vesty4
24.3.2019
Kategorie: Politika

Francie je oficiálně v občanské válce: Armáda má povolení střílet do žlutých vest!

Loading...
Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Devatenáctý týden protestů Žlutých vest by Macron moc rád, aby byl poslední. Nasazuje armádu. Objevily se informace, že francouzští vojáci mají povolení do demonstrujících zahájit střelbu, když usoudí, že je něčí život v ohrožení. Když armáda střílí do lidí, je to válka. Když armáda střílí do vlastních lidí, je to ještě horší, občanská válka, bratrovražedná.

Kde jsou teď všichni ti humanisti, lidskoprávní organizace, liberální elity a další šašci? Proč mlčí?

Pro ty, kteří všude vidí HOAXy, malé doplnění: Generál Bruno Le Ray, který má na starosti potlačení Žlutých vest v Paříži, dnes v rádiu prohlásil, že “vojáci budou moci zahájit střelbu po varovném výstřelu, pokud budou v ohrožení jejich životy nebo životy těch, které mají za úkol chránit”. 

Jen krátké opáčko k celé situaci. Francouzské hnutí Žlutých vest vyšlo do ulic 17. listopadu 2018 a od té doby znovu a znovu každou sobotu ve většině velkých měst. Třebaže jde o úplně obyčejné občany Francie, média z nich okamžitě udělala nácky a extrémisty. V socialistické Francii není místo pro hlas lidu, zvlášť s malým Napoleonem v čele, že.

Statisíce demonstrujících Francouzů ve žlutých vestách v ulicích francouzských měst mělo původně až úzkostlivě pokojný průběh. Tak to ale bylo špatně, francouzský prezident potřeboval ospravedlnění na obušky a slzný plyn. Řešení bylo nasnadě. Do žluté vesty se může navléci každý, takže Antifa a další levičáčtí zmetci ve žlutých vestách vytloukali výlohy a napadali policisty a hned se mluvilo o násilných demonstracích. Týden po týdnu se ulice plnily odhodlanými lidmi ve žlutých vestách a policii došla trpělivost, a hlavně Macronovi došla slova. Ukončit demonstrace se původně elitní bankéř rozhodl silou. Velkou silou.

Obrazy a videa policejní brutality vůči obyčejným lidem ve žlutém šokoval svět. Stovky zatčených každý týden. Mrtví po policejním zásahu. Žluté vesty, tedy muži i ženy každého věku byli zbiti, poníženi a někteří si následky ponesou celý život. Na mnoha záběrech je pak vidět příslušníky Antify mezi policisty připravujícími se na zákrok nebo při zákroku proti demonstrantům, antifáci v civilu a bez policejního označení měli přesto stejné obušky a pistole, jako oficiální ozbrojená složka. Šokující? Kdepak, na šok si teprve počkáme.

V prvních týdnech demonstrací, kdy byly poklidné a prakticky bez konfliktu, měl Macron jen strach. Teď už je nasraný a chce vyčistit ulice od demonstrantů za každou cenu.

Levičácká sebranka, která se angažovala jako provokatéři a pak jako jacísi pomocníci policejní brutality, tak tentokrát se postarali o to, aby záběry Žlutých vest v ulicích byly diskreditující, plné kouře, ohně, rozflákaných výloh, davových útoků na policii. Můžete si tvrdit, že to nemůžu dokázat, že to jsou jen dohady pravicových novinářů. S nepsaným zákonem Cui bono, tedy Komu to prospěje, prostě nejde dojít k jinému závěru.

Macron prohlásil, že „všichni protestující ve žlutých vestách jsou zodpovědní za násilí“.

Média přišla se statistikami, že Macronova popularita ve Francii vzrůstá, zatímco podpora hnutí Žlutých vest klesá.

Také tuto sobotu 23. 3. žluté vesty demonstrovaly v ulicích za své požadavky. Mimo jiné to jsou:

  • Zvýšení penzí
  • Přístřeší pro bezdomovce a pokuty pro ty, kteří někoho vyhodí na ulici
  • Rozdělení příliš obřích bank v několik menších
  • Frexit
  • Větší zdanění bohatých
  • Odstranění jakékoli ideologie z vyučování
  • Narušit monopoly médií
  • Zákaz plastových lahví
  • Ukončení francouzské účasti na válečné agresi a odchod z NATO

Byla jsem skálopevně přesvědčená, že evropský vůdce schopný střílet do vlastních lidí, když protestují proti němu, může být jedině Erdogan. Ach, jak jsem se pletla. Francouzská armáda může střílet do Francouzů. S novým Franko-Německým paktem to možná bude i německá armáda střílející do Francouzů.

Řekla bych, že francouzský prezident s gelem na hlavě i v hlavě má obří štěstí. V Evropě není trest smrti, dokonce ani za vlastizradu.

Autor: Jitka Moody

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 555 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.