masini
16.10.2017
Kategorie: Historie

GEN: Mašínové jiným pohledem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 3,54 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Na tento díl GENu jsem se těšil. I když, co může obsáhnout pořad ve 14. minutách? Přesto jsem byl příjemně překvapen objemem informací, z nichž mnohé jsem slyšel vůbec poprvé.

Můj pohled na bratry Mašíny a jejích skupinu je jednoznačný a nemůže být jiný. Jsou to pro mně hrdinové, kteří s nasazením svých vlastních životů naplnili odkaz svého otce a nenechali se zastavit zrůdnou bolševickou bandou.

Samozřejmě můžeme mít každý rozdílné názory na akce, které konali před svým hrdinným a epochálním útěkem. Tyto akce asi navždy zůstanou předmětem sporů a rozdílných náhledů. Nicméně fakt. že jako mladí kluci, měli tolik cti v těle a tolik osobní statečnosti, že se rozhodli bojovat proti hrozbě z východu, tento fakt není možno popřít. A s lítostí musím konstatovat, alespoň tak, jak to vidím já, že ta současná vlna zloby a nenávistí je z velké části daná pocitem vlastní neschopnosti se zlu postavit.

Oni tehdy vlastně nastavili zrcadlo celé zemi. Mladí kluci, namísto aby chodili za holkami nebo do hospody na tradiční české pivo, tak se rozhodli pokračovat v odkazu nacisty zavražděného otce a poté co nacistickou krutovládu nahradila krutější komunistická vláda teroru, se dali na odpor. Zatímco většina společnosti se dala ukolébat anebo i zastrašit, protože jen hlupák nemohl vidět co se ve skutečnosti v zemi děje, oni na sebe vzali břemeno vzpoury.

Za sebe Josefovi a Ctiradovi mám za zlé pouze jednu věc. Že ve svém boji po roce 89 nepokračovali a nevraceli se do České republiky učit a pomáhat s výchovou mládeže. I kdyby se povedlo z letargie probudit jen několik málo dnešních chlapců či dívek, bylo by to nádherným dovršením jejích činnosti.

Nicméně takové bylo jejích rozhodnutí. Já se každopádně před jejích hrdinstvím skláním v úctě.

Autor: Martin Braun

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
294 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.