nouzovystav
27.2.2021
Kategorie: Politika

Fraška v poslanecké sněmovně a vrchol zbabělosti

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNouzový stav již několik měsíců uměle udržovaný dospěl do svého konce. Přestože poslanci schválili naprosto zvrácený návrh pandemického zákona, který posvětil i Senát a okamžitě podepsal Zeman, vládě to nestačilo. Požádala o prodloužená nouzového stavu, což poslanci odmítnuli a navrhnuli vládě, aby vyhlásila jiný stav nouze založený na nových událostech. Těmi jsou údajně kolabující zdravotnictví a narůstající počty infikovaných covidem a některou z jeho 4000 mutací.

Na pořad dne se opět dostali umírající, tentokrát už i mladí, rakve, převozy mezi kraji a mrazáky. Konec měsíce tak vypadá už půl roku pokaždé stejně, takže nejde o nijak nové skutečnosti, jen se stupňuje intenzita strašení. Po tolika měsících tomu podléhají už i dosud vcelku realisticky uvažující lidé. Mediální masáž má vliv na myšlení lidí. A přestože se liší situace v jednotlivých nemocnicích, a dokonce i na odděleních, výsledkem je vyhlášení nového nouzového stavu. Problémem strachu je i naprostá rozdílnost názorů mezi samotnými lékaři, o jejichž odbornosti by nemělo být pochyb. Na jedné straně jsou šířeny informace o nutnosti očkovat, přičemž jsou vyzdvihované vakcíny od Pfizeru a Moderny, na druhé je to neochota samotných zdravotníků podstoupit očkování, a dokonce prosakují zprávy, že si radši nechávají aplikovat spíše vitaminový mix, jen o tom nesmí hovořit. Zde chceme upozornit na to, že Vám může jeden lékař říct, že to není pravda a jiný Vám to potvrdí. My můžeme pouze konstatovat, že i lékaři hovoří o vakcínách Pfizeru a Moderny rozdílně. Existuje více odborných výkladů, každý má své zastánce a neodporná veřejnost může losovat, který si vezme za vlastní. Vezmeme li však v úvahu komplikace vzniklé po aplikaci, krátký vývoj, špatnou funkčnost, pak je těžké nahlížet na očkovací látky s důvěrou. A to ještě neznáme dlouhodobé dopady na lidský organismus. Za pár let se mohou nyní očkovaní divit, co se v nich děje. Také nemusí….

Vše výše uvedené komplikuje současný stav stejně, jako rozdílná metodika počítání nemocných. I na to jsme už upozorňovali. Relativně dobré výsledky v Německu jsou určitou formou podvodu vůči našim občanům. Merkelová i přesto připravuje pro Němce tvrdý lockdown, protože tuší, že na tom zase tak dobře nejsou. Rakušané rozvolňují, protože jim došlo, že zamykání doma ničemu nepomůže, Italové a Poláci se vzbouřili, život v Maďarsku, Švédsku a Srbsku je uvolněnější. Dramatická situace na Kanárských ostrovech je až taková, že se otevřely restaurace a všechny obchody. Naopak Francie a Německo drží tvrdou linii. Ostatně jako ve všem, co se v EU děje. Co může vést k dalšímu vývoji u nás? Toto dáváme k úvaze. Česká ekonomika patřila před ,,pandemií“ k těm lépe fungujícím. Pokud se však podaří ji zničit, o což se naši politici snaží, můžeme velmi rychle dopadnout podobně jako Řecko. A i když se to nezdá, pořád ještě je u nás něco, co se dá ještě vyrabovat. Navýšení dluhu o jeden bilion korun nás tak po jednom jediném roce může přesunout ze států s celkem solidně fungujícím průmyslem, službami a obchodem mezi země předurčené k rozprodeji. A nečekejme, že by si právě Němci nechali tuto příležitost uniknout.

Poslanecká sněmovna se schválením pandemického zákona teoreticky vzdala zodpovědnosti a zároveň možnosti ovlivňovat chod některých zásadních věcí. Ukončením předešlého nouzového stavu a návrhem, ať vláda vyhlásí na základě nových skutečností další, uvolnila Babišovi ruce a nechala ho obejít rozhodnutí Ústavního soudu. Jsme tak svědky obří švejkoviny tak typické pro naši zemi. Opět se ukázal vliv Romana Prymuly, který tento lockdown Babišovi doporučoval a zdá se, že v zákulisí stále tito dva spolupracují. Babiš v tomto směru opět vyhrál a dosáhnul za přispění opozice svého. Je neuvěřitelné, jak slabými jsou obě koalice a odpor v podstatě představují jen SPD, Trikolóra a nezařazení poslanci, tedy především pánové Volný a Vojtko. Občas se vzepřou komunisté, ovšem ostatní pouze hodně mluví, ale absolutně nic nejsou schopni dělat. A ještě malá vsuvka. Kde jsou ti slavní hejtmani, kteří tomuto napomohli?

Čeká nás další měsíční nouzový stav, tři týdny tvrdých zákazů a nulový efekt v podobě ukončení covidové hysterie. Sice si statistici zase pohrají s čísly, takže po týdnu začnou klesat, aby na konci měsíce Babiš odhadnul, je li ještě schopen lidi udržet doma a dále tu vše likvidovat a dostat to do stavu, že bude moct levně nakupovat, nebo hrozí li mu defenestrace, teprve poté se rozhodne, je li třeba vyzdvihnout úspěch akce nebo spíše její ukončení. Plno lidí bude reptat. Jedni budou hovořit o nezodpovědnosti a terorizovat ty, kteří už mají všeho dost, druzí schopní se zhluboka zamyslet a analyzovat situaci vzniklou za poslední rok se budou snažit najít vlastní cestu touto krizí. Jedno nám to ale dalo. Jak vláda, tak i většina opozice, patří na ulici, nikoliv do politiky. Tolik špíny, kolik jí je v obou komorách Parlamentu, jsme tu snad nikdy neměli. Tedy s výjimkou období v letech 1948 až 1968. Možná to zní tvrdě, ale realita dneška je šílená. Dokud se naši politici nezačnou bát lidí, nečekejme zlepšení.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 511 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)