statminfinasn
23.8.2018
Kategorie: Politika

Finanční úřady se činí

Sdílejte článek:

IN

Popularita Andreje Babiše klesá na bod mrazu, o čemž svědčí i reakce davu na úterním shromáždění lidu vztahující se k připomenutí si data invaze vojsk Varšavské smlouvy 21.srpna 1968 do Československa. Letos uběhlo 50 let od této události a především současná evropská politická hysterie namířená proti Rusku dokázala udělat z tohoto smutného výročí masovou událost. Přestože lze konstatovat, že zaměřením na protiruskou rétoriku se elity snaží odvádět pozornost od skutečných problémů Evropy spojené s centralizací moci v Bruselu a s migrací likvidující bezpečnostní a kulturní standardy budované desítky let, organizátorů všeho, co ve finále vyzní jako protest vůči Rusku, je stále více a více.

 

Paměť člověka je krátká a pamětníků osvobození Prahy od fašistů Rudou armádou je méně, než těch, kteří zažili tanky vojsk Varšavské smlouvy v Praze. Nicméně lze 21.srpen 1968 považovat za nešťastný den a pieta k němu by byla v pořádku, kdyby nebyla zneužita určitými politiky a aktivisty k upravování současnosti. Miloš Zeman se nijak zvláště z těchto důvodů nevyjadřoval a před shromážděním vystoupil Andrej Babiš. Ten však velmi špatně odhadnul složení, a tak byl vypískán a demonstrace nakonec vyzněla jako protest proti jeho vládě.  Lidé již z části pochopili, že časté změny názorů a otáčení vlastních výroků je Babišovi vlastní, navíc mu neodpustili jeho minulost spojenou s STB, KSČ a praktiky při budování impéria Agrofertu. Žijeme v době, kdy jedinou možností odchodu  nynějšího předsedy vlády z politického života je zafungování síly davu. Včerejší akce byla v ohledu k reakci na Babiše živelná a asi nepřipravená, nicméně ukázala možnou cestu. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že 30% voličů stále preferuje hnutí ANO a jeho pozice není nijak oslabená. Zbývající občané nespokojení s vládou  ANO s ČSSD jsou názorově roztříštění natolik, že neexistuje možnost se sjednotit.

Andrej Babiš velmi dobře ví, že jeho šance být u moci je jen jedna a využívá ji. Na svou stranu se snaží získávat občany akcemi, které mají ukázat jeho prospěšnost pro společnost. Je až s podivem, kolik lidí mu tuto udičku skáče. Vynecháme li primární důvod toho, proč do politiky šel, tedy rozkvět Agrofertu, přelévání státních peněz a ovládnutí policie, což by vše každého jednotlivce semlelo, jsou jeho kroky ve funkcích ministra financí a poté i předsedy vlády často zavánějící jakýmsi populismem, který má však důvod. Například se zvýšila činnost finančních úřadů a policejních složek. Nejde ani tak o odhalení nepravostí u podnikatelských subjektů, jako spíše o snahu ukázat, jak do této sféry přinesl pořádek, na což především zaměstnanci a závistivci slyší. To, že se neměří všem stejným metrem a především společnosti sdružené pod Agrofert ze všeho vždy vyjdou čisté, zatímco všichni ostatní jsou doslova terorizováni a chování některých úředníků kontrolních oddělení finančních úřadů připomíná gestapo, se stává běžnou praktikou. Úkol zní jasně. Každého je třeba na něčem chytit a pokutovat. Za prvé se naplní státní pokladna, ze které lze poté čerpat, za druhé vznikne mezi podnikateli strach a za třetí se to při správném zmedializování dá dobře prodat davu.

Pokud si říkáte, že ten, kdo má vše v pořádku, se nemusí ničeho bát, mýlíte se. Je to jako na silnici. Každý, kdo má řidičský průkaz a řídí auto, udělá denně nějaký přestupek. A když ho neudělá, bude chycen na technický stav vozidla. Stačí malá mastnota kdekoliv a může s Vámi být zahájeno řízení. Jistě to znáte, kdo chce psa bíti, hůl si najde. A v oblasti podnikání existuje mnoho možností, jak dotyčnou oběť lovit, zranit a dorazit. Zvláště při zvůli finančních úřadů a právní nedokonalosti našich zákonů. Stačí vybledlá barva na starších účtenkách, chyba v knize jízd či podezření plynoucí z obchodního případu, který úředník nepochopil, což ostatně není ničím výjimečným, protože někdy nad některými složitými obchody sedí opravdu tým odborníků a tvoří jej i několik měsíců, a rázem lítáte v průšvihu. Navíc zákony nepamatují na atypické události a striktně stanoví, co se musí, aniž by braly v potaz situace, které sice nejsou běžné, ale mohou nastat. Místo toho naprosto evidentní podvody z dílny Agrofertu prochází a nic se neděje. O tom však média vlastněná předsedou vlády mlčí a místo toho vyzdvihují řádění finančních úředníků v soukromém sektoru a dávají na odiv aktivitu podřízených ministerstva financí.

Žijeme pod dozorem kamer, s jistotou používání odposlechů, státní úředníci mají možnost vstoupit do našich domovů. Důvodů k tomu předurčených bude přibývat. Začalo to exekutory, kotli a komíny, přibyde voda ve studních, a co bude další? Třeba kontrola uložení zbraní, po níž přijde jejich zabavování? Poté zjišťování, kolik máte televizí, jak vychováváte Vaše děti a skončí to tím, že se odpovědný úředník zúčastní ve Vašem bytě či domě sčítání postelí volných pro potřebné z řad přistěhovalců. Na vše budou dohlížet drony, čipy pod Vaší kůží a prostředí všech druhů komunikace se stane veřejně přístupným prostorem, což už se děje nyní. Chcete li cokoliv někomu sdělit tak, aby to bylo jen mezi Vámi, musíte se oba téměř svléknout do trenýrek, jít doprostřed hustého lesa, doma nechat i auto, chytré hodinky, mobily a počítač, vzít si tmavé brýle, kšiltovku a ještě si nemůžete být jistí, že Vás nezachytí fotopast připevněná na stromě či dron kdesi ve výšce. A nejhorší je, že prst na spínači těchto všech zařízení mají ti největší grázlové, kteří tu jsou. Za našeho přispění. To je skutečně smutná realita.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.