studenticerni
3.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Francouzská vize: Z elitních škol uděláme ústavy pro jelita

Sdílejte článek:

NAFTALI

Francouzi na to kápli. Už žádné tvrdé přijímací zkoušky. K přijetí na prestižní univerzitu Sciences Po má nově stačit maturitní vysvědčení a pohovor přes video. Podobně se plánují otevřít masám i další elitní vzdělávací instituce. Jedna z nich, obzvlášť výběrová škola pro vrcholné úředníky ENA, bude zrušena. Nyní chce Sciences Po zásadně změnit systém svého fungování. Ve snaze přiblížit špičkové vzdělávání širším řadám studentů z různých sociálních vrstev plánuje zrušit klasické přijímací řízení.
Dosud byly přijímačky na Sciences Po a další elitní univerzity jakýmsi přechodovým rituálem pro studenty z vyšší střední třídy. Aby v nich měli šanci uspět, většinou si k tomu platili přípravný rok, v přepočtu zhruba za 50 tisíc korun ročně.
Zrušení stávající podoby přijímacích zkoušek má zvýšit společenskou mobilitu a usnadnit mladým ze znevýhodněných poměrů, aby i oni mohli na škole studovat. Nově proto má k přijetí stačit maturitní vysvědčení, závěrečná zkouška ze základní školy a pohovor na dálku přes video.
„Chceme vytvořit přehlednější, spravedlivější a efektivnější vzdělávací systém tak, aby podporoval diverzitu,“ řekl ředitel Sciences Po Fréderic Mion. „Chceme zavést i další přijímací kritéria, než jen ta akademická: a to otevřenost v myšlení, důslednost, vynalézavost a odolnost,“ dodal Mion.

Toto opatření ve francouzském vzdělávacím systému nezůstane jediné. Podobné změny jako na Sciences Po mají následovat i na dalších elitních školách: na technické École Polytechnique a na École Normale Supérieure, zaměřené na výuku společenských věd.

Mám neodbytný pocit, že se tady někdo zbláznil. Takto se v praxi likviduje třída lidí inteligentních a vytváří šedý průměr nejlépe s inteligencí houpacího koně na úrovni myšlení inženýrů z gumových člunů. Nevím jak vy, ale já žiju v domnění, že přijímací zkoušky na školy nejsou od toho, aby vyřadily studenty chudé, nýbrž aby eliminovaly studenty hloupé. Je samozřejmě správné umožnit elitní vzdělání všem lidem nadaným bez ohledu na jejich kapsu, ale to lze přece zařídit systémem bezúročných půjček, které student zaplatí až nastoupí do pracovního procesu.

Celý tento nápad připomíná bludy šílence. Pomineme-li finanční náročnost, špičkové vzdělání by mělo být pro elitu, ovšem elitu v oblasti inteligence a schopností. Pokud pro někoho představují přijímací zkoušky problém, pak nejspíš mezi tu elitu nepatří. Takže mi to celé připadá jako snaha zpřístupnit špičkové vzdělání blbečkům. Je ale otázka, co si z takového vzdělání odnesou a jaký přínos budou mít tito elitní debilové pro společnost.

Dalším krokem možná bude zrušit zkoušky a testy během studia, protože se ukáže, že část studentů “diskriminují”. Takže z elitních škol se postupně stanou školy jelitní.

„Chceme zavést i další přijímací kritéria, než jen ta akademická: a to otevřenost v myšlení, důslednost, vynalézavost a odolnost,“ dodal Mion. Takže odolný hlupák s otevřenou myslí, který důsledně a vynalézavě hájí teorii o placaté Zemi, což se mimochodem ještě dnes učí v některých fanatických školách koránu vedených věkovitými imámy, bude mít zelenou?

A první rektorkou může být duševně zaostalá klimatická Gréta. Dalším krokem v boji za sociální spravedlnost po francouzsku bude zřejmě zrušení akademických titulů a zákaz požadovat v rámci nabídek práce specifické vzdělání, takže na místo primáře kliniky se bude moci hlásit i poloviční idiot? Přece i debil má právo studovat vysokou. Diplomy pak už mohou univerzity rozesílat žadatelům poštou na požádání. Chodit do školy je zbytečné.. Tahle předzvěst likvidace západní kultury a vzdělanosti je děsivá. Západ se s neuvěřitelným nadšením a ochotou řítí rovnýma nohama do pekel. Proboha, kam jsme to zas vlezli?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 100,00 Kč
Vybráno 11.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 088 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)