eiffel-tower-at-sunset
24.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie trpí: Restaurace, hotely i obchody ničí důsledky přistěhovalecké vlny

Sdílejte článek:

COM

O tom, že ve se Francii problém se současnou invazí přistěhovalců vymyká odpovědným poněkud z ruky, čehož důkazem jsou třeba i právě probíhající demonstrace nespokojenosti policistů, jsme přinesli již celou řadu článků. Jaký dopad má však tato situace na živnostníky, restauratéry, hoteliéry či obchodníky? 

 .
Francouzský deník Le Monde přinesl zajímavé poznatky: Od začátku tohoto roku přijelo do Francie o 7 procent méně turistů než loni. Hoteliéři smutně přiznávají, že Paříž trpí. Hotelové komplexy, nákupní centra a restaurace v Paříži i celé Francii hlásí výjimečný stav.

.

Vedle zvyšující se nezaměstnanosti, která se v srpnu oproti červenci 2016 zvedla o 1,4 procenta, se výrazně utlumil i turistický ruch. Od začátku roku do září přijelo do Francie o 7 procent méně turistů než loni. Nejvíce chybí turisté z Asie a Ameriky. Rusů ubylo více než o třetinu, Číňanů o více než pětinu.

Míra obsazenosti pařížských hotelů klesla od ledna do srpna o 9,3 procenta, výpadek v restauračních zařízeních je ještě silnější. Známé restaurace jako La Rotonde přicházejí až o polovinu svých obratů.

Letecká společnost Air France přepravila v září o 153 tisíc pasažérů méně, což je ve srovnání s loňským rokem pokles o 3,4 procenta.

Špatně jsou na tom i obchodní řetězce. Výpadky se týkají zejména obchodů v regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur na jihu Francie. Obchodní domy Printemps zaznamenaly ztráty 15 procent z obratu.
 
Galerie Lafayette utrpěla ztráty kolem 20% své zahraniční klientely od začátku roku, podobně Monoprix. Grand Palais muzeum zaznamenalo propad ve výši 43,9 procenta a Palác ve Versailles 20 procent. Uvedla to agentura Reuters.

Všechna odvětví cestovního ruchu hovoří o alarmujícím výpadku a ztrátě příjmů. Podle předsedy Svazu povolání v odvětvích hospodářství Rolanda Héguya je nutný sociální plán na záchranu. Jak uvedl, nová pracovní místa se nevytvoří, právě naopak hrozí propouštění. Zejména v restauračním sektoru.

Hotely už propouštějí své zaměstnance i když to oficiálně nepřipouští. Odvětví cestovního ruchu je na kolenou a potřebuje úlevy. Hoteliéři potřebují zbraně, aby se mohli bránit, “řekl například v srpnu vedoucí společnosti MKG, která se zabývá výzkumem v hotelovém průmyslu, Georges Panayotis.

Pomoc ve formě 10 milionů eur, která měla Francii přijít v polovině října a kterou plánoval uvolnit Meziresortní výbor turistického ruchu, je však odložen na neurčito.

ZDROJ: Le Monde

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
97 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.