francievojaci
30.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie: Násilné útoky na hasiče a policisty představují nový normál

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Fyzické útoky na hasiče, pohotovostní personál a policisty ve Francii se stávají stále běžnějšími, přičemž francouzská média to označují jako „nový normál“.

Podle zprávy The Local France se útoky proti hasičům od roku 2017 zvýšily o 23 procent.

Během víkendu Francie viděla několik násilných útoků proti hasičům.

Poté, co byli povoláni na scénu v Noisy-le-Roi, hasiči byli napadeni patnáctiletým mladíkem poté, co reagovali na výzvu jeho matky, která měla podezření, že se předávkoval drogami nebo alkoholem.

“Když dorazili, teenager vyhrožoval, že je “zničí”. Stále kopal a bušil do hasičů, dokud ho ti nedokázali zpacifikovat. Dva ze tří mužů měli řezy a modřiny na tvářích – nebudou schopni pracovat šest a 10 dní,“ uvádí místní zpráva.

V Aix-en-Provence při pokusech o oživení 80letého muže v sousedství Jas-de-Bouffan bylo odcizeno a zničeno vozidlo pohotovostní služby. Pohotovostní služba zjistila, že vozidlo nedaleko scény se rozbilo o zeď a jiný vůz. Jedna strana vozu byla úplně roztrhaná.

Na Korsice byl hasič napaden zraněným mužem, kterému se snažil pomoci. Ačkoli volání začalo normálně, zraněný muž se náhle stal násilným a do tváře udeřil jednoho ze záchranářů, 52letého hasiče. Hasič utrpěl zranění, která vyžadovala šest stehů, a chyběl osm dní v práci.

“Populace je opuštěna,” řekl André Goretti, prezident hasičského svazu ve Francii, uvádí Franceinfo.

“Tísňové služby již nemohou uspokojit potřeby lidí a hasiči jsou posledním článkem v tomto řetězci,” pokračoval Goretti a dodal: “Jsme úplně opuštěni těmi, kteří nás ovládají, a těmi, kteří nás zaměstnávají.”

Násilné útoky gangů proti francouzským policistům také rostou.

V červenci, na proslulém „no-go“ předměstí Seiny-Saint-Denis v Paříži, byla policie napadena někde kolem 20 „nepřátelskými jednotlivci, kteří se zjevně připravovali na svůj akt“Před několika týdny byla místní policejní stanice v departementu Eure v severní Francii obklíčena skupinou 15 až 30 mladých muslimů s kapucí, kteří na ně vypustili ohňostroje a jiné předměty, včetně dlažebních kamenů, zatímco křičeli dvě slova „Allahu Akbar“

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 536 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)