schillerova122017
12.5.2021
Kategorie: Politika

Finanční úřady zahájily útok

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝBlížící se léto a představa dovolených i mezi politiky pomalu utlumují přes rok trvající pandemii. Abychom nebyli úplně v klidu, jsme drženi v napětí pomocí Indie, kde se dle médií rozjela nanovo. Dle svědků jde opět o totální výmysl a graf znázorňující skutečný stav napovídá, že nám média, ostatně jako už skoro pokaždé, lžou a prodávají nám nejistotu a strach. Už rok a tři měsíce hrají stále stejnou písničku a hustí do nás covid, zatímco na jeho pozadí se dějí změny, které budou bolet celé lidstvo dalších mnoho let. Jenže strach je třeba udržovat při životě, protože pomocí něj se lépe vládne a ovládá dav.

Nastalá doba udělala z politiků fungujících jako loutky elit neomezené vládce v jednotlivých regionech. Pokud neudělají něco v rozporu s manuálem, jsou ponecháni v klidu a devastují jednotlivé ekonomiky. Dodržují li podstrčenou mantru nesmyslné vakcinace proti virům, která dlouhodobě nefunguje ani proti ,,obyčejné“ chřipce, a odvádí tak peníze ze státních rozpočtů na konta těch nejmocnějších, mohou se zbytkem nakládat dle svého gusta a odklánět zbývající drobečky tam, kam chtějí a potřebují. Bylo by velmi zajímavé vědět, kolik peněz ze státní kasy skončilo ve farmaceutickém průmyslu, kolik na soukromých kontech těch, kteří se svezli na umělé vlně pandemie, a jak na tom zbohatnuli. A že k majetku má plno z hlavních tváří covidhysterie dobrý vztah, o tom nepochybujme. O všimném pro Babiše a Prymulu jsme psali již několikrát a tato dvojice si klidně řekla i o 80% z obratu zájemců o možnost dodávat zdravotnický materiál státu. Tolik většinou nedostala, ale na 50ti % se shodli. Možná teď uslyšíme argument typu:,, Máte li důkazy, dejte trestní oznámení.“ Ne, nemáme důkazy, protože kdo tento obchod uzavřel, profitoval na něm a po dobu jeho fungování i po něm je chráněn. Ruka ruku myje. Takže se sice něco podobného dozvíte, ale dotyčný to řekne kdesi v koutku v soukromí, ale veřejně vše popře, protože by si uříznul větev sám pod sebou. Je sice šokován hamižností, ale sám potřebuje vydělávat.

Nezdaněné peníze putují různými kličkami do kapes politiků. Daně jsou v určitém smyslu krádež státem činěná, jenže každému se měří jinak. To říkáme dlouho a je li někdo schopný, ať má majetek jakýkoliv. Ostatně ukázkou toho, že lze nebýt chudý, aniž by o tom více věděl Finanční úřad, ukázal nový ministr zdravotnictví Erenberger. Ten zatajil desítky nemovitostí a plno miliónových příjmů, přesto se stal ministrem. Jenže právě v tomto umí Babiš chodit a chce li někoho ovládat, nachází si takové, které může kdykoliv přiškrtit. I to je o něm známé. A Erenberger se právě stal tím, kdo bude poslouchat na slovo a až bude nepohodlný, nebude problém ho hodit přes palubu. A ještě ho pomocí Finanční správy exemplárně ztrestat. Nebo ho naopak podržet, vše zamést pod koberec a využívat jako poslušného panáka. Vzpomeňte si, kolik lidí opustilo politiku či hnutí ANO, když se začali projevovat příliš ambiciózně. Naopak ti loajální se drží i přes velké průšvihy. Například korunní princ Faltýnek.

Když už jsme u finančních úřadů, ty jen za poslední měsíc vydaly mnoho stovek zajišťovacích příkazů a zabavily plno peněz z účtů firem a podnikatelů, kteří ještě nějaké měli. Jde o další ránu do vazu soukromé sféře podnikání. K zajišťovacímu rozkazu stačí i vykonstruované nařčení řadové úředníka z daňových úniků vůči podnikatelskému subjektu. Schillerová má v pokladně obrovskou díru a potřebuje do ní něco dostat. Ukradené miliony a miliardy tak na chvilku do října zaplní dno kasy. Podnikatelé se samozřejmě odvolávají, což je stojí zbytek peněz jdoucí do kapes právníků. V další fázi bude důležité, jak k problematice přistoupí soudci. Ty platí stát, takže lze těžko očekávat, že by se proti němu obrátili. Nicméně i tak plno podnikatelů své spory se státem vyhraje. To Schillerovou zajímat nemusí, protože v té době už ve vládě nebude. Přehodí tak problém na budoucí vládu a budou li to Piráti, tak se k jejich navracení včetně úroků není třeba vyjadřovat. V rámci falešné solidarity bohatých s chudými, berte to jako schopných s lemply, se nic vracet nebude. Jenže ti šikovní už jsou natolik vyčerpáni neustálým skrytým dotováním státu formou daní, pokut a postihů, že ztrácí energii něco dělat, nebo plánují přechod do šedé zóny.

Piráti budou ještě horší. Nyní dostávají úředníci na finančních úřadech údajně odměny 6% z vymožených částek při kontrolách. Takže v protokolech o nich najdete z jejich strany lži, manipulace a naprostou neochotu uznávat důkazy, které okamžitě označí za nevěrohodné. U zajišťovacích příkazů jde o systematickou likvidaci podnikatelských subjektů. A to je v souladu se strategií Pirátů. Ožebračit lidi a přesunout zisky k těm nejmocnějším. O jednoprocentní dani z nemovitostí už se diskutuje, a přestože lidé vědí, že ji nebudou schopni platit a přišli by o svůj majetek, jsou ochotni dát svůj hlas Pirátům, koalici se STAN, případně sdružení SPOLU ochotnému podílet se na další devastaci soukromého majetku. Vůbec nedomýšlí důsledky své naivity. Piráti však půjdou ještě dále.

Babiš se Schillerovou jsou grázlové, kteří už nesmí vládnout. Ale Piráti, STAN a Spolu nebudou v ničem lepší. Babiš v přístupu k EU vyměknul, ovšem tyto dvě koalice vytvořené kvůli možnosti převzít vládu jsou vstřícné k Bruselu a loutkovodičům figurek v něm fungujících podstatně více. Je třeba se zamyslet nad tím, nebylo li by lepší nechat vládnout někoho úplně jiného i za cenu toho, že půjde o relativně na první pohled nehomogenní slepenici. Zbývají SPD, Trikolóra, KSČM, skupinka kolem poslance Volného. KSČM jistě budí emoce, ale ukazují, že jsou stále důležitým článkem naší politiky a často působí rozumněji než jiní (opravdu jsem to napsal?). SPD, Trikolóra s partnery a Volný blok by měly odložit zbraně a začít táhnout za jeden provaz. Protože jinak spadneme do další žumpy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 790 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)