16.11.2013
Kategorie: Společnost

Filipínec či Afričan, zachrání tě Američan

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 16|11|2013

„Po dlouhé cestě přes polovinu světa, záchranný tým izraelských obranných sil IDF konečně dorazil z Izraele do oblasti zpustošené bouří Haiyan na Filipíny. Tady na ně již čekají tisíce postižených. Okamžitě po příchodu začaly naše jednotky budovat polní nemocnici, ve které bude moci až 500 zraněných denně dostávat pomoc, kterou nutně potřebují.“ Komuniké IDF o započetí humanitární záchranné operace na Filipínách.

 

 

Oč je taková zpráva kratší, tím více obsahuje skutečný rozsah pomoci o níž se, ale mezi slušnými lidmi příliš nemluví, protože to není třeba.

 

 

Slušní, antisemitskou nebo antiamerickou ideologií nezatížení lidé, dobře ví, že v případě jakékoliv přírodní katastrofy, jsou jako první na místě Američané a Izraelci, aby nezištně a za cenu vlastního rizika poskytovali tolik potřebnou pomoc lidem přeživším zemětřesení, povodně, hladomor, nebo tajfun.

 

Je tomu tak proto, že obě tyto země poznaly nenávist směřující vůči jejich existenci, protože svojí svobodou stojí v cestě ideologiím nesvobody, svým bohatstvím obnažují bídu svých nepřátel a svými ideály volnosti a rovnosti popisují ubohost a úpadek těch, kteří svoji moc založili na jejich úplném opaku.

 

Proto jsou tedy obě tyto země jak cílem vojenských, tak teroristických útoků a jejich občané na vlastní kůži ví, jak je velmi potřeba podat obětem pomocnou ruku.

 

Zatímco tolik opěvovaná „velmoc“, tedy rudá komunistická Čína, na pomoc obětem filipínské katastrofy zaslala směšnou částku, aniž by jinak hnula prstem, na straně druhé, Sedmá námořní flotila amerického námořnictva, na rozkaz prezidenta Spojených států amerických, neprodleně zahájila záchrannou a humanitární operaci Damayan, s cílem zachránit a poskytnou pomoc co největšímu počtu obyvatel Filipín.

 

Lodě USNS Charles Drew,  USS Emory S. Land, USS Bowditch, USS Lassen, USNS Yukon , USS George Washington , USNS Richard E. Byrd, USS Ashland a  USS Germantown, spolu s jednotami Americké námořní pěchoty, z větší části svých sil pomoc obětem katastrofy již poskytují, přičemž zbytek dorazí k filipínskému pobřeží nejpozději dnes večer a neprodleně se připojí k ostatním.

 

Z dešťových mraků se tak jako již mnohokrát na místě lidského neštěstí vynoří helikoptéry s výsostnými znaky Spojených států amerických a jejich posádky budou přinášet život a naději, až do úplného vyčerpání svých sil. A po krátkém odpočinku zase. Tak dlouho, dokud bude jejich pomoci potřeba a smrt nebude definitivně zahnána pryč.

 

A stejně tak, budou životy zachraňovat příslušníci armády Izraelské. Sto padesát příslušníků izraelské polní nemocnice dopravených na vzdálenost šesti tisíc mil leteckým mostem izraelského letectva je již na místě a spolu se svým moderním vybavením poskytnou péči tisícovkám zraněných.

 

Samozřejmě, pomoc neposkytují jenom tyto dvě země, o nichž píši.

 

Lidská solidarita bude stát a stojí na počátku dodávek pomoci z mnoha jiných zemí světa.

 

Ale v boji za lidskou svobodu, stejně jako v případě, že jde o lidské životy, pokaždé budou jako první na svém místě v první linii USA a Izrael.

 

usnavy.jpg

 

Je to jedna z jistot tohoto světa.

A že jich není příliš.

O to větší dík patří těm, kteří ji tvoří.

Shalom Israel

God bless America

 

Filipínec, či Afričan, zachrání tě Američan.

usa.jpg

A když se zdá, že je konec, pomůže ti Izraelec.

idf.jpg

 

A co vy?

Vy ostatní?

Kde jsi Kubo?

Kde jsi Venezuelo? 

Kde jsi Severní Koreo?

Kde jsi Číno?

Kde jsi Palestino?

Kde jsi Íráne?

Kde jsou vaše flotily?

Kde pomáhají vaše jednotky?

Kolik lidských životů jste zachránili?

Že bude odpovědí ticho?

Jako po pěšině.

 

 

Miroslav Václavek, Šumperk  

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč

Celkem za měsíc: 6 336,00 Kč
Vybráno 18.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.