france-fdire
24.9.2019
Kategorie: Společnost

Francouzský „Černý blok“, čili Antifa, vyvolal vlnu násilné zkázy, když v Paříži infiltroval do pochodů Žlutých vest a klimatických aktivistů

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Skupina asi 1 000 anarchistů z „černého bloku“ v sobotu v Paříži infiltrovala do dvou pochodů, v nichž vyprovokoval střety s policií, které podle AFP vedly k masovému zatýkání.

Tato skupina nejdříve začala pochodovat se Žlutými vestami v jejich protivládním protestu, kdy začala zapalovat uliční barikády a rozbíjet okna.

Pak tito anarchisté infiltrovali klimatický pochod, čímž přiměli nenásilné rodiny, aby z té akce utekly, neboť francouzská pořádková policie nasadila slzný plyn a další prostředky. Nasazeno bylo asi 7 500 příslušníků bezpečnostních sil, aby na těchto akcích zjednali pořádek, a ti 163 lidí pozatýkali. Organizátoři klimatického pochodu naléhali na protestující, aby šli domů, neboť střety začaly být násilné.

Klimatického pochodu se podle nezávislé konzultační firmy Occurence zúčastnilo 15200 lidí, zatímco organizátoři tvrdí, že 50 000 a policie toto číslo určila na 16 000. 

Žluté vesty teď už mají 10. měsíc protestů, ač francouzský prezident Emmanuel Macron už udělal řadu ekonomických ústupků se snížením daní a zvýšením minimálních mezd a dalších zaměstnaneckých výhod.

Protesty Žlutých vest trvají 45 týdnů, je z nich 11 mrtvých, 76 zmrzačených, 2500 zraněných, 23 lidí přišlo o oko, 5 přišlo o ruku, tisíce zatčených, žádné reportáže médií mainstreamu. 

„Sešli jsme se, jen abychom řekli, o co si říci nemůžeme. Ty protesty nejsou jen proti prezidentovi, je to proti systému,“ řekla jedna z protestující AFP.

Další odsuzovali to, co prohlašovali za přehánění aktivity bezpečnostních sil.

„To je peklo. Není nás ani 100 a policie na nás zaútočí. To je David s Goliášem,“ řekl demonstrant Pierre, který měl červené oči od slzného plynu.

Ty každotýdenní demonstrace po celé Francii v sobotu dosáhly už 45 týdne, takže Macronovi se strunky ovládání státu natolik vymkly, že polevil a umožnil zvýšení mezd o 17 miliard euro a snížil daně pro změnu těm s nízkými příjmy. 

Ač ty protesty během léta zeslábly, ještě se uvidí, zda se na podzim znovu nerozhýbou, zvláště když se blížíme jejich prvnímu výročí. 

Macron v pátek vyzýval ke „klidu“, k čemuž dodával, že ač je dobře, když se lidé projevují, tak by se neměli vměšovat do legálně povolených protestů a dalších událostí na sobotu naplánovaných.

Vůdce Žlutých vest Jerome Rodrigues sobotní protest prohlásil „za demonstrace nesoucí poselství,“ k čemuž dodal, že „do Paříže se chystá přijet spousta lidí.“

Úřady opět zakázaly protesty na bulváru Champ-Elysees a v dalších oblastech v srdci metropole, kde předtím protestující při předchozích demonstracích vydrancovali a zapálili luxusní obchody a restaurace.

Policie na Champs-Elysees použila slzný plyn a obušky, aby rozptýlila protestující, kteří se pokusili tento zákaz porušit.

Policejní ústředí uvedlo, že někteří z protestujících měli kladiva a kanystry s benzínem.

Ale jedna demonstrantka, která se identifikovala jako Brigitte, řekla: „Zacházeli s námi jako se zločinci.“

Tyler Durden

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 886 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.