eric-zemmour-ne-sera-plus-en-direct-sur-cnews-1354066
13.10.2021
Kategorie: Politika

Francie: Už ne Covid, ale Zemmour

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL 

Ve Francii se najednou Covid odpařil, hlavním tématem je už několik dní tsunami Zemmour, před pár dny v širším průzkumu popularity prezidentských kandidátů vyletěl esejista Zemmour na druhé místo (17%), odsunul Marine le Pen (15%) a přiblížil se k Macronovi (24%), otevřela se mu cesta do druhého kola. Zemmour nestoupá v prezidentském ratingu kvůli mediálně vybuzené sympatii, ale z důvodu, který evropskounijní doba přestala chápat – je lepší, znalejší a fundovanější než ostatní, velká znalost historie není u Zemmoura sebeúčelná, opírají se o ní body příštího prezidentského programu, který se pomalu rýsuje. Esejista se vyjádřil, že na programu pracují vysocí funkcionáři, polytechnici, prefekti, lidé všech azimutů, řekl, že je fascinován úrovní těchto lidí. Zemmour říká, že jsou témata jako průmysl, fiskální otázky, školství, která jsou fundamentální, ale opakuje, že první jeho prioritou je imigrace.

Jeho prvním aktem po zvolení prezidentem bude vyhlášení referenda o imigraci, jinak totiž soudci a obzvlášť zpolitizovaný ústavní soud zablokují všechna protiimigrační opatření, je čas imigraci srazit k nule. Smyslem politiky není překládat do reality pseudoušlechtilé vize, ale zabezpečit národní zájem. Zemmour po zvolení zastaví tzv. slučování rodin, kterým se do Francii přesouvají masy lidí z muslimských zemí, zruší právo, které automaticky garantuje francouzské občanství všem narozeným ve Francii, zruší výdaje na cizince, tj. příspěvky na bydlení, rodinné přídavky imigrantům atd., žádosti  o azyl budou akceptovány jen mimo stát, žádné automatické prodlužování povolení k pobytu. O důležitých otázkách budou Francouzi rozhodovat v referendu.   

Není divu, že  Macronův dvůr vytáhl proti Zemmourovi těžkotonážní artilerii. Podle redaktora jedné veřejněprávní televize je Zemmour virus, který se musí dezinfikovat, státní dozor nad médii to chápe jako svobodné vyjádření názoru, přitom televizi CNEWS dozor přinutil, aby Zemmoura bezdůvodně propustila. Podle ministra zdravotnictví Oliviera Verana je Zemmour dobrodruh odmítnutí (asi EU) a rasismu, který cituje velké autory jako ostatní ceny jablek, ale není to žádný seriózní historik. Eric Zemmour mu okamžitě odpověděl: „Pan Veran byl formován socialistickou mládež, jak říkal Mitterand „školou vší perverze“ a pak socialistickou stranou, mladý aparátčík udělal velkou kariéru, ve svém mentálním schematu se považuje za ztělesnění pravdy, která jeden den říká, že musíme chodit s maskami na obličeji a za dva dny nato, masky nejsou potřeba“. Socialistická prezidentská kandidátka a starostka Paříže Hidalgo řekla, že je jí z rostoucí popularity Erica Zemmoura  na zvracení, v tom samém hovoru vyprávěla o svých integračních  pohádkách a o pojetí francouzské (barevné) identity. Mainstreamoví fašistologové mohou použít proti Zemmourovi jakoukoliv rétoriku popř. zbraně, má se zato, že deratizují městské kanály od krys, jaksi se přehlédne, že jde o člověka, kterému to navíc víc myslí než deratizátorům samotným. Zemmour je virusem, protože se odvolává na francouzskou identitu a přesídlování muslimských mas z Afriky do Evropy považuje za zrůdné. V evropskounijním pojetí má demokracie smysl pouze tehdy,  pokud voliči rozumně vybírají mezi kmány globalismu s pokrokovým viděním národní suverenity. Podle jiných mainstreamových odborníků, pravda „Zemmour je virus“, stále platí, ale jeho antiimigrační obsese je léčitelná v psychiatrickém zařízení, mj. to naznačují někteří významní členové Macronovy strany LREM. Proti Zemmourovi vytáhl v jednom šiku celý mainstream, od macronistů až ke komunistům, komunistický prezidentský kandidát Fabien Roussel: „Musí se zpřísnit Gayssotův zákon a vyhlásit za nevolitelné osoby, které byly odsouzeny za rasismus a šíření rasové nenávisti“. Podle této stalinistické ropuchy (citace z RiposteLaique) by tam automaticky padl i Zemmour.

Propaganda anti Zemmour, téměř jakoby to byla spásná zaříkávací formule, včetně předáků národní pravice, místo toho, aby se semkli za Zemmourem, koncentrují se na své stále se opakující a předem prohrané prezidentské kandidatury, Marine le Penovu zastupující předseda RN  Jordan Bardella a šéf Debout la France Dupont-Aignan jsou otřeseni Zemmourovými návrhy. Dokonce významný konzervativní liberál Henry de Lesquen na svém webu píše o deseti důvodech proč nevolit Zemmoura, dá se to koncentrovat do jedné věty: „Zemmour není Francouz, je ve službách židů…“. Tento typ konzervativců má na francouzské krizi stejný podíl jako nejradikálnější levicoví osmašedesátníci.

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 974 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)