vesty4
11.12.2018
Kategorie: Společnost

Francie je jen začátek a naši politici by se měli začít bát

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Ještě stále se vám líbí demokracie na západě? Hej, politici ČR, nebojíte se, že to propukne i u nás? Já být vámi se bojím. Už o tom nemluví jen obyčejní lidé jako já a mnoho dalších, ale už se k tomu odvážili i někteří politici. Ale že jim to sakra trvalo. Já to píšu už skoro 20 let a jak to tak sleduji, tak teprve tento rok mi přestali za to moje psaní nadávat a říkat že jsem blázen, rusofil nebo blbec ničemu nerozumící. To je pokrok.

 

Procházím náš tisk nestačím se divit, jak se popisují demonstranti ve Francii.

  • vandalové ničící památky
  • rabiáti ničící obchody
  • rváči co se perou s policií

Zavírají se obchody, památky, divadla. Ruší se fotbalové zápasy a omezuje se doprava. Návštěvníci se nedostali na Eiffelovu věž, zavřený byl Vítězný oblouk, věže katedrály Notre-Dame či muzea Louvre, Orsay a Centre Pompidou.

To je to, co nám vnucují:

Současná vlna pouličních protestů, která se rozlila po celé Francii a rozšířila se i do Belgie a Nizozemska, je nejsilnější od roku 1968. Podle britského deníku The Times se násilnosti snaží podněcovat i někteří uživatelé sociálních sítí napojení na Rusko.

Kdyby to nebylo k pláči, tak se s chutí zasměji. Prostě za vším hledej Putina a Rusko. Asi může i za to, že se protestuje i v Belgii a Nizozemsku. Snaží se nám namluvit lži a přitom co je hlavní věc, která tohle rozpoutala? Jsou to obrovské sociální rozdíly a lidé toho mají prostě dost.

Někteří demonstranti požadovali demisi premiéra Marka Rutteho, jiní vystoupení Nizozemska z Evropské unie, snížení věku odchodu do důchodu atd. Rutte už v pátek uvedl, že motivaci lidí, kteří se chystají protestovat, chápe a je připraven k dialogu. Jenže lidé už nechtějí dialogy, ale prostou spravedlnost. Ono se snižovat k dialogu až když jim hoří města je k ničemu. Lidé už nehodlají poslouchat a věřit, ale chtějí konat a to bude bolet. Belgičané totiž volají po odstoupení „Macrona, Michela.“ Belgičané se inspirovali francouzským hnutím žlutých vest. Protestují především proti podle nich rostoucí propasti mezi chudými a bohatými.

Citace:

„V okamžiku, kdy k vám mluvím, je situace pod kontrolou,“ řekl večer ministr vnitra Christophe Castaner. Podle bilance, kterou zveřejnil, se sobotních protestů po celé Francii zúčastnilo 125 tisíc lidí. Před týdnem jich bylo 136 tisíc, před dvěma týdny 160 tisíc a před třemi týdny, kdy demonstrace takzvaných žlutých vest začaly, 287 tisíc.“

Nic není pod kontrolou. Staví se barikády, vytrhávají se dlažební kostky a lidé se snaží dostat k prezidentskému paláci. Tam vidí hlavního viníky, kterým je jejich prezident Macron. Už vystřízlivěli a myslím že je pořádně mrzí, že nezvolili Jean-Marie Le Pen. Francouze přivedla do ulic bída. Příjmy stagnují a náklady na život rostou. Macron není schopen se vcítit do problémů běžných lidí a já pochybuji, že vůbec chce. Přesto ho lidé Francie dokázali donutit aby upustil od zdražení pohonných hmot. To ho musí sakra štvát, když musel ustoupit „lůze“, jak by je nazvali naši politici či kavárníci.

Rozdíly ve společnosti, daně a Macron. Tři věci, které Francouze štvou. Většina Francouzů podporuje hnutí žlutých vest a já se jim nedivím. Někdo se koupe ve zlatě a druhý tře bídu z nouzí. To si opravdu všichni ti nahoře myslí, že to tak půjde do nekonečna? Že na sobě nechají lidé štípat dříví? Francouzské hnutí žlutých vest má mezi lidmi stále vysokou podporu v 70 procentech Francouzů.

Ještě stále se vám líbí demokracie na západě? Hej, politici ČR, nebojíte se, že to propukne i u nás? Já být vámi se bojím. Už o tom nemluví jen obyčejní lidé jako já a mnoho dalších, ale už se k tomu odvážili i někteří politici. Ale že jim to sakra trvalo. Já to píšu už skoro 20 let a jak to tak sleduji, tak teprve tento rok mi přestali za to moje psaní nadávat a říkat že jsem blázen, rusofil nebo blbec ničemu nerozumící. To je pokrok.

Autor: Milena Doušková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.