Forensic-police-investigate-the-scene-at-the-Amstelveenseweg-in-Amsterdam-where-a-human-head-has-been-found-Getty-640x480
24.3.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Gangy imigrantů nechaly uřezanou hlavu na ulici v Amsterdamu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

CHRIS TOMLINSON 24|03|2016

V Amsterdamu byla nalezena na ulici uřezaná hlava. Šlo o nejnovější a dosud nejbrutálnější vraždu v tzv. „MOCRO válce“ gangů marockých imigrantů. Nález učinil obyvatel Amsterodamu Stan Koeman. Nejprve si myslel, že jde jen o tašku na ulici, ale brzy si uvědomil, že před lahůdkářstvím se povaluje něco mnohem horšího: „Pak jsem to ale uviděl: kurva, to vypadá jako hlava,“ řekl podle webu Welt.de holandským médiím.

Tělo oběti bylo zčásti spálené nalezeno o den dříve v jíné části města. Obětí byl třiadvacetiletý Nabil Amzieb. Podle policie nebylo umístění hlavy náhodné. Její obličej byl obrácen k místnímu shisha baru „Fayrouz,“ která je podle místní policie známým místem setkávání severoafrických gangů, které od roku 2012 vedou krvavou válku o území.

Úřady nechtějí o případu mluvit a s ohledem na probíhající vyšetřování prozrazovat detaily, ale v dané oblasti nejde o první podobný incident a poblíž podniku byl v roce 2014 postřelen přinejmenším jeden člověk.

Od roku 2012 byly zaznamenány tucty útoků mezi členy tzv. „MORCO mafie“. Z téměř dvaceti dosud od počátku konfliktu zabitých byl Nabil Amzieb zatím nejmladší.

Během loňska zveřejnila policie statistiky poodhalující rozsah války gangů. Ukazují zadržení 396 palných zbraní a šest vražd, což je pokles z průměrných deseti do roka v roce 2012.

Starosta Amsterdamu Eberhard van der Laan přirovnal násilnosti k řádění mexických drogových kartelů: „Podobné věci většinou vidíme v televizních seriálech jako ‚Narcos‘ nebo v zemích jako Kolumbie, ne v Amsterdamu – ale tohle bylo v Amsterdamu.“

Celá záležitost je podle něj „pro veřejnost velkým šokem.“ V roce 2014 vyjádřil znepokojení nad rostoucí mírou násilí v ulicích; nejnovější zločin pak jeho slovy představuje jen další kapitolu v eskalujícím se násilí.

Policie o dalším postupu vyšetřování sice mlčí, jasně ale dává najevo, že „MOCRO válka“ ještě zdaleka není u konce.

V Německu se v minulých dnech násilí gangů migrantů připomnělo explozí auta v Berlíně. Cílem útoku byl překupník drog, který se podle všeho stal obětí konkurenčního gangu.

Násilí imigrantských gangů nebyla ušetřena ani rakouská metropole Vídeň. Co začalo jako hádka na sociálních sítích se zvrhlo v napadení a pobodání mladých Čečenců asi padesátkou Afghánců. Obě skupiny se také angažují v obchodu s narkotiky.

ZDROJ: Migrant Gangs Leave Severed Head On Amsterdam Street

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.