financial-crisis
14.11.2019
Kategorie: Ekonomika

Finanční apokalypsa se blíží?

Sdílejte článek:

COM/NR

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii – finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskne. Ale na reálném sektoru, na materiální výrobě, se tyto nesnáze příliš neprojeví. Nafouknuté finanční bubliny jednoduše splasknou. A to je dobro pro všechny normální lidi. Protože Soros a další jemu podobní přestanou diktovat světu svou vůli.

O tom hovořil ekonom, historik, ředitel Ústavu pro studium národních krizí Nikolaj Sorokin:

Nikolaji, je jaksi obtížné přijmout informaci, že se má do popředí dostat pracující člověk. Nejsem, vcelku, proti. Tím spíš, že jsme byli vychováváni, učili jsme se, že nejdůležitější je dělník, který vyrábí hřebíky, šrouby, vruty a všechno ostatní materiální, a že hodnota inteligence, která neprodukuje něco tak podstatného, není velká. Otázkou byli také například klenotníci. Ukázalo se, že klenotníci mohou vydělávat více, než dělníci.

Trochu.

Jednoduše nyní úroveň výroby přece vyrostla natolik, že i dělníci na tak vysoce technologickém zařízení už také musí být velmi vzdělaní. A méně kvalifikovaná pracovní síla již není příliš žádaná. Jak můžeme vrátit výrobce, dát ho do popředí? A je to potřebné?

V rámci kapitalismu je to téměř nemožné. Ale současný globální ekonomický, natožpak finanční systém praská ve švech. Proto se už brzy bude měnit. Ale ne tak dramaticky. Nebudeme nyní podrobně diskutovat o možnosti přechodu k jiným sociálním formacím.

V rámci kapitalismu můžete pouze udělat pořádek, pokusit se udělat pořádek tak, aby finančníci konečně našli své skutečné místo v současném stavu věcí i v ekonomice, i obecně v současném světě, aby nešli tam, kam nejsou zváni, a skoncovali se svou dominancí z hlediska formování ideologie dnešního kapitalismu.

Ale dnes to jsou finančníci jako Soros, kteří tvoří dnešní ideologii nejen kapitalismu samotného, hospodářské sféry, ale obecně celé západní společnosti. A vůbec všechny tyto momenty, související s globální politickou korektností, také nejsou prostě jen tak. Nevzniklo to jen tak, nevzniklo to samo o sobě ve společnosti.

Lidem se neustále ukazuje, dokazuje, že vaše takzvané Overtonovo okno se již změnilo na okénko – je velmi zúžené. Takže můžeme jen sem a to je vše. A to globálně změnilo vůbec představu o liberalismu, o svobodě, o lidských právech. Jednoduše se nad tím zavírají oči a nemluví se o tom. Opět proto, že finančníci všechno kontrolují.

Je nejvyšší čas ukázat finančníkům jejich místo na tomto světě. Jejich místo na tomto světě je pět procent, a to pod kontrolou státních struktur. Toto je normální státní monopolní kapitalismus, to je ta normální účast finančního kapitálu na ekonomickém životě současného světa.

A to, co nyní dělá americký prezident Donald Trump, dělá nakonec právě to. Co je demokratická strana, která proti němu na život a na smrt bojuje? V kongresu tam dochází málem ke rvačkám. Americký kongres se již začíná částečně podobat ukrajinské Nejvyšší radě. Proč se to všechno děje? Toto je skutečná válka mezi finančníky …

A výrobci?

A Trumpem, za nímž jsou právě skuteční výrobci, za nímž je reálný sektor a především obranný průmysl USA. A v žádném případě nemůže tento boj skončit vítězstvím finančníků jednoduše proto, že finančníci již nemají závažné argumenty.

Všechny jejich argumenty jsou vlastnictvím globálních médií a vnucováním jejich údajných hodnot, protože ve skutečnosti nemají žádné hodnoty a všechny tyto zdánlivé hodnoty jednoduše vymyslela, aby manipulovala se společností. Realisticky však finančníci kapitalistické ekonomice nemohou nabídnout žádný konstruktivní program.

S čím bude spojena úplná a definitivní porážka finančníků? 

Bude to spojeno s ostrým kvantitativním poklesem samotné ekonomiky. Ekonomika se až dva – dva a půlkrát sníží.

To jsou ale obrovská čísla. I pětiprocentní pokles je již citelný. Ale dva – dva a půlkrát – to už je přímo kataklyzma.

Podívejte se. Pokud v ekonomice země, v HDP země zabírá 55-60 procent finanční sektor, bankovní kapitál, pak jsou to absolutně nafouklá, nic neříkající čísla. Cožpak hovoří o rozvoji, nebo o pokroku, nebo o technologických průlomech? Říkají pouze, že sem jsou vehnány uměle vytištěné peníze.

Ve skutečnosti nejsou vytištěny jen tak. Tyto peníze jsou vzaty na úvěr od budoucích generací a tyto peníze jsou vzaty na úvěr od ostatního lidstva, které není součástí této metropole. Proto, pokud se ekonomika zníží o 50 procent na úkor finančníků, celkově vzato to bude pouze plus. To bude snížení možností finančníků, ale nikoli reálný pokles produkce reálného sektoru.

Jedinou věcí je, že to, samozřejmě, ovlivní reálné příjmy obyvatelstva. I tak jsou poměrně nízké. I tak již od roku 1969 pouze klesají. Mám na mysli příjmy zlaté miliardy, právě západních dělníků, západních zaměstnanců a pracovníků střední třídy. A nyní se životní úroveň sníží ještě více, klesne ještě více.

Je to však o poplatek za osvobození se od finančníků. V opačném případě, pokud budeme tuto bublinu uměle podporovat, pak v následujících 20 letech skutečně dojde k takovému propadu, že již bude srovnatelný s tou apokalypsou, o níž mluvil bývalý šéf Banky Velké Británie baron Mervyn King na sympoziu MMF.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 299 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.