bureaucracy_by_itsk-d34auc8
6.10.2017
Kategorie: Společnost

Gauneři a chameleóni

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Autor tohoto textu se omlouvá útlocitnějším čtenářům za zvýšený výskyt vulgárních slov; v daném kontextu jsou však nezbytná.

Inspektor Bouše to v Hříšných lidech města pražského řekl jasně: „Mně byli takoví ti slušní pánové s brejličkama vždycky náramně podezřelí.“ Pomiňme fór, který je jasný jen tomu, kdo si pamatuje, jak pan inspektor vypadal, a raději se v houstnoucí předvolební kampani porozhlédněme kolem sebe.

Boušeho hláška má samozřejmě širší rozměr, netýká se jen „slušných pánů s brejličkama“. Jde o přetvářku jako takovou. Tak například lidovci. Skutečně si v Praze rozmístili billboardy, na nichž bez uzardění píší: „Stálí v názorech, odpovědní v činech“. Že KDU-ČSL dokáže vždy jít do koalice s vítězem voleb, ať je to kdokoli? Že její lídři jsou schopni souhlasit v koaliční smlouvě s aktuálním mediálním hitem, tedy Účtenkovkou, nicméně v televizi, tři týdny před volbami, pak vykládají, že jsou proti ní? Že je tato strana plná šíbrů, kteří pod rouškou veřejného blaha dělají křoví developerům? Ale kdepak, moji milí, to vše je určitě shluk nešťastných náhod – lidovci rozhodně nevidí sami sebe jako prototyp podrazáctví, farizejství a institucionalizované vyčůranosti.

Je to podobné jako v komunálu, kde jen zíráte, jak se pan radní, který ještě před pár lety vypadal jako chodící reklama na konfekci z osmdesátých let, zázračně vyšvihl – dnes jezdí v autě za dva půl milionu, má nemovitosti v zahraničí a obléká se jako filmová hvězda. Takový radní se na vás usmívá, v médiích vykládá, jak mu záleží na pěkném životě ostatních spoluobčanů, ale přitom má jediný zájem: ostošest drancovat a loupit veřejné peníze. Volič-prosťáček pak radostně tleská ručkama a říká si, jak je to báječné, že má za pana radního takového chlapíka a ne třeba některého z těch strašných arogantních kmotrů, kteří ovládali pražskou politiku před časem.

Abych se přiznal, mám raději čistou hru: když ke mně promlouvá jasně čitelný gauner, vím, na čem jsem. Horší je to s výše uvedenými chameleony. Jeden můj známý na to přitom kápl. Říká těmto mistrům přetvářky a farizejství „zmrdečci“. Na to, aby byli opravdovými zmrdy, nemají koule, a tak jsou vlastně ještě většími zmrdy než zmrdi transparentní.

Autor: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.