psg-istanbul-basaksehir
12.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Fotbalový rasismus … negru a cikáni

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Pojmenovat člověka, když neznáte jeho jméno, podle barvy kůže je rasistické nebo trestné? Skandál mezinárodní úrovně při úterním fotbale v Paříži nebo taky nic. Radio RFI včera od ranních hodin na dálku z Paříže diskutovalo s polovinou Afriky, co říkají na rumunského zločince, který při komunikaci pro označení člověka použil termín černý.

Při zápase Paris-Saint-Germain (PSG) proti Istanbul Basaksehir, rumunský pomocný sudí, když chtěl hlavnímu sudímu označit pomocného trenéra Turků Achille Weba ze Senegalu, použil termín černý, v rumunštině negru znamená černý. Pomocný sudí, z důvodů protestů od tureckých trenérů, po brutálnějším zásahu francouzského hráče, který podle náhledu Turků měl být sankcionován, chtěl upozornit hlavního sudího a označil tureckého pomocného trenéra jako „negru“. Nejdřív to popudilo Turky, pak se přidali Francouzi z PSG a společně demonstrativně match ukončili. Francouzská politickokorektní média se předhánějí ve vynášení gesta, „konečně hráči společně řekli dost“, napsal sportovní deník L´Equipe, turecký Hurriet píše, že Turci dali rasistům lekci, podle Guardianu se může jednat o obrat v boji proti rasismu. Ergogan twittoval: „Tvrdě odsuzuji rasistické výroky proti Webo, jsem proti rasismu ve všech formách“. Příkladný antirasista, nesmí se ale jednat o Armény nebo Kurdy.

Celá záležitost by měla přinést vystřízlivění do východní Evropy a uvědomit nás, že mezi tento svět nepatříme, ať si západ bojuje s rasismem do konce světa, máme jiné problémy, s kterými je třeba bojovat. V těch samých francouzských novinách na druhých stránkách se lamentuje nad výsledky studie TIMSS, která hodnotí inteligenční niveau francouzských dospívajících, Francie z hodnocených zemí OECD skončila předposlední, mezi Francií a prvními, tj. jižní Koreou a Ruskem, je udivující bodová propast. Hlavní témata společenské diskuze západních zemí svědčí o úpadku ducha a poklesu průměrné inteligence, z důvodů, které jsou aparentní. Je téměř pravidlem, že argumentační baterie v mediální diskuzi v politickokorektních většinových médiích, staví na lžích a polopravdách. Reakce francouzských novin na banální záležitost má blízko k hysterii, např. celá záležitost se odehrála v úterý kolem 22 hodin, sportovní deník L´Equipe se distribuuje druhý den ráno ve 4 hodiny, o záležitosti se v novinách psalo na 4 stránkách, společenský mechanismus je programován na vymývání mozků všem a v každou chvíli. Celá společnost je posedlá progresívní mantrou, tu a tam si někdo odváží strhnout masku mediálnímu podvodu, ale je to okrajové a bez síly, aby to ovlivnilo celek.

Komentáře L´Equipe, Le Mondu a podobných novin jsou rozsáhlé, při čtení prvních řádků podobných novin má člověk pocit, že mařit čas se dá zábavnějším způsobem. Obvykle pravda je zábavnější, rumunský novinář Emanuel Rosu, který pracuje pro seriozní média a který vše z blízkosti sledoval, řekl, že celou dobu od 2. do 14. minuty, kdy se zápas ukončil, senegalský pomocný trenér Achille Webo pojmenovával rumunské sudí termínem „cigáni“.

 

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 814 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.