foto
11.4.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Fotografové, co upřednostňují analogovou techniku

Sdílejte článek:

(PR) 12|04|2016

Kdy naposledy jste viděli analogový fotoaparát? Máme na mysli ten, ve kterém byl film. Po naplnění jste jej vytáhli a odnesli na vyvolání. A kdy jste se setkali s instantním fotoaparátem, který rovnou sám fotku vyvolá? Zatímco první jmenovaná analogová technologie se využívá zřídkakdy, polaroidy zažívají boom. Fotky v analogové podobě mají své kouzlo.

Obě formy jsou vlastně svým způsobem magické. V případě filmu prostě cvaknete fotku a spustí se složitý proces. Světlo reaguje s chemickými látkami na filmu a je zaznamenán obrázek. Polaroid je dokonce ještě kouzelnější – fotka se “záhadně” během pár sekund jednoduše objeví.

Co je na tom tak skvělého?

Chvíle čekání na fotku má své kouzlo. Jen si to představte. Cvaknete, ale nemáte žádný LCD displej, na kterém byste se podívali, jestli se na svém selfie tváříte dobře či nikoliv. Musíte počkat, než se film vyvolá nebo než instantní fotoaparát provede svou práci. A je to opravdu napínavé.

antique-frame-family-photo-gallery-wallVelká výhoda spočívá také v tom, že si na fotky můžete fyzicky sáhnout. Jen si vzpomeňte, kde vám leží tisíce digitálních fotek. Nevíte? Nedivíme se. Denně můžeme vyfotit desítky fotek, jsme omezení jen úložným prostorem. Jenže ty stovky a tisíce obrázků se už nikdy nikomu nechce probírat, a tak si většinu z fotografií nikdo neprohlédne. Tím úplně ztrácí smysl.

Zatímco digitální fotografie vás nic nestojí, u filmu nebo polaroidového foťáčku si rozmyslíte, co vyblejsknete. Fotek je pak méně, ale stojí za to. Někteří z nich pak vymýšlí a realizují různé nápady s fotografiemi. Skvěle se s nimi dá třeba vyzdobit pokoj.

Instantní fotky na vlastní kůži

Instantní fotoaparáty vás přijdou na pár tisíc. Rozhodně nejsou nedostupné a fotit s nimi zvládne každý. Možná nebude špatné přečíst si návod, protože občas se i odborník utne a zapomene sundat z objektivu krytku. První fotky se třeba nepovedou, ale bude se to lepšit. Navíc na analogové fotoaparáty v Praze se soustředí široká komunita. Pořádají se i různá školení, jak používat analogový fotoaparát. I z vás se nakonec může stát umělecký fotograf.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 27 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.