POLICIE LONDYN
12.6.2020
Kategorie: Společnost

 Fízlové poklekněte

Sdílejte článek:

LUKÁŠ HEINZ

Přesně taková zvolání se ozývají z davu demonstrantů a mnozí policisté skutečně pokleknou. Zřejmě z obavy, aby nebyli označeni za rasisty, nebo zlynčováni davem, ale pochybuji, že to dělají z přesvědčení. Pokud vás někdo označí hanlivým slovem a požaduje, abyste se ponížili, nemůže být o svobodné volbě řeč.

Jsem barevná konzerva

Mám konzervativní názory. Domnívám se, že existují pouze dvě pohlaví, že manželství by mělo být výsadou výhradně muže a ženy. Také si myslím, že ženy jsou od nepaměti inspirací nám mužům, mají schopnost darovat nový život a jsou tedy lepší než my muži. Asi jsem dost staromódní, ale je to jen názor, který ze mě nedělá méněcenného člověka.

Co mi ale vždy bylo jedno, je jakou má daný člověk barvu pleti. Vlastně ne tak úplně, to bych lhal. Libí se mi Etiopanky se svými jemnými rysy a ebenovou pletí, Korejky, které svou bílou kůží s prosvítající spletí žilek připomínají sošky z alabastru, ale i Evropanky, jejichž kůže voní jako lesní louka v ranní rose. Svět totiž není černobílý a to je na něm to nejhezčí.

Co se mi ale vážně nelibí je, když někdo někde věší cedule, že na černých životech záleží. Záleží na životech všech dobrých lidí a je úplně jedno, jakou barvu pleti mají. Barva pleti není důležitější než schopnosti a charakter.

Vinu nenesou policisté

Derek Chavin nikdy neměl být policistou a jsem přesvědčen, že bude souzen a odsouzen. Je jeho právem, aby byl souzen ve spravedlivém procesu. George Floyd si smrt nezasloužil. Nicméně to byl kriminálník a jeho glorifikací dosáhne společnost jen toho, že se policisté budou bát uplatňovat zákon a kriminálníci se naopak nebudou bát ničeho.

Smrt George Floyda bude zbytečná, když bude příčina jeho smrti zjednodušena na barvu pleti. Politikům se takové zjednodušení ohromně hodí, protože odvádí pozornost od jejich viny. A vinni jsou, o tom není pochyb. Protože skutečnou příčinou problému, nejen v USA, je především špatně vyřešená integrace, která je výsledkem nekompetentní a ledabylé práce politiků. Označit jako viníky policisty a jejich údajný latentní rasismus je pro politiky snadné, zvláště, když vám v tom pomáhají média.

Budu stát zpříma

Nejsem rasista a ani většina mých kolegů nesoudí lidi podle barvy pleti, ale dle jejich jednání. Nemám důvod se omlouvat za vinu jiných a nemám důvod klečet, jen proto, že si někdo myslí, že bych měl nést vinu z titulu své profese. Princip zobecňování je princip rasismu a pokleknutím bych přiznal, že se takovému zobecňování podřizuji. Moji prací je chránit lidi před kriminalitou a barvu kůže mi nadělila příroda. Ani jedno není důvod k pocitu viny.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 871 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)