europe-migrants-calais
4.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie má geniální řešení migračního kolapsu v Calais. Pozavírá kamioňáky

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Francie i Británie se rozhodly tvrdě zakročit proti jednomu nešvaru, který se jim tam léta rozmáhá. Nelegální migranti zejména z Afriky a Blízkého východu se denně ve velkých skupinách tuctů i stovek lidí pokouší tajně vecpat do kamiónů, které míří do Británie.

Je to takový sport. Pokud řidič kamiónů zvládne jízdu severní Francií bez zastávky na čurání, rychlého kafe na benzínce, vyhne se všem zapáleným předmětům přímo na silnici, co ho mají zpomalit a přinutit zastavit, když bude mít štěstí a dokonce mu do kabiny nemrští žádný klacek, kámen, a když ještě navíc všechno tohle zvládnou i ti jedoucí hned před ním, musíme spravedlivě uznat, že řidič kamiónu má vcelku férovou šanci dovézt náklad do Británie bez újmy na zdraví či životě, na autě, na nákladu a dokonce i bez skrytého obohacení, co by se mu tam vnutilo cestou.

Tak někde právě takhle vypadá veřejná doprava, no. Byť krapet nedobrovolná.
Tohle je denní chleba řidičů kamiónů projíždějících severní Francií.
Házení kamenů je takový pěkný nový zvyk na evropských silnicích.
Oheň na silnici. To museli inženýři a doktoři dlouho přemýšlet.

Sport je to samozřejmě pro drahoušky migráčky. Vezmou útokem kamión, i když se třeba dovnitř nedostanou a jen poškodí zrcátka, plachtu a tak, o nic nejde. Vyjde to s dalším. Celkem pomáhá, když na silnici zapálíte pneumatiky a bedny. Řidič kamiónu je nucen kličkovat nebo zastavit, někdy ale ty válečnou zónou těžce zkoušené duše dostanou šanci. Migrant i tak často vyhraje.

Abych ale nebyla vůči francouzské policii nespravedlivá, poslední týdny mají fakt kvalty a na blbosti jim nezbývá čas. Musí se naplno věnovat mlácení a rozbíjení hlav žlutým vestám, vláčení za vlasy, kopání, stříkání slzného plynu přímo do obličeje těch, co jen tak pasivně stojí nebo i klečí. A není to žádná sranda, na jednu proradnou žlutou vestu je často třeba až deseti plně ozbrojených policajtů s helmami, štíty a tak. A s obuškem, ach ano. Bez toho by domluva demonstrantům vůbec nebyla možná.

Brutalita francouzské policie vůči bezbranným žlutým vestám. Jen jedno z video ze stovek podobných…

Takhle se samozřejmě na hosty z exotických zemí vůbec nesmí. Dost možná i proto, že jsou sami často lépe ozbrojení než Francouzi v policejních uniformách. Nože, mačety, železné tyče a nedotknutelnost. Za zadkem aktivisty a levicové politiky, a média typu Guardian, pro které je každý ilegální migrant hrdina. Proti tomu se jde s obušky dost blbě, že.

Bezpočet sluníčkových lidiček chodí do Calais migráčky krmit jako do zoo. Rozdávají oblečení, deky a i trochu toho lidského tepla. Nepřestávají je hájit i když už tahle sranda stála řidiče kamiónů život. Prý že nevíme, čím si ty nebohé duše prošly. Cožpak se nemůžeme drobátko podělit?

Já mám vůbec pochybnosti o soudnosti západní policie. Americký středozápad si prochází takovou malou dobou ledovou a chápu, že zoufalá situace zasluhuje zoufalé činy. Ve Warrensburgu, stát Missouri, místní policie požádala zločince, aby na několik dní omezili svou nekalou činnost, aby i muži a ženy zákona mohli sedět doma v teple. Přijde mi to jako zásadní nepochopení slova zločinec.

Tak dál. Zpátky k Británii a jejich nezvaným výletníkům. Ti jsou samozřejmě v pohodě.

Všichni vědí, že když už se za cenu trochy toho nepohodlí dostanou nepovšimnuti až do vysněného ostrovního království, už tam zůstanou. Je jedno, kolik lidí cestou ohrozí, zraní, zabijí. Je jedno, kolik škody způsobí při každém pokusu, včetně toho posledního, z jejich strany úspěšného. Když se ptali pigmentovaných Junckerových hostů v Calais, proč chtějí zrovna do Británie, pokrčili rameny a prý, že vedle sociálních výhod a široké komunity jemu podobných, Britové nikoho nikdy nevyhostí. To samozřejmě úplně není pravda, několik tisíc migrantů se každoročně podaří vykopnout, ale šance zůstat legálně i ilegálně je opravdu velká.

Funguje to takhle. Na celnici britského výsostného území dorazí kamión. Za nadšených výkřiků z něj vyskáče tucet tmavých tváří a chudák řidič kamiónu po prvním šoku překvapení ví, že má průser a dost možná i zničený život. Za trochu nepozornosti.

Ilegální migranti, násilní černí pasažéři ihned požádají o azyl, zdravotníci jim ošetří bolístky, psychologové a aktivisté je ujistí o tom, co beztak už vědí. I kdyby azyl nedostanou, beztak budou moci zůstat. Dostanou parádní ubytování, nové šaty a do ruky kreditku. No nevyplatí se trocha toho kriminálního chování.

Řidič kamiónu, který tyhle parazity nevědomě přivezl, to je pochopitelně jiný příběh. Je zavlečen k výslechu, právníci a obvinění, celý tenhle kolotoč. Je jedno, že sami migráčci zvesela potvrdí, že o nich nevěděl, že to oni tak nějak sami.

Někdo přece musí být potrestaný.

Tomáš Němec měl tu smůlu v létě 2016. Britská policie v jeho návěsu objevila 14 ukrytých nelegálních zmetků. Dostal likvidační pokutu čtvrt milionu korun a zákaz vstupu do Británie. Pokuta byla po intervenci českých politiků snížena.

Těch případů je víc, nejčerstvější případ totální zhovadilosti a nespravedlnosti si bohužel zažívá Čech žijící ve Španělsku Jiří Sagan. Francouzi mu našli v chlaďáku vozu 15 schovaných migrantů doufající ve svou cestu na ostrovy. Sami potvrdili, že se tam vecpali sami a řidič nic netušil. A je to fuk, i tak dostal Jiří nejdříve 18 měsíců a po odvolání to dokonce zvedli na 2 roky natvrdo.

Intervence politiků nepomohly, fakt, že jeho přítelkyně má rakovinu nikoho neobměkčila, prostě tvrdost musí být, že.

On to není úplně marný plán. Když se jim podaří pozavírat úplně všechny řidiče kamiónů, nebude na co naskakovat. Francie zase bude sluníčkovou a bezpečnou zónou. Aha, to vás nenapadlo, co?

jitka-prikrylova8629960_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 716 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.