POLICIE LONDYN
12.6.2020
Kategorie: Společnost

 Fízlové poklekněte

Sdílejte článek:

LUKÁŠ HEINZ

Přesně taková zvolání se ozývají z davu demonstrantů a mnozí policisté skutečně pokleknou. Zřejmě z obavy, aby nebyli označeni za rasisty, nebo zlynčováni davem, ale pochybuji, že to dělají z přesvědčení. Pokud vás někdo označí hanlivým slovem a požaduje, abyste se ponížili, nemůže být o svobodné volbě řeč.

Jsem barevná konzerva

Mám konzervativní názory. Domnívám se, že existují pouze dvě pohlaví, že manželství by mělo být výsadou výhradně muže a ženy. Také si myslím, že ženy jsou od nepaměti inspirací nám mužům, mají schopnost darovat nový život a jsou tedy lepší než my muži. Asi jsem dost staromódní, ale je to jen názor, který ze mě nedělá méněcenného člověka.

Co mi ale vždy bylo jedno, je jakou má daný člověk barvu pleti. Vlastně ne tak úplně, to bych lhal. Libí se mi Etiopanky se svými jemnými rysy a ebenovou pletí, Korejky, které svou bílou kůží s prosvítající spletí žilek připomínají sošky z alabastru, ale i Evropanky, jejichž kůže voní jako lesní louka v ranní rose. Svět totiž není černobílý a to je na něm to nejhezčí.

Co se mi ale vážně nelibí je, když někdo někde věší cedule, že na černých životech záleží. Záleží na životech všech dobrých lidí a je úplně jedno, jakou barvu pleti mají. Barva pleti není důležitější než schopnosti a charakter.

Vinu nenesou policisté

Derek Chavin nikdy neměl být policistou a jsem přesvědčen, že bude souzen a odsouzen. Je jeho právem, aby byl souzen ve spravedlivém procesu. George Floyd si smrt nezasloužil. Nicméně to byl kriminálník a jeho glorifikací dosáhne společnost jen toho, že se policisté budou bát uplatňovat zákon a kriminálníci se naopak nebudou bát ničeho.

Smrt George Floyda bude zbytečná, když bude příčina jeho smrti zjednodušena na barvu pleti. Politikům se takové zjednodušení ohromně hodí, protože odvádí pozornost od jejich viny. A vinni jsou, o tom není pochyb. Protože skutečnou příčinou problému, nejen v USA, je především špatně vyřešená integrace, která je výsledkem nekompetentní a ledabylé práce politiků. Označit jako viníky policisty a jejich údajný latentní rasismus je pro politiky snadné, zvláště, když vám v tom pomáhají média.

Budu stát zpříma

Nejsem rasista a ani většina mých kolegů nesoudí lidi podle barvy pleti, ale dle jejich jednání. Nemám důvod se omlouvat za vinu jiných a nemám důvod klečet, jen proto, že si někdo myslí, že bych měl nést vinu z titulu své profese. Princip zobecňování je princip rasismu a pokleknutím bych přiznal, že se takovému zobecňování podřizuji. Moji prací je chránit lidi před kriminalitou a barvu kůže mi nadělila příroda. Ani jedno není důvod k pocitu viny.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 777 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.