TRUMPBIDEN2
12.12.2020
Kategorie: Politika

Funkce prezidenta USA na prodej v pákistánských e-shopech?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Při soudních sporech o falšování voleb prezidenta USA vyplouvají na světlo extrémní podivnosti, k nimž během voleb došlo. S ohledem na informaci, kterou jsem obdržel od kolegů z české Sněmovny, podle nichž se poslanci Pirátské strany dožadují přednostního projednání jejich návrhu novely volebního zákona, které by do voleb zavedla více prvků digitalizace, jež se tolik neosvědčila v USA, považuji za nutné s nimi seznámit i své voliče.

Na žádost advokáta Lina Wooda, zastupujícího kampaň úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, federální odvolací soud ve státě Georgia nařídil forenzní vyšetřování strojů německé firmy Dominion, které byly použity ke sčítání hlasů. Podle posudku dodaného soudním znalcem v oblasti informačních technologií byla data o počítaných hlasech přes internet nelegálně posílána nejen do německého ústředí firmy Dominion v Frankfurtu na Mohanem, ale i na cloudové platformy v Kanadě a dokonce Pákistánu.
.
Volební zákon státu Georgia přitom výslovně zakazuje, aby sčítací stroje byly připojeny k internetu a to právě z důvodu zabránění rizika hackerského napadení voleb. Přesto podle soudního znalce volební data putovala z USA na servery umístěné v několika zemích. Nejpikantnější částí posudku je informace podle níž byla data o hlasování zpracovávána na platformách, na nichž nichž sídlí řada e-shopů, z nichž některé v minulosti čelily soudním žalobám za hackerské krádeže dat o platebních kartách zákazníků. S jejich pomocí pak hackeři kupujícím vykradli bankovní účty.
.
Stejný problém byl doložen i u sčítacích strojů použitých při prezidentské volbě ve státech Wisconsin, Pensylvánie a Michigan. V těchto státech se advokátům volebních úředníků zatím daří procedurálními kličkami zdržovat připuštění výsledků forenzního vyšetřování jako důkazu ve volebním sporu. Proti těmto právním fíglům znemožňujícím řádný soudní přezkum volebních podvodů podala k Nejvyššímu soudu USA procesní stížnost bývalá generální prokurátorka Sidney Powelová .(obrázek 1), která jako advokátka zastupuje kampaň Donalda Trumpa.
.
Úřadující US prezident včera ohlásil, že se přidává k žalobě státu Texas proti státům Georgia, Michigan, Pensylvánie a Wisconsin, které protiústavní změnou zákonů provedenou formou rozhodnutí státních úředníků umožnily volit desítkám tisíc mrtvých, lidí bez občanství USA nebo vícenásobné počítání hlasů pro kandidáta „Demokratické“ strany Joe Bidena. K žalobě proti nelegálním změnám volebních pravidel, které umožnily volební podvody se přidaly i státy Missouri, Alabama, Arkansas, Florida, Indiana, Kansas, Louisiana, Mississippi, Montana, Nebraska, Severní Dakota, Oklahoma, Jižní Carolina, Jižní Dakota, Tennessee, Utah, a Západní Virginie.
.
Prezident USA Donald Trump včera ohlásil, že jeho advokáti podali k žádosti o připojení se k žalobám 21 států vedených generálním prokurátorem Texasu žádost o použití institutu „certiorary“. Jde o nouzové opatření, kterým v případě hrozících závažných škod velkého rozsahu může Nejvyšší soud USA převzít rozhodování o sporech, které jsou ještě projednávány soudy nižší instance. Za normálních okolností ve většině případů funguje Nejvyšší soud USA jako soud poslední instance, který rozhoduje o odvolání proti rozhodnutí nižších soudů. Výjimkou jsou spory mezi státy, v nichž je Nejvyšší soud USA prvoinstančním a jediným soudem, který je může rozhodovat.
.
S ohledem na to, že se blíží datum 14. prosince, kdy by se měli sejít volitelé v jednotlivých státech a odevzdat hlasy pro některého z kandidátů na prezidenta a viceprezidenta, které pak budou zaslány předsedovi Senátu Kongresu USA k finálnímu součtu, požádali Trumpovi advokáti Nejvyšší soud USA, aby se ujal i žalob proti falšování voleb projednávaných zatím soudy nižšího stupně. Nakonec by stejně musel rozhodovat o případných odvoláních, takže použití institutu certiorary by umožnilo ušetřit čas.
.
Generální ředitel firmy Dominion Thomas Farwell si podle sítě lokálních novin The Epoch Times veřejně stěžoval, že soudní žaloby na podvody, k nimž měly být zneužity sčítací stroje dodané touto firmou podnik těžce poškozují. „Lidé na ulicích nadávají našim zaměstnancům a několik z nich bylo spoluobčany veřejně popliváno.“, konstatoval Farwell. Dodal, že na kapotu jednoho ze firemních vozů se někdo v noci vykálel.
.
K těmto konců by nás mohla přivést iniciativa frakce Zelených v Evropském parlamentu, kteří navrhují, aby EU vytvořila společný volební kodex pro všechny členské státy, V něm by se podle frakce, jejímiž členy jsou europoslanci za Piráty, měly v maximální míře prosadit digitalizace voleb. Naše frakce Identita a demokracie, v níž působí europoslanci zvolení za SPD v ČR, návrh zelených jednohlasně odmítla.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 917 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.