bureaucracy_by_itsk-d34auc8
6.10.2017
Kategorie: Společnost

Gauneři a chameleóni

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Autor tohoto textu se omlouvá útlocitnějším čtenářům za zvýšený výskyt vulgárních slov; v daném kontextu jsou však nezbytná.

Inspektor Bouše to v Hříšných lidech města pražského řekl jasně: „Mně byli takoví ti slušní pánové s brejličkama vždycky náramně podezřelí.“ Pomiňme fór, který je jasný jen tomu, kdo si pamatuje, jak pan inspektor vypadal, a raději se v houstnoucí předvolební kampani porozhlédněme kolem sebe.

Boušeho hláška má samozřejmě širší rozměr, netýká se jen „slušných pánů s brejličkama“. Jde o přetvářku jako takovou. Tak například lidovci. Skutečně si v Praze rozmístili billboardy, na nichž bez uzardění píší: „Stálí v názorech, odpovědní v činech“. Že KDU-ČSL dokáže vždy jít do koalice s vítězem voleb, ať je to kdokoli? Že její lídři jsou schopni souhlasit v koaliční smlouvě s aktuálním mediálním hitem, tedy Účtenkovkou, nicméně v televizi, tři týdny před volbami, pak vykládají, že jsou proti ní? Že je tato strana plná šíbrů, kteří pod rouškou veřejného blaha dělají křoví developerům? Ale kdepak, moji milí, to vše je určitě shluk nešťastných náhod – lidovci rozhodně nevidí sami sebe jako prototyp podrazáctví, farizejství a institucionalizované vyčůranosti.

Je to podobné jako v komunálu, kde jen zíráte, jak se pan radní, který ještě před pár lety vypadal jako chodící reklama na konfekci z osmdesátých let, zázračně vyšvihl – dnes jezdí v autě za dva půl milionu, má nemovitosti v zahraničí a obléká se jako filmová hvězda. Takový radní se na vás usmívá, v médiích vykládá, jak mu záleží na pěkném životě ostatních spoluobčanů, ale přitom má jediný zájem: ostošest drancovat a loupit veřejné peníze. Volič-prosťáček pak radostně tleská ručkama a říká si, jak je to báječné, že má za pana radního takového chlapíka a ne třeba některého z těch strašných arogantních kmotrů, kteří ovládali pražskou politiku před časem.

Abych se přiznal, mám raději čistou hru: když ke mně promlouvá jasně čitelný gauner, vím, na čem jsem. Horší je to s výše uvedenými chameleony. Jeden můj známý na to přitom kápl. Říká těmto mistrům přetvářky a farizejství „zmrdečci“. Na to, aby byli opravdovými zmrdy, nemají koule, a tak jsou vlastně ještě většími zmrdy než zmrdi transparentní.

Autor: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 49 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...