatí. Ano milé děti, jedná se o ty předměstí, kde žijí především přistěhovalci, kteří jsou v mnoha případech už dávno francouzští občané, žijí tam jejich děti, které mají také francouzský pas a všichni dohromady vyznávají islám, chodí do mešit, tam jim káží vahábističtí imámové placení Saúdskou arábií, nemají pořádné vzdělání, nemají pořádnou práci a díky tomu tam mají zóny, které podle Čulíka neexistují.  

Musím říci, že moc nevěřím českému překladu tohoto dopisu. Naše média se postarala, aby dopis vyzněl jako vyhrožování vojenským pučem. Že buď Macron poslechne, nebo bude odejít, sesazen, bude nastolena nějaká diktatura a podobně. Vsadím se, že skutečný frankofonní překladatel by nám řekl, že francouzština umožňuje podobné jazykové kreace jako čeština – je velmi tvárná, ohebná a ve skutečnosti si generálové dali velký pozor, aby nevyhrožovali, ale zcela jasně vyznělo, že hrozí pěkný průser. 

Ve Francii je samozřejmě tento dopis velké téma. LePennová už chytá příležitost za pačesy, lidé podepisují souhlas s tímto dopisem, průzkumy potvrzují ó hrůzo, že s tím souhlasí nadpoloviční většina lidí a že se nějak nepovedlo ani z Frantíků udělat Evropany a ani mnohem delší doba na líbodémo propagandu jim mozek nevymyla. 

Je to jak včera, kdy se čeští novináři bili za to, že žádné nougou zóny nejsou, že je to jen výmysl ruské propagandy a pokud si dobře pamatuju, právě tato dezinfromace o no-go zónách byl jeden z důvodů, proč Kartouz zorganizoval svoje elfy, kterými jsme také oblažováni. 

A ejhle – francouzská armáda si to myslí taky. Po generálech ve výslužbě následoval další dopis vojáků ve službě a jsem si jistý, že následovala ještě celá řada dalších petic, otevřených dopisů, vyjádření a podobně, které to ale dotáhly jen do místních zpráv a do češtiny se nikdo ani nepokoušel to překládat. 

To ovšem nebyla jediná líbodémo pohroma. Voni si i američtí generálové dovolili napsat, že prezident Zombiden je opravdu tak trochu Zombie. Že je senilní a nemůže vést zemi, že je ohrožením bezepečnosti, ostudou a problémem.  Původně ruská dezinformace… Vrábel určitě na nějakém tom vládním jednání vydával prohlášení o tom, že se jedná o proruský narativ. A vidíte . nejen Rusové si myslí, že Biden je mimo. Myslí si to i americké generálstvo a ještě si k tomu myslí, že  henten americký rasismus je trochu jinak, že univerzity jsou doupata komoušů, že se v zemi rapidně propadá bezpečnost… prostě normálka. My si tady o tom na střechách cvrlikáme už hodně dlouho. 

A takhle milé děti z dezinformací vzniká pravda. Stačí si chvíli počkat. 

Vzpomínáte, jak se v posledních letech Sovětského svazu najednou objevilo tolik bojovníků za komunismus? Všechno se drolilo, ale státní představitelé stáli neochvějně na stráži a vyjadřovali podporu režimu, který měl před sebou posledních pár měsíců. A pak… pic, ze dne na den bylo všechno jinak. Ze dne na den. Ale půl roku dopředu by si to nikdo netipnul. 

Jako by se dějiny fakt musely opakovat. Jako by to bylo  jako v roce 89. Tenkrát jsme nebyli žádnými hybateli revoluce. Prostě se to v Moskvě rozdrolilo a u nás jsme nemohli utéct před realitou.  A do poslední chvíle tomu většina pánů nahoře u koryta nechtěla věřit. 

Teď to bude podobné, akorát to bude větší fraška. Už se to tam na západě nějak drolí. A má to až nechutně podobný průběh. Na vůdčím místě už je patřičný geront – vtipy mohou zůstat stejné jak na Brežněva, jen stačí změnit jméno. Potvrzují se zvěsti, které bylo ještě nedávno nebezpečné říkat a které byly halasně vyvraceny, ale nikdo tomu už nevěřil. Tehdejší Kojzarové a dnešní Vrábelové mají stejný problém… realita prostě nakonec zvítězí. A nakonec to vezme do ruky nějaká poslední moc v zemi, která bude ráda, když ubrání samé základy a všechno ostatní bude muset tak jako tak obětovat. 

Sovětský svaz se rozpadl mírově a v klidu. Moskva nechala všechny, ať si naberou tolik moci, kolik chtějí.  Jakpak to bude vypadat s naší EU? Jakpak to bude vypadat s Francií? Jak to bude vypadat s USA?  Nevím. Ale jedno je jisté – Naše republika bude posouzena jako něco, co je možné odhodit Obtěžující přítěž. Hrozba nepřijde z východu. Jednoho dne se naši chlapci prostě jen dozvědí z amerického velvyslanectví, že teď je to na nich samotných. A budou si honem hledat nového protektora. 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 967 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)