ALLAHISLAM
30.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie je bitevním polem ve ‚válce mezi dvěma civilizacemi‘ varuje filosof Éric Zemmour

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Islám chce pomstu Evropě a Francii, říká Éric Zemmour na francouzském kanálu CNews.

Islám jako politické hnutí na svém vlastním území vede válku proti Evropě a Francii řekl francouzský filosof a spisovatel Éric Zemmour v politickém talk show na francouzském zpravodajském kanálu CNews.

„Je to válka mezi civilizacemi a my jsme se dopustili šílenství, když jsme milionům z nich dovolili vstup, a teď tu v důsledku toho máme konfrontaci dvou civilizací na své vlastní půdě,“ řekl Zemmour. Dodal, že Západní způsob života je pro ty, co prosazují islamismus, každodenním zdrojem frustrace a roztrpčenosti.

eric-zemmour-ne-sera-plus-en-direct-sur-cnews-1354066

„Pro někoho, kdo žije v islamistické sféře, která dominovala světu ve značné části středověku, je to každodenní ponižování… Všechny ty moderní vymoženosti našich časů, jako jsou telefony a automobily, jsou produktem žido-křesťanské sféry,“ řekl.

Zemmour rovněž poukázal, že se musí rozlišovat mezi islámem jako náboženstvím a islámem jako politickým hnutím.

„Rozlišuji mezi islámem s malým ‚i‘ a Islámem s velkým ‚I‘,“ řekl Zemmour. „Islám s malými písmeny je náboženství jako každé jiné, zatímco islám s velkým ‚I‘ je civilizace a více než jen to, je politickou silou, která prosazuje revoluční, rozvratnou politiku. Islám chce na Evropě provést pomstu a zvláště na Francii, na bývalých koloniálních mocnostech, na křesťanském světě atd.“

Zemmour si myslí, že migranti z muslimských zemí Evropu přetvoří na to, před čím mnozí z nich hlavně prchají.

„Existují miliony lidí, kteří pochází z arabsko-muslimské a africké sféry, kteří přišli do Evropy při útěku před podmínkami vytvořenými jejich islámskou civilizací. Tato civilizace, ať už je to dobře nebo špatně, má jak dobré tak špatné věci,“ řekl Zemmour. „Ti přišli do Evropy, a ač mnozí z nich chtějí mít evropský životní styl, velký počet z nich chce importovat právě tu arabsko-muslimskou civilizaci, před jejímiž podmínkami utíkali.“

„Proto říkám, že to je síla, která přesahuje jednotlivce. Je to historická síla, která prosazuje to, co přesahuje rozum jednotlivce.“

Zemmourovy poznámky přichází po četných nedávných vysoce profilovaných islamistických teroristických útocích včetně hrůzného uříznutí hlavy učiteli Samuelu Patymu v Paříži 18letým islamistickým teroristou, který býval Patyho studentem. Tento student se Patymu pomstil za rozhodnutí ukázat své třídě karikatury proroka Mohammeda při výuce svobody projevu.

Jeden z nejprominentnějších francouzských intelektuálů Zemmour je autorem knihy „Sebevražda Francie“ a je znám svým rozhodným odporem proti pokračující imigraci do Francie. V předchozím interview srovnával imigraci do své země s „demografickým tsunami“ a řekl, že věří, že současné imigrační a integrační politiky selhaly.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 563 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
politicon.cz
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.