africaninvadersspain-850x550MIGRANTI
30.11.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Francie: Imigrace přinesla zemi katastrofu

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

V pátek organizoval časopis Polemia tzv. 6. disidentské fórum, s elitními příspěvky i referujícími. O Francii se na rozdíl od Německa a Česka nedá říct, že intelektuální a tvůrčí elita je totéž, co impotentní mainstream a bezduché přitakání Evropské unii a NATO pokroku. Francie čelí obrovským společenským problémům, které jsou důsledkem desetiletí masové imigrace a na druhé straně odevzdání suverenity státního rozhodování tuctovým technokratům do Bruselu. Problémy jsou velké, ale šance země spočívá v tom, že se jimi zabývají elitní řešitelé. Michel Geoffroy v první přednášce fóra pregnantně a v plné šíři analyzoval imigrační problém.

Imigrace přinesla zemi katastrofu, asimilace, která vždycky proměňovala imigranty ve Francouze, nefunguje. Asimilace byla přínosem pro zemi i pro imigranty – být podobný autochtonním obyvatelům. Politické elity ustoupily od imigrace a nahradily jí dnes integrací, přiznává se, že společnost se neskládá z podobných elementů, ale z odlišných – protikladný pojem asimilaci. Erdogan před deseti lety při projevu k francouzským Turkům: „Asimilace je zločin proti humanitě, s integrací lze souhlasit“ (v Turecku nikdo odlišný nemůže existovat). Jiný významný muslim: „Francie si musí zvyknout, že jsme jací jsme!“ Integrace akceptuje právo imigrantů uchovat si původní kulturní systémy. Evropská unie ve velké většině přijala tzv. Marakéšský pakt o imigraci, který mluví jenom o integraci. Z takto chápané imigrace plyne permanentní obviňování etnického obyvatelstva, že špatně integruje. Macron nedávno řekl v Tunisu: „Francie špatně integrovala nově příchozí.“ Přitom Číňané jsou velmi dobře integrovaní, podle politických elit chyba není nikdy na straně imigrantů. Nakonec když se nedaří ani integrace, elity ji nahradily termínem „žít společně“, znamená to absolutní regresi pojmu a souhlas s kohabitací skupin obyvatelstva na národním území. Je to stav paralelní promiskuitě, stát svým způsobem integruje populační skupiny proti jejich vůli, a to jak autochtonní, tak imigrační, jedná se o sociální mixáž.

Většina Francouzů bezvýhradně odmítá imigraci, která je paralelní svobodnému globálnímu trhu, ale ten je ovšem stavěn na dobrovolných dohodách – právo imigrovat kam se komu zlíbí (podle OSN a EU) předpokládá násilí páchané na přijímající zemi. Kde je důvod, že dnes asimilace nefunguje? Asimilace byla a je vždy komplikovanou záležitostí navzdory elitnímu diskurzu. Sorrel (publicista alžírského původu): „Stát se Francouzem a vepsat kulturu Francie do genů svých potomků je osobním, složitým problémem“. Pokud se jedná o masovou imigraci a velkou kulturní vzdálenost, pak se asimilace stává nemožnou. Kdysi byla imigrace cestou bez návratu a to usnadňovalo asimilaci, dnešní stav technologie (mobil, rychlé cestování atd.) napomáhá tomu, že se uchová původní identita a asimilace není možná. Člověk není emigrantem pokud několikrát za rok navštíví mateřskou zemi, denně sleduje její televizi a čte její noviny. Problémem imigrace je její rozsah, asimilace je osobní proces, nenastane v podmínkách dnešní imigrační kvantity. Kvantita přinesla kvalitu. Francie nikdy nebyla otevřena masové imigraci, dnes je to každoročně 400 000 nových imigrantů, převážně muslimů, není možné to zvládnout žádnou metodou. Francie je konfrontována masovým jevem a podle elit tomu má čelit solidaritou a charitou. Ovšem tyto kvality jsou fundovány na osobní bázi. Azyl je zamýšlen výhradně pro jednotlivé osoby, není zamýšlen pro masy lidí, jako ročně 100 000 ve Francii, azyl se stal dnes jednou z cest masové imigrace. Francouzský kontrolní úřad konstatoval, že zákonné požadavky na udělení azylu, občanství a povolení k pobytu nejsou naplňovány, administrativa je chápe formálně a nedodržuje je.

Francie dnes nenabízí odměnu za asimilaci, v minulosti to byly tři páky, které ji napomáhaly, armáda a kariéra v ní; škola a dobré zvládnutí jazyka byly podmínkou úspěšné kariéry v civilním životě; církev přispívala k asimilaci věřících. Většina imigrantů neguje tyto asimilační páky. Dnešní masová imigrace modifikovala složení francouzské společnosti do té míry, že je ohrožena i varianta společného života na jednom teritoriu, mladá muslimská mládež ze 70% staví zákony náboženství nad zákony republiky. Dnes nefungují republikánským způsobem ani soudy, kulturní kód vydávají za polehčující okolnost i v případě nejhorších zločinů. Imigrace dovedla společnost k civilizačnímu šoku, na jednom území nemohou kohabitovat dvě společnosti odlišných hodnotových kategorií a jiné civilizace. Člověku je vlastní žít s těmi, kteří jsou mu podobní a ne s cizinci, kteří zůstávají záměrně totálně odlišnými, multikulturní je prokazatelně totéž co multikonfliktní. Neplatí to jenom pro Francii, stejné imigrační patologii čelí všechny evropské země, které se otevřely masové imigraci – enklávy jiného zákona a násilí. Kolaps asimilace znamená neúspěch abstraktního universalismu, dokazuje to, že člověk není zaměnitelný, každá civilizace má duši, jak řekl před sto lety Oswald Spengler!

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 135 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)