JMENOVANI
29.11.2021
Kategorie: Politika

Fiala premiérem aneb blbnutí pokračuje

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPrezident Miloš Zeman jmenoval nového premiéra Petra Fialu. Stalo se tak za podmínek nařízených hygienou a stejně to vzbudilo rozporuplné reakce. Navíc tu máme „omikron“.

Prezident Miloš Zeman jmenoval na zámku v Lánech Petra Fialu novým premiérem Česka. Zeman byl oddělen od ostatních účastníků hermeticky přes průhledný materiál. Hlavní hygienička tak možná nebyla úplně spokojena, protože preferovala jmenování „online“. Mimochodem, docela vyhrožovala a varovala před „porušováním předpisů“, tj. že pozitivně očkovaný má zůstat 14 dní v izolaci bez kontaktu s okolním světem. Byl by to podle ní „špatný příklad“. Nakonec tedy z toho byl onen proces přes průhlednou stěnu. Puristé se jistě budou zajímat o to, zda jmenovací dekret podepsaný prezidentem byl bezinfekční, a pokud se Fiala nakazí covidem, bude to „další nákaza v Lánech“?

Ale dosti legrace. Média nás nyní oblažují dalším „senzačním“ sdělením – virus mutuje a existuje nyní varianta nová, původně snad nazývaná ný či nu. Chyba lávky – jmenuje se oficiálně omikron. Důvod je svým způsobem typický pro současný hyperkorektní svět. Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětlila, proč při pojmenování nové varianty koronaviru přeskočila dvě písmena řecké abecedy. Ný je podle ní totiž snadno zaměnitelné s anglickým slovem „nový“ a ksí je v angličtině (xi) shodné s běžným příjmením, uvedl mluvčí organizace. To vedlo ke spekulacím, zda se nevyhnula písmenu ksí kvůli obavám z hněvu čínského prezidenta, napsal list The New York Times. WHO se totiž řídí anglickými přepisy řecké abecedy, které se v případě vynechané dvojice píší „nu“ a „xi“. Anglický přepis jména čínské hlavy státu Si Ťin-pchinga je „Xi Jinping“.Mluvčí WHO Tarik Jašarević tuto verzi v sobotu v obecné rovině potvrdil. Podle něj řecké písmeno ný (v angličtině nu) je velmi snadno zaměnitelné ve výslovnosti s anglickým termínem „new“, což česky znamená nový. A termín ksí (v angličtině „xi“) podle něj organizace nepoužila, protože to je v některých regionech běžné příjmení. Zároveň doplnil, že se WHO snaží při pojmenovávání nemocí hledat takové názvy, které neuráží žádné „kulturní, sociální, národní, regionální, profesní nebo etnické skupiny.“

Zaznamenal jsem samozřejmě posměšné reakce na prohlášení WHO. Vzpomeňme si na to, jak dlouho WHO otálela s vyhlášením celosvětové pandemie, jak se snažila v počáteční fázi mírnit obavy a co z toho nakonec vzniklo. Hlavním leitmotivem posměchu je ale skutečnost, že covid pochází z Číny a WHO se bojí urazit čínského prezidenta. Čína navíc pokračuje v drakonickém tažení proti covidu (asi ví proč?) a kvůli pětici pozitivních uzavřela několik regionů s mnoha miliony obyvatelVe čtvrtek byly v Šanghaji pozitivně testovány tři ženy, které si minulý týden zajely do nedalekého Su-čou na večeři se dvěma muži z Chang-čou. U nich se nákaza prokázala ve čtvrtek večer. Infikován byl i další člověk ze Sü-čou, který přišel s nakaženými do kontaktu.Správy všech čtyř měst zareagovaly rychle. V Šanghaji 12 nemocnic dočasně zrušilo ambulantní péči a pohotovosti, dokud nezajistí bezpečnost prostor a neotestují všechny zaměstnance. Zrušeny byly také stovky letů a desítky autobusových spojů do ostatních měst.

Naši zavírači – v prvé řadě předseda ČLK Milan Kubek – tak musí chrochtat blahem nad čínským postupem. Já k tomu jenom dodám, že totalitní stát používá totalitní prostředky.

A propos Milan Kubek – tentokrát jsem si nenechal ujít pořad OVM na ČT, protože v něm byli Adam Vojtěch (nemocný s covidem a přesto mluvící), budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek a právě Kubek. Ten opět opakoval své teze o „včasném lockdownu, který zabrání ekonomickým ztrátám“, Vojtěch hájil dosavadní kroky vlády a Válek prohlásil, že povinné očkování prosazovat nebude. Na otázku, zda zruší Vojtěchovu vyhlášku o povinném očkování seniorů nad 60 let, neodpověděl. Kubek dále prohlásil, že lékaři, kteří s ním nesouhlasí, mohou odejít z komory a mají se věnovat „léčitelství“. Je to prostě demokrat do morku kostí.

Nicméně, vláda v demisi by skutečně měla co nejdříve skončit a ujmout vlády by se měla nová vláda vzešlá z voleb. Doufejme, že se tak stane co nejdříve. Uvidíme, jestli Válek dodrží své slovo a povinnou vakcinaci zruší. Osobně jsem toho názoru, že vakcinaci musí člověk důvěřovat a pak jí podstoupí zcela bez problémů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 105 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)