GENDER112018
13.8.2019
Kategorie: Společnost

Gender, neziskový sektor a rybník Máčedlo

Sdílejte článek:

RED HOOK

My od Hooka jsme nedávno četli rozhovor s panem magistrem Slívou, který má na Ministerstvu školství na starost Genderovou rovnost. Četli jsme to, bo my od Hooka se nevyhýbáme ani brakové literatuře.


Pan magistr v rozhovoru uvedl, že se na ministerstvu stará o nastavení slaďovacích opatření, jež mají zaměstnancům umožnit sladit pracovní, osobní a rodinný život, bo na ministerstvu pracuje jeden dement vedle druhého, který si sám se sebou neporadí.

Znám v Nuslích pár matek samoživitelek, které jsou ve smyku od rána do večera sedm dní v týdnu a zvládají to, aniž by je kdokoliv kdy slaďoval, ale to jsou zcela jistě výjimky, které pouze potvrzují pravidlo, že bez genderových odborníků by spousta z nás zdechla.

Zvlášť na ministerstvech.

Pan magistr také v rozhovoru vyvracel mýtus, že gender je něco jako že se kluci nutí převlékat do růžových mušelínových topů. To prý jsou zkreslené představy. Ve skutečnosti jde o to připravit veřejnost na to, že jsme každý jiný. Tedy že k někomu víc pasuje tvídová sukně a k někomu zase krimplenové koktejlky.

Tak určitě.

Pan magistr, dřív než nastoupil na ministerstvo, pracoval v neziskovém sektoru. Pro vysvětlení – neziskový sektor si představte jako oddělení, které nevydělá ani korunu, kde sedí parta Klingonů, kteří denně zformulují myšlenku, kterou sami chápou pouze hodně matně.

Platí, že pokud projdete neziskovým sektorem, už nikdy nejste stejní.

Paulo Coelho k tomuto dodal, že sice nejste stejní, ale bohužel nejste ani jiní.

My od Hooka nedodáváme nic. Pouze to podle nás vysvětluje, proč si pan magistr myslí, že to, co dělá, má nějaký smysl.

Na obranu pana magistra musím ale uvést, že není jediný, kdo si myslí, že to, co dělá, má smysl. Modelů jako on je spousta. Tváří se důležitě až nadutě, přezíravě přehlížejí své okolí a žijí s pocitem, že bez nich se Svět posere mnohem dřív, než předpověděla Gréta.

Vede je blízkovýchodní guru Otec sysla, kterého nám byl čert dlužen. (Myslím toho čerta, co nechtěl přistoupit na odpuštění dluhu.) Prostě je docela dost těch, co dokáží jen a pouze zavazet, překážet, zdržovat a přiživovat se, aniž jim kdy v životě tahle pravda dojde.

Tak.

O víkendu jsme s Džesikou byli na rybách. Na rybníku Máčedlo. Nechytil jsem nic. Vůbec nic.
O to ale nešlo. Spíš než chytání ryb jsem se věnoval tomu, že jsem okolní rybáře, co tahali jednu rybu za druhou upozorňoval na chyby, které při lovu dělají.

Když teď tak o tom přemýšlím, choval jsem se jako typický odchovanec neziskového sektoru.

Jo.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli ještě někdy pojedu na ryby. Jsem jim řekl, že samozřejmě. Nenechám si přece všechny vědomosti pro sebe.

Dnes bude fajn. Pod mrakem. Žádnej hic. Dnes bude tak, že jít večer na pivo vyplyne tak nějak samo sebou.

To je zatím vše.

Autor: Red Hook

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 633 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.