bleskfilip
5.6.2019
Kategorie: Politika

Filip chce volit novináře, současná vedra si vybrala svoji oběť

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerziePředseda KSČM Vojtěch Filip se vytasil s nevšedním nápadem, navrhuje volbu novinářů a zveřejňování jejich majetkových přiznání. Je neskutečné, že někdo může tak hloupý nápad myslet vážně.

Pěkně to vyjádřil na serveru Lidovky.cz mediální expert Aleš Borovan z odborného serveru Borovan.cz., který řekl. „Pan Filip evidentně nyní pobýval příliš dlouho na sluníčku. Představa, že by novináře měl někdo volit, je mimo hranice zdravého rozumu.“ Přesně tak, nápad vrchního soudruha patří do říše nebetyčné hlouposti.

Něco takového v historii lidstva dosud neexistovalo, pracovníci médií zastávali své posty z důvodů svých dovedností a také proto, že s nimi zaměstnavatelé byli spokojeni. Pravda, v totalitních režimech je také nutná absolutní loajalita k vůdci. Ta je v nich dokonce ceněna víc než schopnosti.

Zásadním argumentem proti tomuto nápadu je rozpor s Listinou základních práv a svobod, která je součástí Ústavy České republiky. Soukromému vlastníkovi médií není možné vnucovat zaměstnance volbami lidí, kteří s jeho firmou nemají nic společného. To by byl protiústavní zásah do vlastnických práv.

Nabízí se také otázka, co tím pan Filip sleduje. Vždyť veřejnoprávní média jsou už nyní pod kontrolou příslušných mediálních rad. A vůbec, pokud někdo není spokojen s tím, co něm napsaly noviny nebo odvysílali v televizi, má možnost se obrátit k soudu a to buď prostřednictvím občanskoprávní žaloby na ochranu osobnosti, nebo může také podat oznámení pro trestný čin pomluvy. Čili existují páky proti zneužívání médií. V případě šéfa českých komunistů se však jedná o něco jiného, o omezení svobody projevu, ostatně, co také od rudých čekat, ti v tom mají praxi, a o nehorázný útok na nezávislost médií. V představách Vojtěcha Filipa by zřejmě zvolení žurnalisté měli působit v souladu s direktivami KSČM. Čili takový skrytý pokus o cenzuru, ke které doufám nedojde.

Autor: Jan Ziegler

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 862 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
118 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.