ct-onctscreen01televize
6.10.2018
Kategorie: Společnost

Fundamentální zoufalství a bezmoc České televize 

Sdílejte článek:

DANIEL MARTÍNEK

„Nezávislý člověk nemůže pracovat prostřednictvím druhých, ostatní lidé se ho netýkají.“

Howard Roark

Kořenem chaosu, ve kterém se Česká televize trvale zmítá, je fakt, že existuje z neplatného a morálně špatného principu, který legitimizuje konfiskaci peněz. Zatímco se řada diváků ČT podivuje nad tím, že chování redaktorů připomíná víc lidové vyšetřovatele než novináře, ti samí lidé si neuvědomují, že jsou to oni sami, kdo jsou skutečnou hybnou silou této degenerace. A to tím, že se donucení platit ochotně či bezmyšlenkovitě podvolují, a dokonce ho ještě mnozí veřejně obhajují.  Jenže poskytování zpravodajství, zábavy, vzdělání a osvěty není žádnou obranou proti iniciaci násilí, neexistuje proto jediný důvod, proč zákonem nutit občany koncesionářské poplatky platit. Tyto otrocky placené peníze nejsou žádným „právem veřejným“.

Veřejnoprávnost, tento neexistující mystický prostor někde mezi státem a trhem, je podvod, novodobá odvozenina pravěkého barbarského pojmu „veřejný zájem“, na kterém byla založena primitivní kmenová společnost. Od osvícenství se však pravomoci civilizovaných zákonů odvozují od pravomocí jednotlivce.  Ve skutečnosti jsou tedy koncesionářské poplatky nic víc než hanebný, nezasloužený a Českou televizí řádně nevydělaný příjem. Tím představují logicky neobhajitelný a zlý zdroj živobytí. Nelze je racionálně zdůvodnit žádným platným argumentem, ani údajnou eliminací vlivu komerce a politiků a už vůbec ne zaostalým kolektivistickým konceptem veřejnoprávnosti. Krádež zůstává krádeží a má své nevyhnutelné důsledky:

V první řadě je zcela neslučitelná s nezávislostí a objektivitou, kterými se její obhájci tak často a rádi ohánějí. Nezávislost založená na krádeži v realitě neexistuje, protože vědomí živené krádeží nemá schopnost fungovat správně. Parazitický útvar, jakým ČT je, se nikdy nemůže stát platformou nezávislosti a objektivity. Kdo je závislý v materiální sféře, nemůže být zároveň nezávislý ve sféře intelektuální a naopak. Mentální praxe motivovaná a udržovaná při životě krádeží, nemá žádnou šanci stát se formou rozumu, ale vždy zůstane jeho opakem – tj. formou iracionality. Snaha o aplikování logiky, snaha o identifikaci správných kauzálních vztahů s ukradenými penězi v kapse nikdy nebude nic víc než jen ubohý gaunerský mysticismus.  Vědomí nemůže fungovat, pokud se musí obětovat nějakému jinému účelu. Ani nemůže požadovat, aby se jiní obětovali v jeho prospěch, tzn. nemůže být podřízené účelu parazitování. Závislé vědomí se orientuje v první řadě na imitaci, úslužnost, usmiřování a pochlebování ve vztahu k vědomí, na kterém závisí, v daném konkrétním případě se urputně snaží o tzv. „vyváženost“, tedy o banální reprezentaci všech v určitou chvíli relevantních názorových skupin koncesionářů, politiků, lobbistů, regulátorů a institucí EU, které nad ním drží ochranou ruku. Výsledkem jsou jednak nekonečné mocenské spory o programový obsah ČT, ale hlavně bezbřehý chaos na televizních obrazovkách, kdy jedna iracionální myšlenka je „vyvážena“ jinou soupeřící iracionální myšlenkou. Vyváženost není validací morálnosti ani pravdivosti!

Skutečná mentální nezávislost předpokládá, že tím, co dostane vždy přednost ve všech otázkách – nejsou diváci, nejsou koncesionáři, nejsou politické strany ani žádné jiné lobbistické skupiny, nýbrž jen a jen fakta reality. Skutečně nezávislá racionálně vedená televizní společnost nepotřebuje sledovat světonázorové proudy mezi platícími diváky, nedbá na přání a vrtochy politických stran a už vůbec nepotřebuje starat se o to, aby jim poskytla přiměřený prostor na obrazovce. Odpůrci privatizace ČT, která je jediným správným řešením její budoucnosti, marně straší ztrátou nezávislosti. Opak je pravdou. Privatizace není pochopitelně zárukou, ale prvním krokem, nutným předpokladem na cestě ke skutečné nezávislosti. Naopak se tak diváci zbaví jediného fundamentálně závislého a zoufale bezmocného vysílání.

Princip donucení a princip nezávislosti nelze nikdy integrovat do fungujícího celku, vylučují se navzájem. Nemůžete požadovat na někom, kdo na vás s vaším souhlasem parazituje, aby byl nezávislý, objektivní a pravdivý. Vždy bude obhajovat především iracionální sebeobětní doktrínu, která vás kromě jiného neomylně povede k tomu, že pravidelně každý měsíc její hanebný poplatek ještě i rádi zaplatíte. Dokud takovou morálku a ideologii jako její diváci neodmítneme, nečekejme, že se ČT v nějaké dohledné době změní směrem k dosažení nezávislosti a objektivity.

Autor: Daniel Martínek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 84 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.