7.5.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie: „Statistiky muslimů jsou v naší zemi nepřípustné!“

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 07|05|2015

Starosta francouzského města Béziers, Robert Ménard, nechal ve svém městě provést ve školách statistiku muslimských žáků. Tímto krokem, k němuž se později veřejně přihlásil, se ocitl ve velkém problému. Jihofrancouzské město Béziers, čtvrté nejchudší město ve Francii, má kolem 70 tisíc obyvatel a starostu Roberta Ménarda, politika a bývalého novináře (narozen 1953), který se v posledních dnech postaral o nebývalý rozruch.

Ménard byl do funkce starosty zvolen v roce 2014 s podporou pravicové strany Národní fronta se ziskem 47% hlasů. Starosta Ménard sebe charakterizuje jako reakcionářského politika, je pro znovuzavedení trestu smrti a vznáší námitky proti legalizaci homosexuálních sňatků. Netají se ani svým velmi kritickým postojem vůči chování a expanzi muslimů ve francouzské sekulární společnosti.

Po vstupu do úřadu starosty Ménard snížil daně, zakázal plivání na ulici, vyvěšování prádla v ulicích, montování satelitů na balkony a vycházení osamělých dětí ven po 23.00. Vše pod dohledem dvojnásobného množství policistů. Prosadil také zákaz servírování halal jídel, stejně jako se o to usiluje politička Marine Le Pen, protože příprava takových menu je podle ní v rozporu se sekulárními hodnotami Francie. Odmítl před loňskými Vánocemi odstranění jesliček z prostor radnice bez ohledu na nařízení prefektury s odůvodněním, že se jedná o dlouholetou tradici, a princip proklamované náboženské neutrality podle něj neznamená zřeknutí se kulturních kořenů. 

Proti odpůrcům a obhájcům multikulturního přístupu vystupuje realisticky smýšlející starosta Ménard se slovy: „Ta opatření odpovídají prostému rozumu. Jenom jsme v zemi, která zapomněla, co to prostý rozum je, kde se starostové o tohle nestarají. Přitom právě díky tomuhle můžeme společně žít v klidu.“ Jako hluboce věřící katolík má jasný náhled na přistěhovalectví, které je podle něj nutné zastavit. Jak sám říká: „Především přistěhovalectví rodin. Tahle země je příliš chudá na to, aby ty lidi integrovala. A je třeba mít odvahu to říct.“

islamfrance

Přestože je Ménard známý svým kritickým a racionálním přístupem zadělal si na pořádný problém. Ve zprávě deníku Le Figaro se uvádí, že si nechal provést osobní průzkum, kterým zjistil, že na školách v jeho městě je 64,6% žáků muslimské víry! Starosta chtěl svými statistikami, vycházejícími ze jmen muslimských žáků,  získat přehled i o počtu žáků, které je třeba v místních školách integrovat, také proto, že peníze do školství dává i město. Připustil, že ze zákona tohle právo nemá, nicméně jeho město je plné přistěhovalců a on chce být informován o jeho obyvatelích.

Ministryně školství Vallaudová Belkacemová vyzvala francouzskou justici k zahájení vyšetřování protizákonného postupu Ménarda proti muslimskému etniku, jakékoli statistiky založené na víře nebo etniku jsou ve Francii totiž  protizákonné!

Zaslepený prezident Hollande pak veřejně vyhlásil, že „v zemi, jako je Francie, nemohou být ve školách žádné seznamy žáků určující náboženství podle jména. Je to v rozporu se všemi hodnotami republiky.“ Čas ukáže, zda starosta Ménard svůj statistický přehmat politicky ustojí, a i když ho plně neobhájí, je správné, že na nesmyslný zákon nesmět znát víru a etnikum imigrantů, svou statistikou otevřeně upozornil. Je nanejvýš zarážející, kam francouzští zákonodárci nechali dojít svou legislativu, když je občany zvolený zástupce stíhán za to, že se zajímá, koho učitelé v jeho městě vlastně učí! Francouzská imigrační politika se politickým představitelům zjevně vymyká z rukou, a i přesto před problémy, které s muslimy v jejich čtvrtích jsou a nebezpečím islámských radikálů, zavírají oči. Z čeho mají hrůzu, že se nelze veřejně ptát, zda je dotyčný křesťan nebo muslim? Francouzské mešity jsou plné muslimů, kteří se ke Koránu hrdě hlásí, tak proč takový skandál kvůli jedné statistice?

Pár údajů pro představu: Ve Francii žije kolem pěti milionů muslimů, reálná čísla neexistují, neboť se francouzské úřady přece nemohou ze zákona občanů na jejich víru ptát. Vycházejí tedy pouze z informací těch, kteří se k islámu otevřeně hlásí. Islám je po římskokatolickém náboženství druhé nejrozšířenější náboženství v zemi, vyznává ho 10% obyvatel. K dispozici mají přes 1 500 mešit ve srovnání se 40 000 kostely!

I přestože je podle odhadů Pew Reserch Center očekáván nárůst francouzských muslimů v roce 2030 na více než šest milionů, především z řad nově příchozích afrických běženců (a lodě stále připlouvají!), najdou se v této zemi multikulturní snílci jako je např. redaktor Radio Prague Pierre Meignan, který se těší a říká: „Francie je a vždycky byla multikulturní, vždy přijímala přistěhovalce. Těch vln imigrantů a uprchlíků už bylo mnoho. A také byly různé potíže s integrací. Příliv imigrantů z Afriky, ze zemí, které jsou s Francií koloniálně spjaty, je logický. Ale myslím si, že jak jsme to zvládli minule, zvládneme to i teď.”

Ten pán žije ve velkém omylu! Nezvládne to Francie a nemusí to zvládnout ani Evropa!

Vzpomínám si, co řekl ve své době libyjský vůdce Kaddáfí: „Je jasné, že Alláh udělí vítězství islámu v Evropě bez mečů, bez pušek, bez dobývání…Nepotřebujeme teroristy, nepotřebujeme sebevražedné atentátníky. Padesát milionů muslimů V Evropě ji promění v islámský kontinent během několika desetiletí!“

Svými radikálními vyhlášeními se netají ani turecký prezident Erdogan: „Mešity jsou naše kasárny, minarety naše bajonety a věřící jsou naši vojáci. Neexistuje žádný umírněný islám a nějaký islám, islám je prostě islám!“

Evropa je ve vážném ohrožení a ve smyslu etnika už dávno evropskou není.

Pokud se rychle neprobere ze své multikulturní naivity a bezbřehé vstřícnosti vůči islámu a valícím se africkým běžencům,  může se stát, že se samotní bílí Evropané stanou etnickou menšinou na kontinentu, který jim kdysi patřil!

ZDROJ: Eva Valerie Maxová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 9 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.