FOTBALCR REPRE VIR
28.7.2021
Kategorie: Politika

Fotbal pro očkované

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonKdyby hloupost nadnášela, létal by ministr zdravotnictví a hlavní hygienička jako holubička a vrkali by svá moudra z pořádné výšky.

Od prvního srpna platí v Česku další „rozvolnění“ ala zavíračská loby. Na venkovní akce může přijít více lidí, všichni ale musí prokázat „bezinfekčnost“. To slovo dávám do uvozovek zcela záměrně. Zda totiž daní lidé jsou nebo nejsou infekční, rozhoduje list papíru resp. covidpas. Přesně tomuto vývoji se vyhnula Velká Británie, když rozhodla o tom, že všechny takové kontroly jsou jen omezováním osobní svobody a v situaci, kdy je očkována většina dospělé populace a existují účinná antivirotika, navíc naprosto nesmyslná. U nás se ve hře na bezpečnost pokračuje.

Reportér ČT se ptal Jaroslava Tvrdíka, jak že bude Slavia plnit ministerské nařízení. Ten se vyjádřil tak, že „přednost budou mít diváci s permanentkou“. Pak hovořil i Adam Vojtěch, který se z rozumného ministra stal po svém druhém nástupu do funkce bázlivý zajíček, který poslouchá na slovo zavíračskou loby, kterou podporuje nově jmenovaná hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Tvrdil, že mezi prvními třemi tisícovkami diváků na fotbale mohou být lidé s testem, po prodělané nemoci nebo očkovaní, pak už mohou do hlediště jenom očkovaní a ti mohou teoreticky zaplnit celý stadion. Zjevná pitomost v době, kdy Maďarsko umožnilo plné tribuny již při zápasech mistroství Evropy v červnu. To vše se děje v situaci, kdy v nemocnici leží zlomek osob s covidem oproti březnovému maximu a „s covidem“ umírá v průměru jeden člověk denně.

Nejvyšší správní soud opět rozhodl o zrušení covidových restrikcí, tentokrát o povinnosti nosit roušky a respirátory uvnitř objektů a v hromadné dopravě. Naše demokratická opozice to opět pojala jako selhání vlády a ona by ta opatření – rozuměj restrikce- dělala lépe. Ani slovo o tom, že v dnešní situaci jsou všechna omezení nejen protizákonná, ale zejména zcela zbytečná. Vychází se z teze „předběžné opatrnosti“, do které by bylo možné zahrnout teoreticky úplně všechny nemoci. Stát by tak mohl se stejnou „logikou“ zakázat kouření, pojídání „nezdravých“ jídel, nadměrné pití kávy (to podle posledních „vědeckých“ poznatků vede k demenci) atd. Vojtěch se dušoval, že nařízení „opraví“ a soudce prohlásil, že „příště už opatření zruší s okamžitou platností“.

Přečetl jsem si názor epidemiologa profesora Jiří Berana o nesmyslnosti očkovat děti a mladou populaci obecně. Profesor Beran ale není v zaviračské loby vítán a jeho názory jsou zesměšňovány. Co ale s vakcínami, které nelze udat a už musíme (protože hrozí exspirace) vakcíny „darovat“. Tak se „tlačí na pilu“ a slibuje se netestování dětí ve školách po plném očkování. Další a další diskriminace neočkovaných a další a další buzerace- jinak to nelze vyjádřit. Profesor Beran také jasně prohlašuje, že se hlavním parametrem stavu pandemie musí stát situace v nemocnicích. Na čísla z nemocnic se teď totiž úplně kašle a stále se omílají počty “infikovaných” , o kterých se mluví jako o “nemocných”.

Závěr? Potřebujeme se vrátit k normalitě ve stylu Velké Británie. Nepotřebujeme strany, které by restrikce psaly „lépe“ a „rozumněji“. V dnešní době již existuje dostatek vakcín a dostatek léčiv proti covidu. Je na každém z nás, zda se nechá očkovat nebo ne a všechna opatření, která zvýhodňují očkované, jsou diskriminační a protizákonná. Pokud vládní strany a tak zvaná demokratická opozice nenabídnou konec restrikcí, přijdou o řadu voličů, kteří další a další restrikce odmítají. Dobře jim tak!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 845 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)