TOTALITA
3.1.2022
Kategorie: Politika

Fluidní totalita

Sdílejte článek:

DAVID VOROVKA

Momentálně zaváděný režim by se dal nazvat podle metody jako fluidní totalita. Od tradiční, nám známé totality, ji odlišuje:

1. Neexistuje žádná prvotní doktrína, žádný ideologický kánon jako v případě teokracie, komunismu nebo nacismu. Existuje „pouze“ nalajnovaný cíl ve formě Great Reset a plán k realizaci. Tento metaplán má dané milníky, avšak jeho tělo je tekuté a adaptuje se podle okolností.

2. Zatímco teokracii vykonává církev, socialismus politbyro a nacismus strana diktátora, fluidní totalita nemá politicky definovaný konglomerát vykonavatelů. Politika zde není hybatelem změny, ale jen mouřenínem, který dodává potřebná razítka na rozkazy skrytých hybatelů.

3. Dalo by se říct, že „klasická“ politická totalita je vystřídána totalitou elitních byznysmenů. Ale ani to není přesné. Nejde o přesun moci z politiky do byznysu. Jde o manifestaci skutečné moci umožněné techno-globalizací skrze korporace, která dále ovládají politiku a média.

4. Fluidní totalita je první totalitou, která nemusela opanovat a zcenzurovat média, aby skrze ně mohla etablovat svou nově nabytou moc. Je první totalitou, která média ovládala ještě než se prakticky projevila.

Mezi fluidní a klasickou totalitou jsou naopak tyto styčné body:

1. Klasická totalita se opírá ideologii náboženskou nebo následně vědeckou. Také fluidní totalita má vědecký rámec – na jedné straně ekologicko-klimatický, na druhé straně medicínský. Ve všech případech jde o redukci předem vybraných vědeckých postulátů na jednoduchá hesla a jejich zdánlivou legitimizaci účelově prefabrikovanými prostředky.

2. Totalitní metoda eschatologie se i dnes odehrává na poli „co je, co nemá být a co bude“. Rozdíl u fluidní totality je pouze ten, že zatímco dosud šlo o kartu konkrétních mesiášských aktérů, nyní jde o fluidní grémia „vědců“ a nadnárodních byrokratů. Stejný naopak zůstal osud adresátů- neosvícené masy, která nemá na výběr, takže se může „rozhodnout“ splynout dobrovolně nebo povinně.

3. Axiomy přežití individua na věčnosti, blaho dělnické třídy a právo rasy bylo vystřídáno axiomem přežití souseda a planety jako takové. Zatímco pro věčnost bylo třeba se vzdát hříchů na oltář bdící církve, zatímco pro blaho dělnictva se bylo třeba vzdát majetku, zatímco pro právo rasy bylo třeba se obětovat i životem, pro přežití souseda a planety se žádá vzdát se kontroly nad svým životem („zdravím“) a přežít za každou cenu. Recept jak přežít určuje vědecky osvícená kafkovská byrokracie.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 128 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)