francmuslim
14.1.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie vítá Saúdy a trestá kritiky islámu

Sdílejte článek:

GIULIO MEOTTI

  • “Mohammed Al-Issa, který stojí v čele Světové islámské ligy, byl v letech 2009 až 2015 ministrem spravedlnosti Saúdské Arábie. Během tohoto období byl zodpovědný za více než 500 poprav a za obrovský počet příkazů k mučení vězňů, včetně odsouzení známého blogera Ráifa Badawího k tisíci ran bičem.” — napsal Michel Taube v deníku Le Figaro 16. září 2019.
  • Ráif Badawí právě zahájil hladovku kvůli špatnému zacházení, které zakouší od svých saúdských vězeňských dozorců. “V rámci krutého zákroku proti němu mu právě zabavili knihy a životně důležité léky,” tweetoval bývalý kanadský ministr spravedlnosti Irwin Cotler, který je šéfem Centra pro lidská práva Raoula Wallenberga.
  • Jak může Francie, země “svobody, rovnosti, bratrství”, vítat bývalého saúdského ministra, který je zodpovědný za Badawího mučení a věznění… odsuzuje odpadlíky od islámu k smrti a nařizuje veřejné bičování disidentů, jako je Badawí?
  • Vzápětí po masakru redakce humoristického časopisu Charlie Hebdo pozval francouzský prezident François Hollande Saúdy, aby se připojili k Pochodu solidarity v Paříži. Když se Saúdové vrátili domů, nechali disidenta Badawího zbičovat.

19. září 2019 byl v Lyonu slavnostně otevřen Institut muslimské civilizace za přítomnosti francouzského ministra vnitra Christopha Castanera, který jej uvítal jako projekt “otevřeného islámu”, který bude “bojovat proti předsudkům”. Nová budova Institutu má pět podlaží, 2 700 metrů čtverečních a sousedí s Velkou mešitou. V Institutu muslimské civilizace se budou pořádat kurzy muslimské civilizace a jazyků, sympozia, konference a debaty. Tento projekt spolufinancovala Světová islámská liga, která má vazby na Svaz francouzských muslimů a je prodlouženou diplomatickou a náboženskou rukou Saúdské Arábie.

V roce 2016 vyvolal předseda regionální rady regionu Auvergne-Rhône-Alpes Laurent Wauquiez vášnivou debatu, když tento projekt odmítl financovat; argumentoval obavami ze zasahování islámských zemí do vnitřních záležitostí Francie. A měl pravdu.

Generální tajemník Světové islámské ligy Mohamed Al-Issa se tento měsíc v Lyonu zúčastnil slavnostního otevření institutu. “Jak každý ví, Světová islámská liga je saúdská organizace sídlící v Mekce,”napsala v časopisu Marianne spisovatelka Razika Adnani.

“Principy wahhábismu a jeho důsledky na celém světě, a zejména v muslimském světě, nejsou žádným tajemstvím. Je proto těžké věřit tomu, že wahhábisté najednou obhajují jazyk míru a solidarity a odsuzují islámský terorismus a tmářství. Když Světová islámská liga odsuzuje terorismus, jak lze vysvětlit, že jsou lidé, muži i ženy, v Saúdské Arábii stále veřejně popravováni? Proč jsou lidé trestáni a šikanováni, pokud se jejich názory na islám a společnost liší od wahhábistů?”

Deník Le Figaro odhaluje ještě více:

“Mohammed Al-Issa, který stojí v čele Světové islámské ligy, byl v letech 2009 až 2015 ministrem spravedlnosti Saúdské Arábie. Během tohoto období byl zodpovědný za více než 500 poprav a za obrovský počet příkazů k mučení vězňů, včetně odsouzení známého blogera Ráifa Badawího k tisíci ran bičem.”

Ráif Badawí právě zahájil hladovku kvůli špatnému zacházení, které zakouší od svých vězeňských dozorců. “V rámci krutého zákroku proti němu mu právě zabavili knihy a životně důležité léky,”tweetoval bývalý kanadský ministr spravedlnosti Irwin Cotler, který je šéfem Centra pro lidská práva Raoula Wallenberga v Montrealu. Jak může Francie, země “svobody, rovnosti, bratrství”, vítat bývalého saúdského ministra, který je zodpovědný za Badawího mučení a věznění, ministra “spravedlnosti”, který v Saúdské Arábii zakazuje jakékoli jiné náboženské praktiky mimo sunnitského wahhábistického islámu, odsuzuje odpadlíky od islámu k smrti a nařizuje veřejné bičování disidentů, jako je Badawí?

Zdá se, že se francouzské úřady nikdy nepoučí ze svých chyb. Vzápětí po masakru redakce humoristického časopisu Charlie Hebdo pozval francouzský prezident François Hollande Saúdy, aby se připojili k Pochodu solidarity v Paříži. Když se Saúdové vrátili domů, nechali disidenta Badawího zbičovat. Saúdové hrají chytrou hru: jsou to současně žháři i hasiči“. Den před slavnostním otevřením institutu v Lyonu se Saúdové v Paříži zúčastnili “Mezinárodní konference za mír a solidaritu“, kde byli přivítáni protestní demonstrací Badawího manželky a jeho přátel. Francouzský prezident Emmanuel Macron pozvání od Saúdů zúčastnit se jejich konference nejprve přijal, ale vzápětí odmítl.

V dubnu 2018 prezident Macron prohlásil, že “politický islám chce vystoupit z pospolitosti naší Republiky” – ale nejlepším způsobem, jak tuto separaci urychlit, je ovšem předat klíče od francouzského islámu Saúdům.

Mezi francouzskými muslimy se politický islám rychle šíří. Místo toho, aby přijali Západ, kde se narodili, tak nejmladší generace západní hodnoty odmítá. Jerome Fourquet o tom v senzačním článku v týdeníku Le Point napsal toto:

“Procento lidí účastnících se pátečních modliteb v mešitách se za posledních 30 let více než zdvojnásobilo, z 16 % v roce 1989 na dnešních 38 %. To je pozoruhodné. Zaznamenali jsme také pokles podílu muslimů, kteří pijí alkohol, z 35 % v roce 1989 na 21 % dnes. Pouze 41 % muslimů věří, že islám se musí přizpůsobit sekularismu, 37 % francouzských muslimů se domnívá, že je to naopak sekularismus, který se musí přizpůsobit islámu. 27 % dotázaných souhlasilo s názorem, že ‘právo šaría je nadřazené zákonům Republiky’.”

Saúdové ve své misi islamizovat Evropu neuznávají žádné hranice. Významný francouzský znalec islámu Gilles Kepel napsal:

“Světová islámská liga hrála průkopnickou roli při podpoře islámských sdružení, mešit a investičních plánů do budoucna. Kromě toho saúdské ministerstvo pro náboženské záležitosti natisklo a zdarma distribuovalo do mešit na celém světě miliony výtisků koránu a wahhábistických doktrinálních textů, od afrických plání po rýžová pole Indonésie a imigrantských výškových bytových domů muslimů v evropských velkoměstech. Poprvé za čtrnáct století bylo možné najít stejné knihy (a kazety) od jednoho konce islámského společenství, Ummy, k druhému … omezené na jednu jedinou doktrinální linii, která vylučuje jiné myšlenkové proudy, jež byly dříve součástí daleko pluralističtějšího islámu.”

Před několika týdny se Saúdové objevili tentokrát v Čečensku, aby otevřeli největší evropskou mešitu. Na slavnostním ceremoniálu se objevil i šéf Světové islámské ligy Mohammed Al-Issa, který přiletěl z Itálie, kde se zúčastnil Setkání v Rimini (Rimini Meeting), každoročního katolického festivalu. Jsme svědky historické ideologické mise po celé Evropě, kde Saúdové již ovládají mnoho velkých mešit od Nice po Lyon a od Říma po Brusel. Kontrola nad Velkou mešitou v Bruselu byla nedávno předána vládě kvůli obavám, že podněcuje extremismus. Výzkum provedený americkým deníkem The New York Timeszjistil:

“Existuje široká shoda na tom, že saúdskoarabský ideologický kolos narušil místní islámské tradice v desítkách zemí – je to výsledek štědrých výdajů odhadovaných na desítky miliard dolarů, na náboženskou propagandu za posledních padesát let.”

Je hanebné, že den poté, co se nejvyšší francouzští představitelé spolu se Saúdy zúčastnili slavnostního ceremoniálu v Lyonu, odsoudil v Paříži francouzský soud novináře Érica Zemmoura za “náboženskou nenávist”. Zemmour, který je pod nepřetržitou policejní ochranou za svou kritiku islámu, byl francouzským soudem shledán “vinným”, za to, že řekl, že muslimům by mělo být umožněno “rozhodnout se mezi islámem a Francií”, a že “v nespočetných francouzských předměstích probíhá boj o islamizaci území.” Ve Francii je vážně ohrožena svoboda projevu, především svoboda kritizovat islám. Philippe Val, bývalý redaktor humoristického časopisu Charlie Hebdo, nedávno prohlásil“Jasně, dnes by už nikdo karikatury Mohameda nepublikoval.”

Megamešity jsou ve Francii otevírány s požehnáním ministra vnitra, zatímco přední francouzští novináři jsou soudy odsuzováni za to, že se odvážili říci pravdu o islámu. A co se týče “necitlivých” karikatur, dochází k neúprosné masové autocenzuře. Co víc by mohli Saúdové po svých francouzských přátelích chtít?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 691 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.