france-fdire
24.9.2019
Kategorie: Společnost

Francouzský „Černý blok“, čili Antifa, vyvolal vlnu násilné zkázy, když v Paříži infiltroval do pochodů Žlutých vest a klimatických aktivistů

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Skupina asi 1 000 anarchistů z „černého bloku“ v sobotu v Paříži infiltrovala do dvou pochodů, v nichž vyprovokoval střety s policií, které podle AFP vedly k masovému zatýkání.

Tato skupina nejdříve začala pochodovat se Žlutými vestami v jejich protivládním protestu, kdy začala zapalovat uliční barikády a rozbíjet okna.

Pak tito anarchisté infiltrovali klimatický pochod, čímž přiměli nenásilné rodiny, aby z té akce utekly, neboť francouzská pořádková policie nasadila slzný plyn a další prostředky. Nasazeno bylo asi 7 500 příslušníků bezpečnostních sil, aby na těchto akcích zjednali pořádek, a ti 163 lidí pozatýkali. Organizátoři klimatického pochodu naléhali na protestující, aby šli domů, neboť střety začaly být násilné.

Klimatického pochodu se podle nezávislé konzultační firmy Occurence zúčastnilo 15200 lidí, zatímco organizátoři tvrdí, že 50 000 a policie toto číslo určila na 16 000. 

Žluté vesty teď už mají 10. měsíc protestů, ač francouzský prezident Emmanuel Macron už udělal řadu ekonomických ústupků se snížením daní a zvýšením minimálních mezd a dalších zaměstnaneckých výhod.

Protesty Žlutých vest trvají 45 týdnů, je z nich 11 mrtvých, 76 zmrzačených, 2500 zraněných, 23 lidí přišlo o oko, 5 přišlo o ruku, tisíce zatčených, žádné reportáže médií mainstreamu. 

„Sešli jsme se, jen abychom řekli, o co si říci nemůžeme. Ty protesty nejsou jen proti prezidentovi, je to proti systému,“ řekla jedna z protestující AFP.

Další odsuzovali to, co prohlašovali za přehánění aktivity bezpečnostních sil.

„To je peklo. Není nás ani 100 a policie na nás zaútočí. To je David s Goliášem,“ řekl demonstrant Pierre, který měl červené oči od slzného plynu.

Ty každotýdenní demonstrace po celé Francii v sobotu dosáhly už 45 týdne, takže Macronovi se strunky ovládání státu natolik vymkly, že polevil a umožnil zvýšení mezd o 17 miliard euro a snížil daně pro změnu těm s nízkými příjmy. 

Ač ty protesty během léta zeslábly, ještě se uvidí, zda se na podzim znovu nerozhýbou, zvláště když se blížíme jejich prvnímu výročí. 

Macron v pátek vyzýval ke „klidu“, k čemuž dodával, že ač je dobře, když se lidé projevují, tak by se neměli vměšovat do legálně povolených protestů a dalších událostí na sobotu naplánovaných.

Vůdce Žlutých vest Jerome Rodrigues sobotní protest prohlásil „za demonstrace nesoucí poselství,“ k čemuž dodal, že „do Paříže se chystá přijet spousta lidí.“

Úřady opět zakázaly protesty na bulváru Champ-Elysees a v dalších oblastech v srdci metropole, kde předtím protestující při předchozích demonstracích vydrancovali a zapálili luxusní obchody a restaurace.

Policie na Champs-Elysees použila slzný plyn a obušky, aby rozptýlila protestující, kteří se pokusili tento zákaz porušit.

Policejní ústředí uvedlo, že někteří z protestujících měli kladiva a kanystry s benzínem.

Ale jedna demonstrantka, která se identifikovala jako Brigitte, řekla: „Zacházeli s námi jako se zločinci.“

Tyler Durden

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 572,00 Kč
Vybráno 35.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 961 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.