2409265_2b
2.3.2016
Kategorie: Společnost

Fatálně rozklížené inkluzivní stádo

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 02|03|2016

Dnes si povíme něco o inkluzi. To je taková revoluční metoda, kdy se sloučí normální škola s blbšůle, něco jako kdyby se sloučila Olympiáda s Paralympiádou. Jak napsal  Pavel Hasenkopf:  Smyslem školy je naučit děti číst, psát a počítat plus znát reálie, ne jim vštěpovat světonázor party, která je zrovna u moci.

Je to jak v tomhle citátu: „Nažeňte do jednoho stáda koně, vlky, ovce a kočky, lišky a srnce, medvědy a kozy, zamkněte je do jedné ohrady a přinuťte je žít v tom nesmyslném houfu, jejž nazvete Společenský řád, a dodržovat společná pravidla, bude to nešťastné, nespokojené, fatálně rozklížené stádo, ve kterém se ani jeden boží tvor nebude cítit jako doma…“ Karel Čapek sice použil tato slova ve svém románu ve zcela jiné souvislosti, ovšem na inkluzi sednou jako zadek na mísu.

V přeneseném slova smyslu nejsou lidé jen koně, jen vlci nebo jen ovce. Každý jsme nějaký a každý potřebujeme nějaké vlastní podmínky pro budoucí uplatnění v životě. A školou to začíná. Dnes se snaží nahnat inkluzí děti do jedné ohrady. Výsledkem bude fatálně rozklížené stádo. A ještě něco. Dnes jsem zahlédl brilantní úvahu … “Zdálo se mi, že inkluze by se měla zavést i do státní správy. Na každém úřadě by mělo být povinné procento mentálně retardovaných úředníků, ve vládě povinné procento mentálně retardovaných ministrů, u každého soudu povinné procento mentálně retardovaných soudců … pak jsem se probudil a uvědomil si, že tenhle nápad už dostal někdo přede mnou.” A skončíme větou: Inkluze jednoho dne pokročí do té míry, že budeme integrovat pár nadaných děti do tříd plných debilů. A titulků dnes méně, neb úvod byl dlouhý.

KSČM se hlásí k únoru 1948. Oceňujeme práci a obětavost budovatelů socialismu, uvedla. Únorový převrat 1948, komunisty nazývaný Vítězný únor, bylo převzetí moci komunistickou stranou po zřejmě komunisty vyprovokované vládní krizi. V prohlášení oceňuje práci a obětavost generací budovatelů první formy socialismu. Zároveň však hluboce lituje tragických deformací a nedostatků, které během vývoje myšlenku socialismu ochudily a poškodily. Z uvedeného prohlášení vyplývá, že virus ZIKA působící zakrnění mozku je v Česku. Národ, který který zapomněl vlastní minulost je odsouzen prožít ji znovu. (Santajána).

Tato hluboká moudrost mne napadá při sledování tohoto prohlášení. Jakoby všichni zapomněli, proč jsme v listopadu 89 zvonili klíči.  Havlovo přitroublé heslo: nejsme jako oni, se nám vrací jako bumerang a možná brzy uvidíme, že oni nebudou jako my. Tragické je, že jim k návratu pomáhají dědicové těch, které kdysi anektovali  a ti co se nedali, skončili v lepším případě na smetišti dějin, v horším na šibenici.

Vzpomínám na bonmot nebožtíka táty. Jsou dva druhy bolševiků. Dobří a špatní. Ale je jenom jeden druh zacházení s nimi. Dobrému urvat nohu a toho špatného s ní umlátit. Je to krutý vtip. Ale vystihuje podstatu problému. A bojím se, že je jenom otázkou času, kdy se  s pomocí oranžových hochů podaří bolševikům nám tím krkem zakroutit, jak se to jezdil do Moskvy učit syfilitik Kléma. A proto končím, jak jsem začal: Národ, který který zapomněl vlastní minulost je odsouzen prožít ji znovu. Permanentní exhibice komančů ve veřejnoprávních médiích, úžasné mediální lynčování těch co nejsou multikulturně na výši, zatímco červení zvrací výše uvedené slinty jen dokresluje klima.

Nu, asi nezbývá poděkovat tomu pánovi co má letiště, že jsme nebyli jako oni. A těm co s nostalgií vzpomínají, bych chtěl připomenout, že džíny si mohli koupit akorát tak v Tuzexu, do zahraničí mohli akorát tak k Balatonu a to ještě s ROH a museli jste vypsat do celního a devizového prohlášení každý zlatý řetízek. Banány a mandarinky byly akorát tak na vánoce a to se na ně stály ještě fronty přes půl ulice. V Masně byla ve výloze umělá prasečí hlava s citronem v hubě a uvnitř byly prázdné háky. Na kousek jatýrek jste museli mít kámoše řezníka. Nebyl toaletní papír, nebyly dámské vložky. Věčně něco nebylo v onom plánovaném ráji, přestože jak říkal Štrougal říkal, v globále máme všechno. Akorát nikdo nevěděl, kde ten globál je. A to nejdu zas až tak dozadu, kdy se zavíralo ba dokonce věšelo.

Bývalý komunista Rychetský pronáší verdikt bez soudu. Pokračuje snad v bolševické tradici? Předseda Ústavního soudu Rychetský v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce opět demonstroval svou nadutou politickou „nestrannost“. Jeho prohlášení, které bohužel zůstalo bez širší odezvy, je podle mého názoru naprosto skandální. Na adresu ústavní stížnosti na postup prohlasování zákona o EET ve sněmovně totiž bez skrupulí uvedl, že v demokratickém státě prý není možné, aby menšina znemožňovala a trvale blokovala zákonodárný proces.

K tomu napsal Mirek Macek: V demokratickém státě není možné, aby menšina zcela znemožňovala a trvale blokovala zákonodárný proces. Ústavní soud musí chránit menšinu, ale musí také ctít právo většiny rozhodovat. V debatě o principech rozhodování parlamentu to uvedl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Takže výsledek rozhodnut Ústavního soudu známe dlouho předem. Soudruhu, to už tady jednou bylo, že rozsudky byly známy předem, pamatuješ? 

A brněnské okénko: ČT vypověděla smlouvu s Kamilou Zlatuškovou. Stojíme za Zlatuškovou, hlásají osobnosti. Na její podporu podepisují petici. Za tou stojí studenti Filmové akademie múzických umění v Praze. Petici už podepsalo pár stovek lidí, včetně významných českých filmařů a jiných známých osobností. Jsou to ti, jimž říkám věční petenti. „Považuji ji za kreativní osobnost s nekonvenčními názory, které oslovují různé skupiny obyvatel i mimo hlavní proud. Tyto skupiny si zaslouží, aby jejich zájmy Česká televize rovněž programově zohledňovala,” řekla senátorka Wagnerová, která samozřejmě podepsala taky.

Jak napsal Ondřej Fér v Týdnu. Rozhořčení nad propuštěním televizní producentky je tak silné, že zatlačilo do pozadí řešení světoborných problémů, jako je palmový olej, Lítačka a Jiří Ovčáček. Producentka České televize Kamila Zlatušková vyráběla zásadní pořady jako show Tečka páteční noci, zaměřenou na šňupání mouky z nějaké knihy. Touto tvůrčí odvahou si získala značnou popularitu mezi vlivnými intelektuály, zejména v okolí Brna u Vídně a v Lovosicích. Tomu odpovídá bouře, kterou rozhodnutí veřejnoprávní televize už se Zlatuškovou nespolupracovat vyvolalo.

Na Facebooku padají tvrdá slova. Panuje obava, že odpojení Zlatuškové by mohlo být jen předzvěstí audiovizuálního holocaustu zaměřeného na brněnskou avantgardu. Nakonec bychom se mohli dočkat třeba toho, že brněnský bard Miroslav Donutil bude na obrazovce ČT méně než současných šest a tři čtvrtě hodiny denně. Je přitom známo, že jednou z nejdůležitějších činností veřejnoprávní televize je právě zásobování obyvatelstva dostatečnými dávkami svěžího humoru Miroslava Donutila, tohoto rozeného představitele omezených debilů.

Jinak je vlastně všechno při starém. Na zachování Zlatuškové vznikla petice, kterou podepsalo pěkných 618 lidí, k tématu se vyjádřila Helena Třeštíková a Matěj Hollan, takže je všechno o. k. Vůbec nejrozzlobenější jsou lidé, kterým Zlatušková dávala práci. Nejméně rozzlobení jsou lidé, kteří jejich práci aspoň jednou viděli.

A z diskuze na iDnes:  Popletení sluníčkáři z FAMU podepisují petice. Ale proč, proboha? Televize je byznys jako každý jiný. A to i když jde náhodou o veřejnoprávní televizi a kanál ČT1.

Pokud je paní Zlatušková dobrá v tom co umí, může najít uplatnění u jiného provozovatele televizního vysílání. Tak už to bývá. Popletení levicoví umělci si myslí, že budou peticemi ovlivňovat manažerská rozhodnutí. Naštěstí či bohužel takové dálkové řízení televize z budovy akademie není možné. Může to leckomu vadit, ale ať se každý stará o to, k čemu má mandát. Teď už jen zbývá aby se sešikovala úderka se spacáky.

A trocha bulváru: Tahle zpráva je totiž tak příšerná, že jinam než do bulvárního okénka nepatří. Ministerstvo vnitra vymyslelo pro občany, kteří mají dost času a pifku na sousedy, neboť mají větší dům, lepší auto nebo vyšší plat, novou zábavu. Oficiálně se jí říká Bezpečnostní dobrovolník. Jde, jak praví ministerstvo, o „zapojení laické veřejnosti do zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku.“ Což mi kolaterálně připomíná vtip ze starých časů.

 • Kde tady bydlí ten péesvébák?
  Tady nebydlí nikdo takového jména.
  Myslím pomocnou stráž VB.
  Jo ták, tak ta svině fízlovská bydlí támhle za rohem.

A z mého života: I na starý kolena se člověk učí. tak například, že večeřet v 7 je blbost. To potom v deset musíte potmě nenápadně zvizitýrovat lednici. Ještěže je v ní to světýlko. Taky jsem koukal na tenis. Berdychovi to zas nešlo. Z toho jsem dovodil následující. Na kteroukoliv tenistku vlezl Štěpánek, přestal jí jít tenis. Soudě podle posledních výsledků Berdycha jsem pojal temné podezření. Omylem koupený dvouvrstvý hajzlpapír místo třívrstvého mi umožnil naplnit výzvu mentálního kouče: dotkni se svého vnitřního já. A mezi 4-6 ráno jsem myslel že umírám, děsná bolest na prsou. Naštěstí to přešlo poté co jsem si několikrát rubl. Z toho plyne poučení že infarkt zaženete když si prdnete. Takže ta s kosou mohla zase odjet

A na Fejsbůku napsali:

 • Když jsme u Matěje Hollana – lokální politik z Brna se rozhovořil o xenofobii a iracionálním strachu z uprchlíků. Titulek jeho textu na jednom webu začínal “Mám strach z Čechů”. A to je právě ono. Kdyby Hollan vytáhl paty z brněnské kavárny U Tří podsvinčat (nebo tak nějak), snadno by zjistil, že se Čechů Moraváci bát nemusejí. Jako pražský rodák mohu Matěje dokonce ubezpečit, že v Praze proti lidem z Brna nic nemáme. Abych to dokázal, jsem ochoten si s ním kdykoliv potřást rukou. Předtím bych tedy radši viděl jeho očkovací průkaz, ale to už je jen takové drobnůstka.
 • 2000 demonstrantů za Kliniku. Do zbraně soudruzi. Berou jim místo kam si chodí vyklepat vši.
 • Karel Schwarzenberg: “Děkuji premiéru Sobotkovi. Ve svém úřadě vyrostl.”   Má pravdu Karel. Bohouš už přestal nosit rovnátka.
 • Inkluze ve školství je stejná demence jako zrušit novorozencům inkubátory.
 • Zálohované výživné = nedobrovolná platba hlupanám, které si dobrovolně pořídily dítě s mizerou.
 • Babiš je tak štěstím bez sebe z dat z kontrolních hlášení svých konkurentů, že hodlá porušit zákon a nepokutovat pozdní podání.
 • “30 lidí pochodu za ilegální imigranty, má na ČT prostor, jako by jich byli 3 miliony”…  Redaktorka ČT v živém vstupu na ČT 24, právě předvedla, co je to mít “solidární orgasmus”, škoda, že se neúčastnilo i několik imigrantů z Kolína nad Rýnem, těch 20 děvčat, by zvládli do pár minut a holky by si konečně, přišli na svý…
  P.S. Když je na hradčanech na demonstraci proti ilegálním imigrantům na 15 tisíc lidí, je to podle ČT jen několik set. Když je na podporu imigrace, na staromáku, pár nevybouřených intelektuálek, mají na ČT prostor, jako by právě vyhráli volby…Všeho do času!
 • Česká televize se rozhodla si spravit reputaci jako zkamenělé a nemoderní instituce, které jen recykluje svou zlatou éru a dnes nemá co nabídnout. V nové strategii nazvané „Slušná televize“ chce systematicky očišťovat instituci od všech škodlivých a neposlušných elementů. V rámci včerejší akce se jí tak konečně podařilo zbavit kreativní producentky Kamily Zlatuškové, která záměrúm televize dlouhodobě nevyhovuje, především svými kontroverzními formáty a absencí Miroslava Donutila. K tomuto taktickému kroku samozřejmě gratulujeme a ke koláči divácké sledovanosti přejeme dobrou chuť.
 • Jak se vyrábí propaganda v České televizi? Třeba takhle: Karas z Moskvy hovoří o stoupající oblibě Stalina v Rusku a pražské studio k tomu pouští záběry obyvatel s obrázky Stalina v rukou. Impresivní! Jenže něco tu nehraje. Ty záběry jsou totiž z Gori. Ze Stalinova rodiště. Nedávno jsem tam byl. A kde se nachází Gori? V Gruzii. V té Gruzii, jež usiluje o členství v NATO. No nekupte to za 135 korun výpalného měsíčně!
 • Měšťák měřící z auta rychlost na “třicítce” je opravdu příklad chrabrého ochránce zákona…..
 • Dělat svou práci je stejně zavrženíhodné, jako najet s kamionem na koleje a zabít při tom tři lidi. Za obojí dostanete od českých soudů 8,5 roku

A něco veselého:

497420_article_photo_vyd7YOE0_900xA fór na konec:

A to je dneska všecko.

ZDROJ: Petr Paulczynski

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 93 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...