Dachstein
17.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Ferrata Dachstein byla zkouškou našich schopností

Sdílejte článek:

Pravidelně již pět let jezdíme s mužem a dětmi každý rok do rakouských Alp, kde na nás pokaždé čeká nějaké překvapení. Děti totiž milují snowboard, já a můj muž si potrpíme spíše na klasických lyžích avšak, co se týče adrenalinu, jsme mu velmi otevření, o čemž se letos přesvědčila i dcera se synem, jenž se na nás, dívali tehdy, když na naše zdolání čekala velmi krásná Ferrata dachstein, která pro mě i mého partnera byla zkouškou našich lezeckých schopností. Musím ale uznat, že jsme si tento adrenalinový zážitek vskutku velmi užili a rozhodně nebyl naším posledním.

Výstup na Dachstein

Takzvaná třítisícovku, kterou výstup na Dachstein vskutku představoval, pro nás sice byl náročný, avšak po jeho zdolání nás zalila obrovská euforie, která se mísila s blaženými pocity z překonání našich vnitřních bariér. Musíme uznat, že tato ledovcová turistika nás opravdu nadchla se vším všudy. Mohli jsme si totiž z naprosto jiné perspektivy, prohlédnou krásy, které alpské scenérie představují. Nadchlo nás rovněž i velmi romantické údolí s názvem Echertnal, stejně tak jako překrásná oblast Solné komory. Pohled z výšky na krásné Alpy pro nás byl vskutku velmi překrásný a již nyní plánujeme další výstup, kterým opět překonáme sami sebe.

Výstup na Dachstein byl mým nápadem

Poznat Dachsteinské hřebeny z jiné perspektivy jsem si přála již delší dobu. A ač s mužem pravidelně navštěvujeme lezeckou stěnu v nedaleké Praze, byla jeho obava z ferraty mnohem silnější než ta má. Nakonec jsem ale svou drahou polovičku přesvědčila o tom, že výstup na Dachstein se zapíše do naší paměti již navždy a že se bude jednat o velmi nepopsatelný zážitek, který by bylo škoda při naší návštěvě Alp opomenout. Ve finále tak s mým bláznivým nápadem souhlasil a nyní mi děkuje za to, že jsem v našem vztahu ta, která se méně obává riskovat, jelikož on sám by se dle jeho slov k tomuto extrémnímu výstupu nikdy neodhodlal. Díky mne tak mohl poznat panoramatický výhled na Alpy a okusit vůni horského vzduchu z naprosto jiného úhlu pohledu než tomu bylo doposud.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 666 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.