studenticerni
3.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Francouzská vize: Z elitních škol uděláme ústavy pro jelita

Loading...
Sdílejte článek:

NAFTALI

Francouzi na to kápli. Už žádné tvrdé přijímací zkoušky. K přijetí na prestižní univerzitu Sciences Po má nově stačit maturitní vysvědčení a pohovor přes video. Podobně se plánují otevřít masám i další elitní vzdělávací instituce. Jedna z nich, obzvlášť výběrová škola pro vrcholné úředníky ENA, bude zrušena. Nyní chce Sciences Po zásadně změnit systém svého fungování. Ve snaze přiblížit špičkové vzdělávání širším řadám studentů z různých sociálních vrstev plánuje zrušit klasické přijímací řízení.
Dosud byly přijímačky na Sciences Po a další elitní univerzity jakýmsi přechodovým rituálem pro studenty z vyšší střední třídy. Aby v nich měli šanci uspět, většinou si k tomu platili přípravný rok, v přepočtu zhruba za 50 tisíc korun ročně.
Zrušení stávající podoby přijímacích zkoušek má zvýšit společenskou mobilitu a usnadnit mladým ze znevýhodněných poměrů, aby i oni mohli na škole studovat. Nově proto má k přijetí stačit maturitní vysvědčení, závěrečná zkouška ze základní školy a pohovor na dálku přes video.
„Chceme vytvořit přehlednější, spravedlivější a efektivnější vzdělávací systém tak, aby podporoval diverzitu,“ řekl ředitel Sciences Po Fréderic Mion. „Chceme zavést i další přijímací kritéria, než jen ta akademická: a to otevřenost v myšlení, důslednost, vynalézavost a odolnost,“ dodal Mion.

Toto opatření ve francouzském vzdělávacím systému nezůstane jediné. Podobné změny jako na Sciences Po mají následovat i na dalších elitních školách: na technické École Polytechnique a na École Normale Supérieure, zaměřené na výuku společenských věd.

Mám neodbytný pocit, že se tady někdo zbláznil. Takto se v praxi likviduje třída lidí inteligentních a vytváří šedý průměr nejlépe s inteligencí houpacího koně na úrovni myšlení inženýrů z gumových člunů. Nevím jak vy, ale já žiju v domnění, že přijímací zkoušky na školy nejsou od toho, aby vyřadily studenty chudé, nýbrž aby eliminovaly studenty hloupé. Je samozřejmě správné umožnit elitní vzdělání všem lidem nadaným bez ohledu na jejich kapsu, ale to lze přece zařídit systémem bezúročných půjček, které student zaplatí až nastoupí do pracovního procesu.

Celý tento nápad připomíná bludy šílence. Pomineme-li finanční náročnost, špičkové vzdělání by mělo být pro elitu, ovšem elitu v oblasti inteligence a schopností. Pokud pro někoho představují přijímací zkoušky problém, pak nejspíš mezi tu elitu nepatří. Takže mi to celé připadá jako snaha zpřístupnit špičkové vzdělání blbečkům. Je ale otázka, co si z takového vzdělání odnesou a jaký přínos budou mít tito elitní debilové pro společnost.

Dalším krokem možná bude zrušit zkoušky a testy během studia, protože se ukáže, že část studentů “diskriminují”. Takže z elitních škol se postupně stanou školy jelitní.

„Chceme zavést i další přijímací kritéria, než jen ta akademická: a to otevřenost v myšlení, důslednost, vynalézavost a odolnost,“ dodal Mion. Takže odolný hlupák s otevřenou myslí, který důsledně a vynalézavě hájí teorii o placaté Zemi, což se mimochodem ještě dnes učí v některých fanatických školách koránu vedených věkovitými imámy, bude mít zelenou?

A první rektorkou může být duševně zaostalá klimatická Gréta. Dalším krokem v boji za sociální spravedlnost po francouzsku bude zřejmě zrušení akademických titulů a zákaz požadovat v rámci nabídek práce specifické vzdělání, takže na místo primáře kliniky se bude moci hlásit i poloviční idiot? Přece i debil má právo studovat vysokou. Diplomy pak už mohou univerzity rozesílat žadatelům poštou na požádání. Chodit do školy je zbytečné.. Tahle předzvěst likvidace západní kultury a vzdělanosti je děsivá. Západ se s neuvěřitelným nadšením a ochotou řítí rovnýma nohama do pekel. Proboha, kam jsme to zas vlezli?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 5 711,11 Kč
Vybráno 16.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 969 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.