24.2.2015
Kategorie: Společnost

Fata morgány EU se hroutí

Sdílejte článek:

Christopher Booker z Daily Telegraph píše o zhroucení tří fata morgán, které byly dlouhá léta charakteristické pro Evropskou Unii.

Nad troskami Ukrajiny láme hůl nad samotným projektem Unie. Pak mluví o katastrofě společné měny a nakonec vzpomíná uprchlíky z Afriky a na Blízkém východě, kteří se zoufale snaží uniknout do bezpečí v Evropě a přitom převracejí na prach řeči a hesla o evropské solidaritě.

Ukrajina ukázala fatální selhání politiků Unie, jejich úplnou odtrženost od reality, v míře podle Bookera “jakou ještě nikdy v životě neviděl.” Unie se stala nefunkčním kolosem, který odvozuje potřebu své existence nikoli z potřeb členských zemí, ale ze sebe samé. Ukrajinská krize nemá nic společného s ruskou “rozpínavostí”. Skutečnou příčinou bylo rozšíření unijní říše přímo do “srdce ruské národní identity”. Podle Davida Camerona, britského premiéra, se Unie měla roztáhnout od Atlantiku po Ural …

eufata

Booker tvrdí, že nešlo vůbec o rozpínavost Ruska, o touhu Rusů přivítat Krym zpět do vlasti, kam předtím patřil, nebo pomoci Rusům z východní Ukrajiny odtrhnout se od zkorumpované vlády v Kyjevě směřující do EU a NATO. Důvodem krize je vnitřní přesvědčení evropské elity, že národní city jsou zastaralým přežitkem, který nemusí moderní elity zohlednit. Chyba. Rozdráždili jsme medvěda, a ten podle toho reagoval.

Dalším fikcí, jejíž jsme “povinni věřit” bylo, že je možné svázat celou Evropu do svěrací kazajky jednotné měny. Jednalo se o čistě politický sen, který neměl v žádném případě kořeny v ekonomické realitě. Zoufalí Řekové, jejichž životy a ekonomika se následkem této fikce ocitly v troskách, nakonec hlasovali pro vládu, která slíbila ukončit jejich trápení. Přitom se však řecká vláda neodhodlala k protržení těchto vazeb a nadále vyjednává s těmi, kteří jejich tragédii způsobili. Bohužel stejně jako na Ukrajině, jsou představitelé EU odhodláni za každou cenu uchovat svou fantazii i přesto, že je dnes více než kdy jindy zřejmý rozpor s realitou, který neumožňuje žádný rozumný výsledek.

Třetí sebeklam EU, který se momentálně hroutí v troskách, je její azylová politika. Podle Lisabonské smlouvy jsou členské státy EU povinny přijímat žadatele o azyl. Ale podle jiných pravidel právní odpovědnost za ně nesou země, kde poprvé vstoupí na území EU. To je však pro bankrotující země, jako je Itálie a Řecko, příliš velká zátěž.

Takže při zjevných zákonných rozporech se snaží přesměrovat nepřetržitý proud imigrantů do bohatších zemí jako je Německo, Švédsko či Británie, kde ve skutečnosti většina azylantů doufá, že skončí. Špatná migrační politika vytváří silný tlak na celou Evropu, přičemž neexistuje společná vůle k řešení problému, který, jak se zdá, se stal nepřekonatelný, stejně jako v případě Ukrajiny a eura.

Tři různé fantazie se konečně začínají rozpadat a odhalují skutečnost, že EU je záměrně odhodlána je ignorovat. Fantazie EU se pohybují klasickou cestou od fáze snů k zoufalství noční můry. Doposud jsme stále nedosáhli fáze konečné likvidace, kdy se celá fata morgána sama rozpadne na kusy. Ale už jsme stále blíž.

.
ZDROJ: Ch.Booker

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 60 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...