migrfin

Finské vládě došla trpělivost. Odmítnutí migranti budou mít na nohou sledovací náramky

Sdílejte článek:

PATRIK JUDA

patrik-juda72492443_0Azylové reformy ve Finsku. Afghánci, či Íráčané páchají sexuální zločiny 40 krát více než původní obyvatelé, kteří jsou stále pobouřeni po odhalení migrantských gangů, znásilňujících děti. Finové chtějí omezit příchod uprchlíků.

Málo kdy čtu o severu Evropy něco, co mi dává smysl, ale omezit příchod azylantů, nedávat občanství zločincům, deportovat je a monitorovat je, mi smysl určitě dává, když si neváží šance žít v krásné, přátelské zemi a přichází s nimi tolik agrese a zločinů, a to i na dětech.

Ohavný skandál zatřásl Finskem minulý rok před vánoci, když policie zadržela v Oulu gang deseti migrantů, kteří dlouhé měsíce znásilňovali desetiletou dívenku a byli obžalováni ze znásilnění třech dětí do patnácti let. Finská vláda i na základě těchto ohavných činů a tlaku veřejnosti v létě zveřejnila plán azylových reforem, které Finům přeji, protože vláda chce do šesti měsíců omezit počet nově příchozích uprchlíků a stoupat by již měl jen lehce. Přál bych Finům, aby nestoupal vůbec, ale rozumu mají ve Finsku za mě více, než například ve Švédsku.

Finské levicové strany sice chtějí, aby se počty příchozích uprchlíků ještě zvýšili, a to i přes to, že jen v roce 2015 požádalo o azyl ve Finsku 32.000 migrantů, ale slova z levice asi překvapí málo koho.

V létě unikl naopak do médií plán finské vlády, že součástí azylových reforem bude i povinný sledovací náramek na kotníku těch žadatelů o azyl, kteří spáchali více přestupků proti zákonu. Policejní důstojník Milla Kimmuuniemi potvrdila, že počet sexuálních trestných činů ve městě Oulu se od roku 2015 prudce zvýšil a magistráty i policie měst severozápadu označily jako hlavní důvod nárůst počtu žadatelů o azyl, když nejvíce zločinů páchají příchozí migranti z Iráku a Afghanistánu. Konkrétně migranti z těchto dvou zemí páchají čtyřiceti násobně více sexuálních zločinů, než původní a domácí Finové. Ministr vnitra Kai Mykkanen chce navrhnout zákon, aby těm z migrantů, kteří poruší zákon, nebylo dáno finské občanství.

Finsko není jako Švédsko a odmítnutý žadatel o azyl musí zemi opustit. Jednoduché to však není, protože Finsko například odmítne Íránce, posadí jej s eskortou do civilního letadla směr Bagdád, oni doma uvedou, že se ale nevracejí dobrovolně, a tak je tedy z Íráku pošlou zpět do Finska a ojedinělý případ to není! Írácká policie neuznává doklady, které odmítnutým žadatelům o azyl ve Finsku vystaví a zpět do Finska je pošlou také v případě, že žádné doklady nemají. Četl jsem i případ, že deportovaný azylant v letadle svůj pas raději snědl, neboli navracet uprchlíky zpět do jejich domovin není vůbec snadné.

Bohužel, i díky nové italské vládě to budou mít dost možná všichni ti mladí muži, kteří prý prchají z válek zase snadnější se do té vytoužené Evropy dostat, protože flotily neziskových lodí už čekají na svůj humanitární náklad. V roce 2017 se podařilo z Finska deportovat pouhých 154 Íráčanů a k dubnu loňského roku jich na deportaci ze země čekalo 1700! To, že odmítnutý migrant může být agresivnější, může se cítit rozlobený a třeba i někoho napadne je možné a nejednou se tak i stalo, a proto mi přijde nápad s monitorovacím zařízením na kotníku jako dobrý a snad i prevence, i když samotný náramek zločinu stejně nezabrání. Myslím, že dodavatel náramků by mohl mít ve Finsku slušný byznys.

Pravicová a vlastenecká Strana Finů byla na jaře ve volbách těsně druhá, když získala 17,5%, oproti 17,7%, které získala vítězná Středolevá Sociálně demokratická strana Finska. Škoda, ale on by s nimi myslím stejně nikdo nespolupracoval, což je bohužel osudem všech vlasteneckých stran, a nebo je partner zradí, jako v Itálii, když začnou v realitě prosazovat vůli občanů a to, co jim slíbili před volbami. Mě ten nerespekt k výsledkům voleb děsí, protože jej vidím i u nás, od všech těch “demokratů”, kteří stále plivou na všechny, kdo si nemyslí to, co oni.

“Je velmi těžké si představit, že by ostatní strany řekly ne sociálním demokratům, protože potom bychom se dostali do situace, kdyby vládu mohl sestavovat Halla-aho.”..(AFP) To mi zní velmi výstižně. Prostě, hlavně ať nevládnou ti, kteří stejně jako Jussi Halla-aho požadují zpřísnění protiimigrační politiky a chce vystoupení Finska z EU. To se zatím nekoná, ale alespoň chce vláda omezit ten příliv toho nového obohacení do Finska. Podle Reuters Strana Finů uspěla kvůli sílícím protiimigračním náladám, které vyvolala série případů sexuálního zneužití nezletilých, muži zahraničního původu. Násilí na dětech a na ženách mi přijde jako to nejhorší, a o to více je mi líto zemí, kde nová “kultura”, vytlačuje tu původní.

Neúspěšný kandidát na šéfa Evropské komkise a bývalý finský premiér Alexander Stubb, který pomáhal vyjednat Istambulskou smlouvu, kterou pan Václav Klaus odmítal podepsat jak dlouho jen to bylo možné, vzkazuje Čechům, že nějaké humanitární migranty by jsme prý přijmout mohli. Myslí si, že Finsko by mělo přijímat více migrantů. Když to velmi zlehčím, tak mi napadlo, že jednou skutečně budeme brát humanitární migranty, ale budou to původní obyvatelé svých rodných zemí, protože v jejich zemích povládne právo šaría. Ale to byl žert.

“Myslím, že Češi a Finové jsou si vlastně dost podobní….Jsme praktičtí lidé, milujeme lední hokej, jsme přímočaří a také si rádi zajdeme občas na pivo.”… Alexander Stubb

Myslím, že si možná jsme skutečně v mnohém podobní, ale v tom hlavním, jak mít rád a chránit svoji zemi, jsme věřím velmi rozdílní a svůj článek zakončím slovy pana Václava Klause z cesty po Finsku.
“Je členství, a navíc naprosto pasivní členství, v EU tou nejlepší strategií našeho přežití, jako si eurofilové u nás myslí a jak to propagují? Lidé mého způsobu uvažování jsou naopak přesvědčeni, že to na přežití nestačí, že je to spíše cesta k vymizení z povrchu zemského.”

Také jsem přesvědčen, že Evropě i nám jde o přežití.

Zdroje: Breitbart: Finland considers ankle monitors for rejected azylum seekers….Finland considers revoking citizenschip for sex crime migrants after child rape gang bust…..Finland leader attacks hate speech against foreign child sex abusers……..IRozhlas: Systém povinných kvót je passé. Ale i vy by jste mohli přijmout některé humanitární migranty, říká Stubb….Týden: Problém s deportovanými běženci ve Finsku, vracejí se zpět.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 877,- Kč
Vybráno 36.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 415 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů