stavba219
29.6.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

„Fond dopravy loni proinvestoval 95,6 miliardy korun,“ hlásí ČT

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKR„A to něco postavili nebo to všechno prožrali?“ ptal se soused. Jeho otázka je totiž více než logická. Informace o tom, co se proutrácelo nic občanům neříká. Nevypovídá nic o nových kilometrech dálnic (mizérie trvá), nevypovídá nic o nových vysokorychlostních železničních tratí (stále žádné nejsou), nevypovídá to vůbec o ničem. Nevíme (resp. se nám nesděluje), jak rychle se staví u sousedů (stačí za vzor blízké Polsko, ale i vzdálenější Španělsko), nesděluje se nám, jakých kvalit bylo při výstavbě dosaženo a jakého bylo dosaženo cenového srovnání s výstavbou v Evropské unii, když už máme tu téměř nejlevnější pracovní sílu a na dálnicích se střídaly pracovní agentury jako na běžícím pásu a dovážely „prácechtivé“ zahraniční dělníky.

Informace z České televize je o ničem(1), ostatně tento mediální kolos informuje o výstavbě dopravních sítích velmi podivně. To se opravdu nikdo z reportérů ČT nediví, že právě otevřené opravené části dálnice D1 se opět uzavírají a pracuje se v jejich středním pásu? To se tyto práce nemohly udělat najednou? To snad ani ten socialismus to tahle špatně nedělal.

A že socialistická veřejná výstavba za roky 1959 až 1989, tedy za třicet vlády soudruhů proti třiceti letem vlády nesoudruhů neklopýtá, to si dokazovat nemusíme, protože do deseti umí počítat i žák základní školy. Dokonce ani ten soukromý sektor ve výstavbě bytů se na více jak třetinu bytů nezmohl, protože je to státní úředník, který mu trvale hází klacky pod nohy a byty do osobního vlastnictví se pro mladé lidi se staly přáním z říše sci-fi.

A důvod je stále stejný. Státní úředník staví, státní úředník rozhoduje a tato osoba je za jakékoliv pochybení, špatnou práci, lajdáctví či pomalost nepostižitelná, neodvolatelná a podle vyjádření řady ministrů nesoudruhů dokonce nepostradatelná. Ze státních úředníků máme jakýsi nový ústřední supervýbor KSČ a všichni můžeme jenom zírat. „Samet by omyl ,“ píše komentátor Fendrych (2), a i když by se dalo s tímto názorem polemizovat, v jedné věci mu můžeme dát na sto procent za pravdu: Nesoudruzi se ve veřejné výstavbě za socialismem potácejí jako kdybychom byli africkou kolonií dvě stě let zpátky. Kdo tomuhle vývoji cinkal? A proč se najednou všude tak mlčí?

 
Zdroje:

(1) https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3128990-fond-dopravy-loni-proinvestoval-956-miliard-korun-nejvic-ve-sve-historii

(2)https://nazory.aktualne.cz/komentare/samet-byl-omyl-vladne-bures-drzi-ho-falmer-milada70-je-pro-k/r~f1389ef0b8b011ea9d74ac1f6b220ee8/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 716 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.