16.11.2013
Kategorie: Společnost

Filipínec či Afričan, zachrání tě Američan

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 16|11|2013

„Po dlouhé cestě přes polovinu světa, záchranný tým izraelských obranných sil IDF konečně dorazil z Izraele do oblasti zpustošené bouří Haiyan na Filipíny. Tady na ně již čekají tisíce postižených. Okamžitě po příchodu začaly naše jednotky budovat polní nemocnici, ve které bude moci až 500 zraněných denně dostávat pomoc, kterou nutně potřebují.“ Komuniké IDF o započetí humanitární záchranné operace na Filipínách.

 

 

Oč je taková zpráva kratší, tím více obsahuje skutečný rozsah pomoci o níž se, ale mezi slušnými lidmi příliš nemluví, protože to není třeba.

 

 

Slušní, antisemitskou nebo antiamerickou ideologií nezatížení lidé, dobře ví, že v případě jakékoliv přírodní katastrofy, jsou jako první na místě Američané a Izraelci, aby nezištně a za cenu vlastního rizika poskytovali tolik potřebnou pomoc lidem přeživším zemětřesení, povodně, hladomor, nebo tajfun.

 

Je tomu tak proto, že obě tyto země poznaly nenávist směřující vůči jejich existenci, protože svojí svobodou stojí v cestě ideologiím nesvobody, svým bohatstvím obnažují bídu svých nepřátel a svými ideály volnosti a rovnosti popisují ubohost a úpadek těch, kteří svoji moc založili na jejich úplném opaku.

 

Proto jsou tedy obě tyto země jak cílem vojenských, tak teroristických útoků a jejich občané na vlastní kůži ví, jak je velmi potřeba podat obětem pomocnou ruku.

 

Zatímco tolik opěvovaná „velmoc“, tedy rudá komunistická Čína, na pomoc obětem filipínské katastrofy zaslala směšnou částku, aniž by jinak hnula prstem, na straně druhé, Sedmá námořní flotila amerického námořnictva, na rozkaz prezidenta Spojených států amerických, neprodleně zahájila záchrannou a humanitární operaci Damayan, s cílem zachránit a poskytnou pomoc co největšímu počtu obyvatel Filipín.

 

Lodě USNS Charles Drew,  USS Emory S. Land, USS Bowditch, USS Lassen, USNS Yukon , USS George Washington , USNS Richard E. Byrd, USS Ashland a  USS Germantown, spolu s jednotami Americké námořní pěchoty, z větší části svých sil pomoc obětem katastrofy již poskytují, přičemž zbytek dorazí k filipínskému pobřeží nejpozději dnes večer a neprodleně se připojí k ostatním.

 

Z dešťových mraků se tak jako již mnohokrát na místě lidského neštěstí vynoří helikoptéry s výsostnými znaky Spojených států amerických a jejich posádky budou přinášet život a naději, až do úplného vyčerpání svých sil. A po krátkém odpočinku zase. Tak dlouho, dokud bude jejich pomoci potřeba a smrt nebude definitivně zahnána pryč.

 

A stejně tak, budou životy zachraňovat příslušníci armády Izraelské. Sto padesát příslušníků izraelské polní nemocnice dopravených na vzdálenost šesti tisíc mil leteckým mostem izraelského letectva je již na místě a spolu se svým moderním vybavením poskytnou péči tisícovkám zraněných.

 

Samozřejmě, pomoc neposkytují jenom tyto dvě země, o nichž píši.

 

Lidská solidarita bude stát a stojí na počátku dodávek pomoci z mnoha jiných zemí světa.

 

Ale v boji za lidskou svobodu, stejně jako v případě, že jde o lidské životy, pokaždé budou jako první na svém místě v první linii USA a Izrael.

 

usnavy.jpg

 

Je to jedna z jistot tohoto světa.

A že jich není příliš.

O to větší dík patří těm, kteří ji tvoří.

Shalom Israel

God bless America

 

Filipínec, či Afričan, zachrání tě Američan.

usa.jpg

A když se zdá, že je konec, pomůže ti Izraelec.

idf.jpg

 

A co vy?

Vy ostatní?

Kde jsi Kubo?

Kde jsi Venezuelo? 

Kde jsi Severní Koreo?

Kde jsi Číno?

Kde jsi Palestino?

Kde jsi Íráne?

Kde jsou vaše flotily?

Kde pomáhají vaše jednotky?

Kolik lidských životů jste zachránili?

Že bude odpovědí ticho?

Jako po pěšině.

 

 

Miroslav Václavek, Šumperk  

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...