30.8.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie se bojí útoku džihádistů jako 11. září 2001 v USA

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM 30|08|2015

Francouzské bezpečnostní síly se připravují na vypuknutí případných občanských nepokojů, zároveň se obávají, že by se mohl opakovat takový útok, jaký se stal 11. září 2001 v USA. Informaci přinesl britský deník The Telegraph.

Agenti francouzské tajné služby DGSI varují, že jsou bezmocní a nedokážou zlepšit sledování islamistických militantů, kteří se nebojí nasadit život jen kvůli tomu, aby spáchali co možná největší masakr. Při útoku ve vlaku zabránilo krveprolití jen štěstí, to se prý ale v budoucnu nemusí opakovat.

Letecké společnosti byly varovány kvůli možnému útoku na letadla protitankovou střelou. Piloti ale neví, jak provádět úhybné manévry,” řekl deníku nejmenovaný zdroj. Před hrozícím růstem násilí varoval po útoku na rychlovlak i francouzský prezident François Hollande. Podle něj sílí nevyhnutelná hrozba Islámského státu.

800 džihádistů je připraveno k teroristickým útokům po celé Evropě.

dvojcata911

Armáda také připravila pohotovostní plány, podle kterých by se řídila v případě, že by nějaké území ovládli obyvatelé, kteří by se k bezpečnostním silám chovali nepřátelsky. „Existuje zde mnoho odcizených a rozzlobených dětí přistěhovalců ve čtvrté generaci žijících na předměstí. Vyhlídky na jejich radikalizaci jsou stále více pravděpodobné,” tvrdí zdroj deníku.

Tajné služby se obávají, že jde o zbraně, které poskytla Francie libyjským rebelům. Země údajně v roce 2011 poslala rebelům „lehké zbraně”, francouzská média ale spekulovala o tom, že vláda poslala i „těžké zbraně” včetně v Evropě vyrobených protitankových střel. Teď se úřady ovávají, že se vybavení dostalo do rukou islamistů.

Část zbraní, které se pašeráci pokoušeli dostat do Francie, byla zabavena, do země se však prý mohly dostat další granáty a rakety. Právě raketových útoků se bezpečnostní složky nejvíce obávají. Hlavní pařížské letiště Roissy se nachází v blízkosti drogami zamořeného předměstí, které je prý náchylné k násilnostem. Pokud by bylo zasaženo dopravní letadlo plné paliva, bylo by to podle deníku zničující.

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.