Dachstein
17.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Ferrata Dachstein byla zkouškou našich schopností

Sdílejte článek:

Pravidelně již pět let jezdíme s mužem a dětmi každý rok do rakouských Alp, kde na nás pokaždé čeká nějaké překvapení. Děti totiž milují snowboard, já a můj muž si potrpíme spíše na klasických lyžích avšak, co se týče adrenalinu, jsme mu velmi otevření, o čemž se letos přesvědčila i dcera se synem, jenž se na nás, dívali tehdy, když na naše zdolání čekala velmi krásná Ferrata dachstein, která pro mě i mého partnera byla zkouškou našich lezeckých schopností. Musím ale uznat, že jsme si tento adrenalinový zážitek vskutku velmi užili a rozhodně nebyl naším posledním.

Výstup na Dachstein

Takzvaná třítisícovku, kterou výstup na Dachstein vskutku představoval, pro nás sice byl náročný, avšak po jeho zdolání nás zalila obrovská euforie, která se mísila s blaženými pocity z překonání našich vnitřních bariér. Musíme uznat, že tato ledovcová turistika nás opravdu nadchla se vším všudy. Mohli jsme si totiž z naprosto jiné perspektivy, prohlédnou krásy, které alpské scenérie představují. Nadchlo nás rovněž i velmi romantické údolí s názvem Echertnal, stejně tak jako překrásná oblast Solné komory. Pohled z výšky na krásné Alpy pro nás byl vskutku velmi překrásný a již nyní plánujeme další výstup, kterým opět překonáme sami sebe.

Výstup na Dachstein byl mým nápadem

Poznat Dachsteinské hřebeny z jiné perspektivy jsem si přála již delší dobu. A ač s mužem pravidelně navštěvujeme lezeckou stěnu v nedaleké Praze, byla jeho obava z ferraty mnohem silnější než ta má. Nakonec jsem ale svou drahou polovičku přesvědčila o tom, že výstup na Dachstein se zapíše do naší paměti již navždy a že se bude jednat o velmi nepopsatelný zážitek, který by bylo škoda při naší návštěvě Alp opomenout. Ve finále tak s mým bláznivým nápadem souhlasil a nyní mi děkuje za to, že jsem v našem vztahu ta, která se méně obává riskovat, jelikož on sám by se dle jeho slov k tomuto extrémnímu výstupu nikdy neodhodlal. Díky mne tak mohl poznat panoramatický výhled na Alpy a okusit vůni horského vzduchu z naprosto jiného úhlu pohledu než tomu bylo doposud.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 656 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.