FLEGR2
8.1.2022
Kategorie: Společnost

Flégrovy křivky

Sdílejte článek:

NIKOLA BORNOVÁ

BORNOVAMilí datoví vědci se sedmdesáti pohlavími, super-racionální učitelé kritického myšlení, hrdinní bojovníci proti dezinformacím, epidemiologové s doktorátem získaným na Wikipedii a další moderní zvířátka z Prahe – dnes pro vás mám opravdovou lahůdku!

Po důkladné analýze terabajtů dat z veřejných výstupů profesora Flégra, snědení sedmi kočičích konzerv a tříhodinového olizování rozkroku se mi podařilo syntetizovat jeho naprosto geniální metodiku, podle které vytváří své neomylné křivky o budoucím vývoji nákaz, plnění mrazáků a šancích na úmrtí celé populace po pozitivním špejlovém testu. Starý Brůna profesor Flégr toto tajemství nesdělil dokonce ani svým kočičkám, se kterými přitom intimně sdílí i parazitického prvoka Toxoplasma gondii – jde tedy o skutečně exkluzivní informaci!

Pokud se chcete naučit metodu, která překonává i fenomenální vědecké postupy pro tvorbu zastrašovacích grafů od lidumilů jako je Neil Ferguson nebo Anthony Fauci (“hoď kostkou a vynásob milionem”), čtěte dále!

První, co k tvorbě své vysoce vědecké projekce potřebujete, je najít vhodný graf. Tzv. “Flégrovy křivky” se totiž bohužel dají tvořit jen z liniových grafů (takové ty s hezkými obloučky a vlnkami). Tato metoda bohužel zatím nejde aplikovat na koláčové grafy, které tak milují korporátní experti zběhlí v bojovém umění “Bullshitting-džutsu”. Na sloupcové grafy použít jde, ale jen s červeně zbarvenými pastelkami – o tom si ale více řekneme až na konci tohoto vědeckého článku, který je určený hlavně pro uživatele Twitteru a čtenáře Seznam Zpráv (tedy pro nejinteligentnější a nejctnostnější část lidské populace).

Takže, když si seženete nějaký pěkný liniový graf, vytiskněte ho a položte papír před sebe na stůl. Podotýkám, že čím více obloučků, bouliček a vlniček ten grafíček má, tím lépe!

Nyní uchopte do pravé ruky pastelku, ideálně s nějakou pěknou barvou – broskvičkovou, banánkovou, kaštánkovou apod. Pokud jste leváci, můžete pastelku uchopit i do levé ruky. Poté pozorně prohlédněte křivky grafu a najděte místo, kde čára stoupá nejstrměji nahoru. Jakmile ji zaměříte očima, co nejrychleji udělejte pořádnou Tečku v její spodní části a následně druhou Tečku v jejím vrcholu.

Pokud jste neudělali v postupu žádnou chybu, měli byste nyní mít v grafu dvě krásné Tečky, které vyřeší všechny vaše problémy. Další Tečky prozatím nedělejte – ty vám později nařídí udělat vláda a vynutí je nějaký laskavý, uniformovaný človíček s pendrekem v jedné a pepřákem v druhé ruce.

A nyní nastává vrchol této vrcholně vědecké metody. Do levé ruky uchopte pravítko (či do pravé ruky, pokud držíte pastelku v levé ruce – pozor na to, aby se vám ruce nezamotaly a nezačali jste z toho šilhat – stává se to hlavně “datovým novinářům”). Pak přiložte pravítko na vytištěný graf a spojte obě Tečky čárou. To ale není konec – nesmí jít o úsečku, musíte namalovat co nejdelší polopřímku! Čím delší budete mít pravítko, tím přesnější váš vědecký odhad dalšího vývoje bude, tak si dejte záležet.

A nebojte se, pokud vám na vaši dlouhatánskou čáru nebude stačit papír – klidně pokračujte na stole a pak na stěně. Takhle to totiž dělají skuteční datoví odborníci a vědci, kteří dnes radí i české vládě!

Pokud to celé uděláte správně, tak můžete lehce zjistit, že například roční spotřeba sýra na jednoho člověka vzroste ze 14 kilogramů tento rok na 280 kilogramů na člověka příští rok a na 560 kg sýra ročně na osobu v roce dalším. Uf, mám pocit, že půl tuny sýra nesním snad ani já…ale statistiky prostě nelžou!

Tímto postupem také můžete snadno vypočítat, že na vybranou nemoc zemře tento rok 150 000 Čechů a v dalším roce už to bude klidně i 30 miliónů Čechů. Záležíí jen na tom, jak křivku nastavíte. Třice miliónů už zní docela strašidelně, že? Každý z nás bude muset umřít třikrát! Na tuto alternativu bude potřeba se dostatečně připravit a tak budete muset co nejdříve vypracovat krizový plán pro vládu, že každý Čech by měl mít povinně a trvale nasazené hned troje pleny (protože to bude k posrání).

Tedy…tohle udělejte, jen pokud vlastníte obchod s plenami. Pokud máte příjmy třeba z prodeje ponožek, tak byste měli doporučit povinné nošení dvou a nebo rovnou tří ponožek přes sebe. Nebo pokud váš manžel nebo dcera pracují pro farmaceutický koncern, tak doporučte jako jediné řešení na vaše soupající Flégrovy křivky nějaký výrobek z jejich portfolia. Takhle to dělají skuteční experti!

Tuto metodiku můžete samozřejmě použít i směrem dolů – stačí pastelkou udělat Tečku nejprve na vrcholu nějaké pěkné křivky, pak v její spodní části a udělat čáru směrem dolů. Tak vám třeba může vyjít, že za několik let klesne výroba piva v Česku z 21 miliónů hektolitrů do záporných hodnot (pivo bude v pivovarech mizet). Bude tedy potřeba udělat strategický plán, jak produkci piva zvýšit natolik, abychom se dostali alespoň na nulovou produkci.

Tak, a nyní znáte tajemství Flégrovo křivek! S touto metodou se můžete snadno blýsknout na jakémkoli večírku, na zájezdu, na osl…jo pardon, večírky, zájezdy a další buržoazní přežitky už se vlastně provozovat nesmí. Nejde při nich udržovat nezbytný dvoumetrový sociální distanc a přes roušku přišitou na ústa se blbě pije…hmm, tak se tím můžete pochlubit třeba svým kočičkám?

A bonusový tip na závěr – pokud máte červenou pastelku, můžete tuto metodu použít i na sloupcové grafy. Najděte nejvyšší a nejnižší sloupec a udělejte krásnou čárečku od jednoho vrcholu k vrcholu druhého. Takový graf vám sice část lidí omlátí o hlavu, ale třeba na Seznam Zprávách nebo v České Televizi takové Dílo určitě s radostí přijmou. A taková pocta od nejmoudřejších lidí v této zemi určitě potěší!

Vědeckým expertízám a kritickému myšlení zdar!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 457 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)